آجیل

طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی + آموزش مرحله به مرحله

بسیاری از افرادی که به کره بادام زمینی علاقه دارند مایل هستند طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی را بدانند. در واقع اگر شما از جمله افرادی هستید که صبح‌ ها کره بادام زمینی را میل می‌ کنید بدون شک اگر خودتان آن را درست کنید از طعم آن لذت می ‌برید. کره بادام زمینی غلیظ و خامه ‌ای است که طعم منحصر به فردی دارد.

در صورتی که خودتان بتوانید کره بادام زمینی را در منزل آماده نمایید به هیچ عنوان برای خرید کره بادام زمینی به فروشگاه‌ ها مراجعه نمی ‌کنید. این مسئله که بدانید باید از چه موادی برای تهیه کره بادام زمینی استفاده کنید بسیار مهم است. بیشتر افراد برای خوشمزه ‌تر کردن این کره مقداری وانیل و دارچین به کار می ‌گیرند. در این مطلب می‌خواهیم تمامی نکات آماده سازی کره بادام زمینی را برای شما توضیح دهیم.

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه کره بادام زمینی خانگی

 یکی از مهم ‌ترین نکاتی که جهت آشنایی با طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی اهمیت دارد این است که مواد لازم را به طور دقیق آماده کنید و از آنها استفاده نمایید. بادام زمینی خام بر اساس حجم کره بادام زمینی که می ‌خواهید آماده نمایید باید خریداری شود. یکی از مهم‌ ترین نکاتی که جهت خرید بادام زمینی اهمیت دارد این است که کیفیت آن را ارزیابی کنید. بسیاری از افراد کره بادام زمینی را برای یک الی دو هفته خود آماده می‌ کنند.

بر همین اساس شما می ‌توانید حدود ۳ فنجان بادام زمینی خام را استفاده نمایید. نمک یکی دیگر از مواد لازم جهت آماده سازی کره بادام زمینی در منزل است که باید یک چهارم قاشق چای‌ خوری نمک مورد استفاده قرار بگیرد. دارچین به صورت اختیاری است و شما اگر به طعم دارچین علاقه داشته باشید می ‌توانید برای آماده سازی کره بادام زمینی از آن استفاده کنید. عصاره وانیل حدود یک دوم قاشق چای‌ خوری باید برای تهیه کره بادام زمینی به کار گرفته شود. ۲ قاشق غذاخوری از شربت افرا یا عسل را باید برای تهیه کره بادام زمینی به کار بگیرید.

مواد مورد نیاز برای تهیه ی کره بادام زمینی خانگی
مواد مورد نیاز برای تهیه ی کره بادام زمینی خانگی

مراحل تهیه ی کره بادام زمینی خانگی

مراحل طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی باید به صورت اصولی طی شوند. در غیر این صورت کره بادام زمینی به درستی آماده نخواهد شد. پیش از آماده سازی مواد کره بادام زمینی باید فر را روی دمای ۳۵۰ درجه بگذارید. بادام‌ ها را روی ورقه ‌های آلومینیوم بزرگ بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه آنها را در فر قرار دهید. این مسئله که بادام‌ ها به خوبی بو داده شوند بسیار مهم است. پس از آن بادام زمینی را باید در یک گوشه قرار دهید تا به طور کامل خنک شود. خنک شدن بادام زمینی باید تا حدی باشد که مقداری گرما در آن وجود داشته باشد.

بادام زمینی‌ ها را باید در مخلوط کن ‌هایی که پر سرعت هستند بریزید. تا زمانی که بادام زمینی به صورت خامه ‌ای شکل مشاهده نشود نباید مخلوط کن را خاموش کنید. پس از آن مقداری صبر نمایید تا قادر باشید بادام زمینی ‌هایی که به دیواره غذاساز چسبیده‌ اند را جدا کنید. امکان دارد این پروسه تا حدودی دشوار باشد و شما نتوانید به راحتی بادام زمینی‌ های مخلوط شده را از غذاساز جدا نمایید، ولی به راحتی می‌ توانید با کاردک بادام زمینی را از مخلوط کن جدا نمایید.

طرز تهیه ی کره ی بادام زمینی خانگی
طرز تهیه ی کره ی بادام زمینی خانگی

اضافه کردن افزودنی ها به کره بادام زمینی

 زمان آماده‌ سازی کره بادام زمینی خانگی اگر مخلوط کن بیش از اندازه داغ شد باید دستگاهتان را خاموش کنید. زمانی که کره بادام زمینی، خامه ‌ای شد و شکل صافی به دست آورد شما می‌ توانید هر نوع افزودنی را به آن اضافه نمایید. هر یک از مواد اولیه ‌ای که در ابتدا معرفی کردیم را باید به میزان مورد نیاز به ترکیب بادام زمینی اضافه نمایید. شما می ‌توانید علاوه بر دارچین انواع ادویه‌ ها را به بادام زمینی اضافه نمایید.

 ادویه ‌های اضافه شده به کره ی آجیلی باید به خوبی ترکیب شوند تا طعمشان به خورد کره بادام زمینی برود. پس از آن اجازه دهید کره بادام زمینی در دمای اتاق قرار بگیرد تا به خوبی خنک شود. بعد از آن می‌توانید مخلوط به دست آمده را به شیشه‌ های مرباخوری انتقال دهید. این کره حدود دو هفته برای شما کافی است.

کره بادام زمینی خانگی
کره بادام زمینی خانگی

نکاتی در مورد طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی

 برای اینکه طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی را به خوبی بدانید باید برخی نکات ضروری را رعایت کنید. مهم‌ ترین چیزی که زمان تهیه کردن این کره خوشمزه اهمیت دارد صبر است. بسیاری از افراد در ابتدا گمان می‌ کنند که تمام بادام زمینی به کره تبدیل نخواهد شد. بعد از مدتی متوجه می ‌شوید که بادام زمینی‌ ها شکل خامه ‌ای دارند و به خوبی ترکیب شده‌ اند.

بادام گرم به راحتی خمیر می‌ گردد و طعم آن بیشتر از بادام‌ های بو داده است. پخت بادام زمینی در دستگاه‌ های متفاوت مانند فر تنها ۱۰ دقیقه زمان می ‌برد. طرز تهیه ی کره ی پسته هم شبیه کرده بادام زمینی می باشد. بادام‌ های بوداده شده دارای فواید زیادی هستند. پروتئین‌ ها، چربی ‌های سالم و فیبرهای زیادی در بادام‌ های بوداده شده قرار می‌ گیرند. البته باید بدانید مقدار ویتامین‌ های بادام بو داده شده کمتر می ‌باشند.

زمان مورد نیاز برای تهیه ی کره ی بادام زمینی خانگی
زمان مورد نیاز برای تهیه ی کره ی بادام زمینی خانگی

زمان مورد نیاز برای تهیه کره بادام زمینی خانگی

 اکنون که به خوبی طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی را یاد گرفتید باید در مورد زمان پخت و زمان بو دادن این بادام اطلاعات بیشتری به دست آورید. زمان پخت و پز کره بادام زمینی حدود ۱۵ دقیقه است. زمان بو دادن بادام زمینی تنها ۱۰ دقیقه می ‌باشد. به طور کلی شما تنها به ۲۵ دقیقه زمان نیاز دارید تا بتوانید کره بادام زمینی خوشمزه خانگی را آماده کنید. کره بادام زمینی به عنوان یک کره سالم و مقرون به صرفه شناخته می‌ شود.

 کره بادام زمینی که در منزل آماده می‌ نمایید نسبت به کره‌ های بادام زمینی فروشگاه‌ ها خوشمزه ‌تر است. این دستور که برای تهیه کره بادام زمینی معرفی کردیم برای آماده سازی دیگر کره‌ های خانگی به کار گرفته می‌ شود. شما کافیست ابتدا مغزیجات را تفت دهید و سپس طبق توضیحاتی که دادیم آنها را به کره خوشمزه خانگی و طبیعی تبدیل کنید. کره بادام زمینی خانگی به عنوان یک هدیه خانگی خوشمزه شناخته می‌ شود که می‌ توانید به عزیزانتان و دوستانتان ارائه دهید.

کره ی بادام زمینی در منزل
کره ی بادام زمینی در منزل

کدام بادام زمینی برای تهیه کره بادام زمینی خانگی مناسب تر است ؟

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان طرز تهیه ی کره بادام زمینی خانگی برایشان اهمیت دارد این است که کدام باد زمینی را استفاده کنند. در واقع شما برای اینکه بتوانید طعم منحصر به فردی به کره بادام زمینی خانگی ببخشید بهتر است که از بادام زمینی ‌های خام استفاده نمایید. بادام زمینی خام دارای خواص بیشتری است. در صورتی که نتوانستید از بادام زمینی خام برای تهیه کره بادام زمینی استفاده کنید می ‌توانید نمونه‌ های بوداده شده را بخرید.

 نمونه‌ های بوداده شده کره بادام زمینی باید حجم مناسبی داشته باشند و کیفیتشان را به طور دقیق ارزیابی کنید. توجه داشته باشید که شما اگر بادام زمینی‌ های خام را هم بخرید باید آنها را درون فر بو دهید تا بتوانید آماده سازی کره بادام زمینی را انجام دهید. بنابراین در صورتی که از فروشگاه معتبر بادام زمینی خام یا بوداده را بخرید خیالتان راحت خواهد بود که به راحتی می ‌توانید کره بادام زمینی خوشمزه‌ ای را آماده کنید. قیمت بادام زمینی آستانه بسیار مناسب تر از دیگر بادام زمینی ها است. شما این بادام زمینی را می توانید برای آماده سازی کره بادام زمینی بخرید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا