آجیل, خشکبار

مهم ترین مشکلات تولید آجیل

مشکلات تولید آجیل

مشکلات عمده در تولید آجیل

آجیل ها از لذیذ ترین انواع دانه های درختی هستند که مراحل بسیار حساسی را طی می کنند تا در اختیار ما قرار گیرند‌. کشاورزان برای کاشت، نگهداری و برداشت این محصولات، دردسرها و هزینه های بسیاری را متحمل می شوند تا بتوانند محصولات آجیلی را سالم و باکیفیت به دست ما برسانند.

فروشگاه منوچهری با تهیه و تامین دانه های آجیلی سالم و مرغوب از بهترین و برترین کشاورزان منطقه، این امکان را برای مشتریان عزیز خود فراهم می کند تا با خیالی آسوده محصول مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت ممکن در بازار خرید نماید.

چند مورد از مشکلات در تولید آجیل چیست؟

 ۱٫ هزینه کشت:

 در محیط امروزی برای شروع کشت منطقه ای باید صبر، تعهد، پشتکار، تیم کاری و توانایی سرمایه گذاری میلیون ها تومان داشت. تهیه نقشه زمین برای کاشت، حصارکشی، حفر و باز کردن زهکش ها، حفر گودال برای کاشت زهکش، هزینه بذر، کود، مواد آبیاری و هزینه اقدامات حفظ نباتات، هزینه های مالچ پاشی و سایه اندازی، عملیات زراعی، پاکسازی زهکش ها، استفاده از خاک تازه و مدیریت کشت های مخلوط از اجزای اصلی هزینه در کشت آجیل است. امروزه کشت با خرید زمین های دشتی مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی است.

هزینه ی تولید آجیل چقدر است

هزینه ی تولید آجیل چقدر است

۲٫ آفاتی که باعث تلفات عمده محصول می شوند :

کشت آجیل در مناطق مختلف ممکن است که مورد حمله انواع حشرات موذی و آفات قرار بگیرد.  این حشرات می توانند به تمام قسمت های درخت های آجیل، از ریشه گرفته تا میوه  را آلوده کنند. آفات عمده ای که باعث زیان قابل توجهی برای کشاورزان می شود؛ شامل کنه ها، حشرات ، کرم های ابریشم و کرم های خورنده ی ریشه خواهد بود. این آفات یا فصلی هستند یا با محصول پایدار هستند. آفات غیر حشره ای باعث ریزش گل و برگ می شوند. جدای از این، سایر آفات جزئی نهالستان، فیدرهای تنه، فیدرهای برگ و فیدرهای خشکبار به عنوان تکه های لنگنده در جریان تولید در نظر گرفته می شوند.

ممکن است به نظر برسد که درختان آجیل در برابر حشرات آفت نفوذ ناپذیر هستند؛ اما حقیقت این است که آنها می توانند مانند هر گیاه دیگری تسلیم شوند. شما می توانید با بازرسی درختان آجیل، آنها را از آفت نگه دارید. برخی از آفات وارده به درختان آجیل عبارتند از:

 

شته ها

 این حشرات نرم بدن، تقریباً روی هر نوع گیاهی که فکرش را بکنید، وجود دارند و می توانند به ویژه برای تولیدکنندگان مانند درختان آجیل ویرانگر باشند. عسلک چسبنده آنها به کپک دوده فرصت زیادی می دهد تا برگ های فتوسنتز کننده را پنهان کند و آنها را از بین ببرد و قدرت کلی و تغذیه خود را کاهش دهد‌. همچنین می تواند باعث شود که شکوفه ها و جوان ها ظاهر شوند و ادامه روند طبیعی را به طور طبیعی انجام دهند.

روش از بین بردن شته

روش از بین بردن شته

خلاص شدن از شر شته ها در درختان آجیل مستلزم یک چیز دو جانبه است؛ زیرا شته ها همیشه توسط مورچه ها پرورش می یابند. می‌توانید آنها را با یکی از حشره‌کش‌های متعدد، درمان کنید؛ به این صورت که به تمام برگها ی درخت اسپری کنید تا مورچه ها و شته ها را از بین ببرید.

حشره ها

بسیاری از گونه های فلس به درختان آجیلی حمله می کنند، و در این اقدام آنها، شما متوجه زیان های بسیاری خواهید شد. شما باید ابتدا، با جدا کردن لایه ی ملایمی از پوشش درخت با یک تیغه نازک، بررسی کنید که برآمدگی یا نقطه مبهم جدید در واقع یک حشره فلس دار است یا نه.

اگر حشره نرمی در داخل آن وجود داشت، باید برای از بین بردن آن برنامه ریزی کنید و درخت خود را با استفاده از سموم یا اسپری های ضد آفات، در فصلی که درخت در خواب است؛ اسپری کنید.

کنه ها

کنه ها می توانند انواع مختلفی از آسیب را به درختان آجیل وارد کنند.

کنه‌های عنکبوتی: واضح‌ترین ویژگی آن‌ها برنزی‌رنگ روی برگ‌ها و تارهای ظریف است. در صورت وجود کنه ها، شما  می‌توانید منتظر بمانید و تماشا کنید که آیا شکارچیان طبیعی از وضعیت مراقبت می‌کنند یا خیر. اما اگر شکارچیان طبیعت توانایی کنترل وضعیت را نداشته باشند و آسیب جدی برای درختان وجود داشته باشد، باید خودتان مداخله کنید و آنها را از بین ببرید.

آفت کنه

دفع آفت کنه

پروانه کادلینگ

 از آنجایی که این حشرات آفت در اوایل چرخه زندگی خود به آجیل می خزند، بسیار مهم است که آنها را در طول فصل تحت نظر داشته باشید. آنها در پشت پوست یا در خاک و درون پیله زندگی می کنند. سپس به صورت بالغ بیرون می آیند تا روی درختان میوه و آجیل مجاور تخم بگذارند. زمانی که جمعیتی از شب پره های گلدار شروع به تولید مثل در درختان آجیل شما کردند؛ خلاص شدن از شر آنها بسیار سخت است.

استفاده از تله‌های چسبنده و حشره کش های ایمن، می‌تواند به نازک شدن جمعیت پروانه‌های گوشتی بالغ کمک کند.

سایر آفات احتمالی درختان آجیل، شامل سرخرطومی ها هستند. این حشرات به ندرت مشکل دارند؛ مگر اینکه به تعداد قابل توجهی افزایش یابند.

پروانه ی دلینگ

پروانه ی دلینگ

۳-بیماری ها :

به گزارش بسیاری از کارشناسان و مهندسین کشاورزی در مناطق مختلف جهان، درختان آجیل در مراحل مختلف رشد و نمو خود، تحت تأثیر تعدادی بیماری قرار می گیرد. همچنین حدود ۲۰ نوع بیماری که درجات مختلفی به درخت آسیب وارد میکند در کشورهای مختلف کشف و شناسایی شده است.

درمان زودهنگام یک درخت آجیل بیمار، برای حفظ تمام تلاش شما و نگهداری از محصولات تا زمان برداشت، بسیار مهم است! برای اطلاع از بیماری هایی که درختان آجیل را تحت تاثیر قرار می دهند، ادامه مطلب را بخوانید.

آنتراکنوز

آب و هوا در اواخر بهار و اوایل تابستان، باعث می شود تا آنتراکنوز بهتر روی درختان آجیل زنده بماند. هر چه قارچ برگها را آلوده کند، می تواند باعث ریزش زودرس آنها شود و در نتیجه برگ درختان از بین می رود یا ضایعات ظاهری روی خود آجیل ایجاد می شود. می توانید درختان خود را با گونه های مقاوم به آنتراکنوز جایگزین کنید یا می توانید با  اسپری های ضد قارچ مانند مانکوزب یا بنومیل، درختان خود را نجات دهید.

آنتراکنوز چیست

روش از بین بردن آنتراکنوز

بهداشت درختان برای جلوگیری از خطرات ممکنه، بسیار مهم است. ایجاد یک برنامه اسپری و سم پاشی  پیشگیرانه می تواند اقدامی به موقع و اثر گذار باشد. زمانی که برگ ها تازه شروع به بازشدن می کنند، باید با استفاده از اسپری ضد قارچ آنها را سم پاشی کنند.

 

لکه های برگ

 بیماری های مختلف لکه برگی، اصولا در درختان گردو رخ می دهد و در نتیجه فتوسنتز کاهش می یابد و استرس افزایش می یابد. لکه های برگ ممکن است زرد، قهوه ای یا سیاه و به اندازه یک سنجاق یا سکه باشند؛ اما در درختان آجیل همه آنها می توانند به طور قابل توجهی بر عملکرد شما تاثیر بگذارند.

زمانی که متوجه لکه بر روی برگ شدید، یک برنامه سمپاشی را با استفاده از سموم یا اسپری های قارچ کش تدارک ببینید و انجام دهید؛ مگراینکه میوه خیلی جوان باشد که در این صورت ممکن است واکنش فتوکسیک وجود داشته باشد. در حالت ایده آل باید زمانی که لکه ها پدیدار شوند، سمپاشی را شروع کنید و تا اواسط تابستان هر ماه سمپاشی کنید تا درختان را از شر بیماری حفظ کنید.

 

قارچ ریشه بلوط

 وقتی قارچ های کوچک طلایی رنگ در پایه درخت آجیل شما ظاهر می شود، نشانه خوبی است. درخت شما ممکن است از ریشه قارچی باشد و ممکن است که درخت از پوسیدگی قارچ عسلی رنج ببرد . درختان آلوده، ممکن است دچار خشکی شوند و اگر پوست آنها را جدا کنید، فن‌های میسلیوم سفیدی مشخص می شوند که می تواند به شما کمک کند که بفهمید که نوع بیماری چیست.

درمان قارچ ریشه ی بلوط

درمان قارچ ریشه ی بلوط

۴٫ مشکلات آب و آبیاری:

مشکلات آبیاری از عمده ترین مشکلات در تولید آجیل است. بسیاری از کشورها از نظر منابع آبی غنی و بسیاری دیگر با کمبود آب مواجه هستند. با این حال، حتی در کشورهای غنی هم در سال های اخیر به دلیل عدم وجود سیستم آبرسانی کانالیزه و اثر باران نامنظم با مشکل آب مواجه هستند. علاوه بر این، کاهش سطح آب زیرزمینی به مسائل سوزان دامن زده است؛ اگرچه حوض‌ها، دریاچه‌ها، مخازن آب زیادی در مناطق مرتفع وجود دارد، اما به دلیل نگهداری نادرست، نگرش منفی مقامات ذی‌ربط یا سازمان‌دهی شده، مملو از گل هستند و اگر کشاورزان بخواهند از آنها استفاده کنند، باید متحمل هزینه های سنگین و گزافی شوند که ممکن است در توان آنها نباشد. سرمایه گذاری برای تصفیه ی این آب ها نیازمند میلیونها و حتی میلیاردها تومان است.

راه حل کم آبی در کشاورزی

راه حل کم آبی در کشاورزی

۵٫ اثرات جنگل زدایی، کاهش و نابودی جنگل های سبز:

  اثرات جنگل زدایی و از بین بردن جنگل های سبز، تاثیر عمیقی بر کشاورزی و تولید آجیل گذاشته است. این را می توان از حمله حیوانات وحشی و پرندگان، ازدحام در باغ منطقه، کاهش آب، افزایش دما، کاهش بارندگی و غیره متوجه شد. علاوه بر این، تامین کود برگ سبز برای کشاورزان بسیارگران تمام شده و آسیب زیادی را به آنها وارد کرده است.

۶٫ فقدان وسایل صرفه جویی در نیروی کار:

 تا به امروز، کشت آجیل در منطقه، طبیعت منحصر به فرد خود را حفظ کرده است؛ اما با مشکلاتی مانند نیاز به کارگر و نیروی کار روبرو است. نبود و فقدان وسایل و دستگاه های مربوط به کاشت، نگهداری و برداشت، موجب می شود که به نیروی کار بیشتری احتیاج پیدا کرده و هزینه ها برای تولید کنندگان، افزایش یابد.

۷٫ ثبات در تولید:

کوانتوم بازده در هر منطقه متفاوت است؛ در مقابل، نرخ عملکرد به دلیل تغییرات آب و هوایی، باران، بیماری ها و آفات پایدار نیست. به طوری که کشاورزان باید با وضعیت بی ثباتی در تولید مواجه شوند. این روند بر توسعه اقتصادی-اجتماعی کشاورزان تأثیر می گذارد.

۸-مشکل در رشد کشت های متقابل:

در طی چندین دهه، کشت سنتی از محبوبیت بالایی برخوردار بود؛ اما امروزه کشت آجیل به صورت سنتی، محبوبیت خود را در تولید محصولات از دست داده و کشاورزان از روشهای جدید صنعتی استفاده می کنند؛ زیرا بیماری‌های مختلف، رفتار نرخ نامنظم، اختلالات ناشی از حیوانات، حمله پرندگان و غیره، رشد این محصولات را با مشکل مواجه می کرد. بنابراین، عدم موفقیت در کشت‌های سنتی، مشکلات باغداران منطقه‌ای را تسریع کرده است که تاثیر نامطلوبی بر عملکرد دارد.

۹٫ مدیریت و حفاظت محصول:

بر خلاف سایر محصولات کشاورزی، درختان آجیلی منطقه باید به درستی نگهداری شود تا از مزایای عملکرد بهتر برخوردار شود. باید در تمام مراحل کاشت، نگهداری، برداشت و پس از برداشت، محصول از بلایای طبیعی، آفات و سایر بیماری ها، حیوانات، نیروی کار، فنی، سرقت و غیره محافظت شود. بنابراین رشد و نگهداری آن بسیار سخت است و نیازمند رسیدگی و محافظت بالایی است.

سوالات متداول

● برای مراقبت درختان و محصولات آجیلی باید چه کرد؟

باید اول نوع آفت یا بیماری را تشخیص داده و سم و اسپری مربوط به آن را تهیه کرده و استفاده کنید.

● آجیل ها در چه مناطقی رشد می کنند؟

در مناطق گرم و خشک

●  آیا مراقبت از محصولات آجیلی فقط به مرحله کاشت و نگهداری مربوط است؟

خیر. هنگام کاشت، نگهداری و برداشت و حتی پس از برداشت هم باید از محصولات به درستی مراقبت کنید تا مورد حمله آفات و حشرات قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *