آجیل

آیا بادام زمینی آستانه مرغوب ترین نوع بادام زمینی جهان است؟

اگر قصد تهیه بادام زمینی را دارید خرید بادام زمینی آستانه اشرفیه نیاز شما را به خوبی تامین خواهد کرد. بادام زمینی درجه یک آستانه اشرفیه بهترین محصولی است که در بازار بادام زمینی ایران عرضه می شود. این محصول پرطرفدار علاوه بر آن که در بازارهای داخلی به فروش می رسد در مقادیر زیاد به خارج از کشور هم صادر می شود.

آشنایی با بادام زمینی آستانه اشرفیه

بادام زمینی آستانه یک محصول ارگانیک و باکیفیت است که در خاک های مرغوب و شرایط مطلوب آب و هوایی به تولید می‌ رسد. مصرف روزانه این مغز خوراکی خوشمزه سلامت بدن را تامین می کند. عطر دلپذیر و طعم منحصر به فرد بادام زمینی های آستانه طرفداران زیادی را به آنها جذب کرده است. کیفیت این محصولات بالاست و بوی کهنگی و ماندگی از آنها به مشام نمی رسد.

بادام زمینی آستانه اشرفیه اندازه درشتی دارد و جزو تولیدات پرمحصول است. این محصول را می ‌توان در بازار به صورت با پوست یا بدون پوست مشاهده کرد. مراکز فروش بادام زمینی آستانه در پاسخ به سلایق متفاوت مشتریان این محصول را هم به صورت خام و هم به صورت طعم دار عرضه می ‌کنند.

بادام زمینی درجه یک آستانه در رژیم غذایی تمامی افراد به ویژه کودکان قابل استفاده است. این محصول را می توان یک جایگزین بسیار خوب برای تنقلات ناسالم و مضر به شمار آورد.

بادام زمینی اشرفیه تازه
بادام زمینی اشرفیه تازه

مرغوب ترین بادام زمینی بازار

برای خرید مرغوب ترین بادام زمینی بازار باید کیفیت محصول را از نظر اندازه، نوع مغز و … ارزیابی کنید. بادام زمینی آستانه به عنوان بهترین و مرغوب ترین بادام زمینی شناخته می شود که کیفیتی بسیار عالی دارد. استفاده از بادام زمینی مزیت های زیادی برای بدن خواهد داشت. آقایان و خانم ها به صورت روزانه از بادام زمینی برای سلامتی خود استفاده می کنند. از آنجایی که چربی های بدون اشباع در بادام زمینی وجود دارد این خوراکی مزیت های زیادی برای بدن خواهد داشت.

مهمترین معیار های تشخیص بادام زمینی مرغوب چیست ؟

برای خرید بادام زمینی باید مهمترین معیار های تشخیص بادام زمینی مرغوب را بشناسید. مهمترین معیارهایی که زمان خرید مرغوب ترین بادام زمینی بازار باید به آنها دقت داشته باشید عبارت هستند از :

1. بررسی رنگ مغز دانه مرغوب ترین بادام زمینی بازار

یکی از مهمترین معیارهای تشخیص بهترین بادام زمینی بازار، بررسی رنگ مغز دانه می باشد. رنگ مغز دانه بادام زمینی باید سفید مایل به زرد باشد. رنگ غالب که شما مشاهده می کنید سفید است ولی در میانه مغز می توانید رنگ زرد را هم مشاهده نمایید. پوسته بادام زمینی بسیار نازک است و رنگ آن قرمز مایل به قهوه ای می باشد.

مرغوب ترین بادام زمینی بازار
مرغوب ترین بادام زمینی بازار

2. ظاهر یکدست مرغوب ترین بادام زمینی

یکی دیگر از معیارهایی که برای خرید بهترین بادام زمینی بازار باید به آن دقت داشته باشید بررسی ظاهر یکدست بادام زمینی می باشد. تمامی دانه های بادام زمینی باید ظاهر یکدست و مشابه داشته باشند و وزن آنها فرق نکند.

3. داشتن میزان مناسب روغن در مرغوب ترین بادام زمینی بازار

مرغوب ترین بادام زمینی بازار باید میزان روغن مناسبی داشته باشد. میزان روغنی بادام زمینی را از اندازه بادام زمینی می توانید مورد بررسی قرار دهید. برای تهیه انواع بادام زمینی نباید از رنگ های مصنوعی استفاده کرده باشند. در صورت استفاده از طعم دهنده میزان چربی و کلسترول بادام زمینی بیشتر می شود.

ارزش غذایی بادام زمینی

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم بادام زمینی خام به شرح زیر است:

انرژی۵۶۷ کیلو کالری
پروتئین۲۵.۸۰ گرم
آب۶.۵۰ گرم
فیبر۸.۵۰ گرم
کربوهیدرات۱۶.۱۳ گرم
چربی۴۹.۲۴ گرم
قند۳.۹۷ گرم
ارزش غذایی ۱۰۰ گرم بادام زمینی خام

خواص بادام زمینی

مصرف بادام زمینی آستانه از جهات گوناگون به تامین سلامت بدن کمک می کند. موارد زیر چند نمونه از خواص خوب انواع بادام زمینی از جمله بادام زمینی های آستانه اشرفیه است:

سلامت قلب و عروق

بادام زمینی آجیل پرخاصیت و خوشمزه ای است که مصرف آن برای تامین سلامت قلب و عروق مفید است. این ویژگی به دلیل وجود چربی های سالم در آن ایجاد شده است. مصرف بادام زمینی به کسانی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند توصیه می شود.

انواع بادام زمینی با کیفیت
انواع بادام زمینی با کیفیت

درمان افسردگی

بسیاری از افراد به دلایل گوناگون دچار افسردگی می ‌شوند. بادام زمینی آستانه یک انتخاب خوب برای مقابله با افسردگی و درمان آن است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

داشتن یک سیستم ایمنی قوی برای سلامت بدن بسیار مهم است. سیستم ایمنی می تواند از ابتلا به بیماری‌ های مختلف جلوگیری کند. تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از خواص بادام زمینی است.

مقابله با چاقی

مصرف روزانه بادام زمینی آستانه به پایین آمدن خطر اضافه وزن کمک می کند. مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می ‌دهد زنانی که خرید کره ی بادام زمینی آن را حداقل ۲ مرتبه در هفته مصرف می کنند کمتر از سایرین در معرض اضافه وزن قرار دارند.

تنظیم قند خون

منگنز یکی از مواد معدنی موجود در انواع بادام زمینی است. این ماده معدنی می تواند در تنظیم قند خون موثر واقع شود.

تقویت مو

ویتامین های گروه ب از جمله ویتامین هایی هستند که در بادام زمینی وجود دارد. از طرف دیگر این محصول حاوی امگا ۳ است. مصرف بادام زمینی باعث تقویت مو شده و از ریزش آن جلوگیری می ‌کند.

مضرات بادام زمینی
مضرات بادام زمینی

مضرات بادام زمینی

بدن بعضی از افراد نسبت به انواع بادام زمینی موجود در بازار و فرآورده‌ های تهیه شده از آنها حساسیت نشان می دهد. کارشناسان طب سنتی عقیده دارند این دسته از افراد باید از مصرف چنین محصولاتی خودداری کنند. در برخی اوقات آلودگی هایی که در بادام زمینی وجود دارد باعث ایجاد یکسری مواد سمی می شود. در چنین حالتی اگر کسی بادام زمینی آستانه اشرفیه را بیش از اندازه مصرف کند دچار ناراحتی ‌هایی خواهد شد. افراط در خوردن بادام زمینی ممکن است رنگ چشم ها را عوض کرده و اشتها را از بین ببرد.

امکان دارد شخص بعد از مصرف بادام زمینی با مشکل کیسه صفرا مواجه شود. بعضی از مصرف کنندگان از بروز یک درد غیرمنتظره که در طرف راست شکم احساس می شود شکایت دارند. اگر ناراحتی ایجادشده به علت خوردن بادام زمینی باشد باید از مصرف این خوراکی اجتناب کرد.

مقدار مجاز مصرف بادام زمینی

برای جلوگیری از مضرات مصرف بیش از حد بادام زمینی آستانه باید بدانیم که در هر روز چه مقدار از آن را می توان مصرف کرد. تحقیقات نشان می دهد مصرف ۳۰ عدد بادام زمینی به صورت روزانه هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند.

برای بهره مندی از خواص خوب بادام زمینی می توان در هر روز ۱ الی ۲ انس از آن را مصرف کرد. این مقدار برابر با تقریبا ۴۲ گرم بادام زمینی است. توصیه می ‌شود این مقدار بادام زمینی به صورت یکجا مصرف نشده و در ۲ میان وعده مجزا مورد استفاده قرار گیرد.

بادام آستانه اشرفیه چیست
بادام آستانه اشرفیه چیست

بزرگترین تولید کننده ی بادام زمینی در ایران کدام شهر است ؟

بزرگترین تولید کننده بادام زمینی در ایران، شهرستان آستانه اشرفیه می ‌باشد. حدود ۸۰ درصد بادام زمینی‌ های کشور از طریق زمین های کشاورزی این شهرستان تامین می گردد. از آنجایی که آب و هوای شهرستان آستانه اشرفیه برای کاشت بادام زمینی مناسب است، کشاورزی زیادی در این شهرستان مشغول کشت بادام زمینی هستند. تمامی کشاورزانی که در این شهرستان مشغول کاشت بادام زمینی هستند روش های کاشت بادام زمینی را می شناسند. بنابراین به بهترین نحو ممکن کاشت بادام زمینی انجام می گردد و کیفیت آنها بسیار عالی است.

بهترین بادام زمینی بازار
بهترین بادام زمینی بازار

روش خرید بادام زمینی آستانه اصل از کشاورز

روش خرید بادام زمینی بازار آستانه اصل از کشاورز به صورت اینترنتی در فروشگاه آجیل منوچهری فراهم می شود. شما می توانید از طریق وب سایت فروشگاه در کمترین بازه زمانی حجم مورد نیاز بادام زمینی را از این فروشگاه بخرید. بادام زمینی تولید شده اصل آستانه در این فروشگاه با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می شود. فروشگاه آجیل منوچهری بدون حضور واسطه بادام زمینی را از کشاورز می خرد و به همین دلیل هزینه زیادی از مشتریان خود دریافت نمی کند.

فروشگاه آجیل و خشکبار منوچهری افتخار دارد بادام زمینی آستانه را بدون واسطه و با قیمت مناسب در دسترس خریداران قرار دهد. برای سفارش این محصول کافیست از مرکز فروش آنلاین آجیل منوچهری بازدید کنید. با خرید اینترنتی بادام زمینی می توانید در وقت و انرژی خود صرفه جویی کرده و سفارشات را در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید. سفارش بادام زمینی هم به صورت جزئی و هم در مقادیر بالا برای مشتریان امکان پذیر است.

اگر در فکر خرید بادام زمینی آستانه هستید برای اطلاع از قیمت روز آن می توانید با فروشگاه منوچهری در ارتباط باشید. آخرین قیمت بادام زمینی با در نظر گرفتن یکسری عوامل مشخص و به خریداران این محصول اعلام می شود. به طور مثال اندازه بادام زمینی، یکدست بودن محصول، با پوست یا بدون پوست بودن بادام زمینی، نوع بسته بندی محصول و… در قیمت گذاری آن نقش دارد. فروشگاه منوچهری از جمله مراکزی است که بادام زمینی آستانه را با قیمت مقرون به صرفه روانه بازار می کنند. سفارش عمده این آجیل خوشمزه باعث کاهش قابل توجه قیمت خرید آن می شود.

روش تشخیص بادام زمینی مرغوب
روش تشخیص بادام زمینی مرغوب

پرسش و پاسخ در مورد بادام زمینی آستانه

بادام زمینی آستانه چه ویژگی هایی دارد؟

بادام زمینی درجه یک آستانه محصولی مرغوب و پرطرفدار است که عطر خوب و طعم منحصر به فردی دارد. این محصول در اندازه های درشت و با کیفیت بالا به بازار عرضه می شود.

خواص بادام زمینی شامل چه مواردی می شود؟

مصرف بادام زمینی فواید زیادی برای بدن به دنبال دارد از جمله سلامت قلب و عروق، تقویت سیستم ایمنی، مقابله با اضافه وزن و..

منبع
wikipediahealthline
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا