آجیل

طرز تهیه ی بادام زمینی سرکه نمکی در منزل + تصویر

طرز تهیه ی بادام زمینی سرکه نمکی در منزل

طرز تهیه ی بادام زمینی سرکه نمکی در منزل یک روش ایده آل است که نتیجه ی آن، خوراکی بسیار مفید و خوشمزه ایست که خواص خوب بادام زمینی را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد. شما می توانید بادام زمینی با طعم سرکه را به راحتی در منزل تهیه کنید. در این فرصت با طرز تهیه بادام زمینی سرکه ای آشنا می شوید. همچنین از ارزش غذایی، خواص بادام زمینی و موارد منع مصرف بادام زمینی مطلع خواهید شد.

بادام زمینی سرکه ای چیست؟

بادام زمینی سرکه ای یکی از محبوب ترین مغزیجاتی می باشد که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. طعم بادام زمینی هایی که سرکه ای هستند مقداری تند و شور است. بر همین اساس اگر علاقه زیادی به مغزیجات شور و خوشمزه دارید می توانید بادام زمینی های سرکه ای را بخرید. بادام زمینی هایی که سرکه ای هستند را باید در حد اعتدال استفاده کنید تا فشارتان بالا نرود. اگر حجم مناسبی از بادام زمینی های سرکه ای را استفاده کنید این محصول، خواص زیادی برای شما خواهد داشت.

روش نمکی کردن بادام زمینی
روش نمکی کردن بادام زمینی

نحوه تهیه بادام زمینی سرکه ای

مواد لازم برای  طرز تهیه ی بادام زمینی سرکه نمکی در منزل باید مواد اولیه زیر را آماده کنیم:

مواد لازممقدار
بادام زمینی۵۰۰ گرم
آب۱ لیوان
سرکه۲ قاشق سوپ خوری
نمک۱٫۲ قاشق سوپ خوری
ادویه (اختیاری)به میزان لازم
مواد لازم برای  طرز تهیه ی بادام زمینی سرکه نمکی

 

هنگام تهیه بادام زمینی سرکه ای در منزل قبل از انجام هر کاری باید بادام زمینی ها را تمیز کنیم. بعد از این که آنها را به خوبی تمیز کردیم ظرف مناسبی را انتخاب می کنیم. بادام زمینی ها را داخل ظرف ریخته و سپس آب، سرکه و نمک را به آن اضافه می کنیم. مقدار نمکی که برای تهیه بادام زمینی سرکه ای مورد استفاده قرار می ‌گیرد به سلیقه شخصی مصرف کنندگان بستگی دارد. ممکن است شما دوست داشته باشید بادام زمینی های شما کم نمک یا پرنمک باشد.

بادام زمینی سرکه ای در منزل
بادام زمینی سرکه ای در منزل

مواد را بعد از ریختن در ظرف برای ۲ تا ۳ ساعت به حال خود رها می کنیم. بعد باید آن را از صافی رد کنیم تا آب موجود در مواد به خوبی گرفته شود. در مرحله بعد تابه مناسبی را انتخاب کرده و مواد را داخل آن می ریزیم. سپس مقادیر کافی از ادویه، سرکه و نمک را به مواد قبلی اضافه می کنیم. در ادامه بادام زمینی های ما باید تفت داده شوند.

برای تفت دادن بادام زمینی ها از حرارت ملایم اجاق گاز استفاده می کنیم. بادام زمینی های سرکه ای باید تا زمان برشته شدن به خوبی تفت داده شوند. بعد از این که بادام زمینی ها آماده شدند می توانیم آنها را خنک کنیم. ریختن بادام زمینی ها روی یک پارچه تمیز حرارت آنها را می گیرد. وقتی بادام زمینی ها خنک شدند آنها را داخل ظرف مورد نظرمان می ریزیم.

طریقه ی پخت بادام زمینی سرکه ای
طریقه ی پخت بادام زمینی سرکه ای

بو دادن بادام زمینی با سرکه

برای بو دادن بادام زمینی های سرکه ای ابتدا باید بادام زمینی را در ظرف مناسبی بریزید. در ادامه نیاز است که آب را همراه با سرکه و نمک به بادام زمینی ها اضافه کنید. مقدار نمک مورد استفاده برای تهیه بادام زمینی های سرکه ای به ذائقه شخصی تان بستگی دارد. بنابراین اندازه نمک و سرکه بادام زمینی را به خوبی بررسی کنید تا طعم آن را دوست داشته باشید. برخی از افراد به بادام زمینی هایی که شورتر هستند علاقه دارند.

بعد از ترکیب بادام زمینی با مواد نامبرده باید به مدت یک ساعت اجازه دهید بادام زمینی در مواد بماند. پس از یک ساعت می توانید بادام زمینی ها را از درون سرکه و نمک خالی کنید و اجازه دهید تا خشک شوند. پس از خشک شدن بادام زمینی می توانید آن را میل کنید.

بادام زمینی سرکه نمکی
بادام زمینی سرکه نمکی

چگونه بادام زمینی سرکه ای کنیم ؟

اگر خودتان می خواهید بادام زمینی سرکه ای را آماده کنید می توانید طبق روشی که در این مطلب بیان کردیم اقدام نمایید. سرکه ای کردن بادام زمینی چندان دشوار نیست، به همین دلیل خودتان می توانید بادام زمینی ها را طعم دار نمایید.

در صورتی که نمی دانید برای طعم دار کردن بادام زمینی چه اقدامی انجام دهید بهتر است بادام زمینی های آماده سرکه ای را بخرید. آجیل منوچهری ارائه دهنده خرید آجیل و خشکبار و بادام زمینی های با کیفیت سرکه ای با بهترین قیمت می باشد. شما می توانید با کیفیت ترین بادام زمینی هایی که با طعم سرکه آماده می شوند را به صورت اینترنتی از آجیل منوچهری بخرید.

روش طعم دار کردن بادام زمینی سرکه ای

روش طعم دار کردن بادام زمینی سرکه ای بسیار آسان است. سرکه و نمک مهمترین موادی هستند که برای طعم دار کردن بادام زمینی مورد استفاده قرار می گیرند. میزان سرکه و نمک را باید با حجم بادام زمینی مطابقت دهید تا بادام زمینی طعم مناسبی داشته باشد. بعد از اینکه بادام زمینی ها درون سرکه و نمک قرار گرفتند باید ظرف روی حرارت قرار بگیرد. جوشیدن بادام زمینی در سرکه و نمک بسیار مهم است.

در واقع باید بدانید که جوشیدن سرکه و نمک موجب طعم دار شدن بادام زمینی می شود. پس از اینکه بادام زمینی ها را از ظرف خالی کردید باید روی آنها پارچه بیندازید تا خنک شوند. استفاده از نشاسته و مقداری نمک موجب ترد شدن بادام زمینی می شود. برای آماده سازی حجم زیاد بادام زمینی این روش بهترین روشی می باشد که به کار می گیرند.

بودادن بادام زمینی خام در منزل
بودادن بادام زمینی خام در منزل

آموزش تصویوری تهیه بادام زمینی سرکه نمکی مرحله به مرحله:

۱٫در ابتدا مقداری گشنیز را در قطعه های یک سانتی متری ریز کنید و پیاز را سیر را پوست بکنید و خوب خرد کنید .

تهیه بادام زمینی سرکه ای چیه
تهیه بادام زمینی سرکه ای چیه

۲٫برای تهیه سس مورد نیاز برای طعم دار کردن بادام زمینی، باید سرکه و شکر و سویا را مخلوط کنید.

آموزش طرز تهیهی بادام زمینی سرکه نمکی
آموزش طرز تهیهی بادام زمینی سرکه نمکی

۳٫ سپس روغن نباتی را در ماهیتابه بریزید و قبل این که روغن کاملا داغ شود بادام زمینی را اضافه کنید و هم بزنید تا بادام زمینی ها نسوزند.

دستور-بخت-بادام-زمینی-سرکه-نمکی
دستور-بخت-بادام-زمینی-سرکه-نمکی

۴٫این روال را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ادامه دهید تا بادام زمینی کاملا پخته شود و تغییر رنگ بادام زمینی را کاملا مشاهده کنید.

بادام زمینی سرکه ای دستور پخت
بادام زمینی سرکه ای دستور پخت

۵٫ در انتها بادام زمینی ها را از روغن خارج کنید و روی دستمال کاغذی حوله ای قرار دهید تا روغن کاملا از بادام زمینی ها خارج شود. و سپس بر اساس طبع و ضاعقه ی خودتان به مقدار مورد نظر سس که از قبل آماده کرده اید را اضافه نمایید و با گشنیز ها بادام زمینی سرکه نمکی که در منزل تهیه نمودید را دیزان کنید و تمام. نوش جان

روش درست کردن بادام زمینی سرکه نمکی در خانه
روش درست کردن بادام زمینی سرکه نمکی در خانه

نکاتی چند درباره تهیه بادام زمینی با طعم سرکه

نمک، سرکه و ادویه از جمله مواد اولیه ای هستند که برای تهیه بادام زمینی سرکه ای به کار می رود. استفاده از این مواد در ترکیبات بادام زمینی های سرکه ای یک موضوع سلیقه ای محسوب می ‌شود. بنابراین هنگام تهیه این خوراکی خوشمزه می توانیم به سلیقه خودمان مقدار آنها را کم و زیاد کنیم.

برای طعم دار کردن بادام زمینی می توان از انواع مواد اولیه استفاده کرد. به طور مثال آب لیموترش جایگزین خوبی برای سرکه است.

اضافه کردن نشاسته به نمک و آب می تواند مانع از چسبیدن نمک روی بادام زمینی ها به صورت گلوله گلوله شود.

روش تهیه بادام زمینی سرکه نمکی
روش تهیه بادام زمینی سرکه نمکی

ارزش غذایی بادام زمینی

بادام زمینی ارزش غذایی بسیار زیادی دارد. این مغز خوراکی یکی از منابع سرشار از پروتئین است. ارزش غذایی بادام زمینی شامل موارد مختلفی می شود. جدول زیر ارزش غذایی بادام زمینی در ۱۰۰ گرم از این محصول را نشان می دهد:

۱۰۰ گرم بادام زمینیمقدار
کالری۵۶۷
کل چربی۴۹ گرم
چربی تک اشباع نشده۲۴ گرم
چربی چند اشباع نشده۱۶ گرم
چربی اشباع۷ گرم
سدیم۱۸ میلی گرم
پتاسیم۷۰۵ میلی گرم
کربوهیدرات۱۶ گرم
قند۴ گرم
فیبر۹ گرم
پروتئین۲۶ گرم
کلسیم۹ درصد
آهن۲۵ درصد
منیزیم۴۲ درصد
ویتامین ب۶۱۵ درصد
جدول ارزش غذایی بادام زمینی در ۱۰۰ گرم

 

آشنایی با خواص بادام زمینی

مصرف بادام زمینی سرکه ای خواص ارزشمند بادام زمینی را شامل حال ما می کند. خواص این محصول خوراکی بسیار است که در این بخش به چند مورد از آنها اشاره خواهد شد.

کاهش کلسترول خون یکی از خواص بادام زمینی است. بر این اساس بادام زمینی را می توان جایگزین داروهای شیمیایی کاهنده کلسترول کرد. مصرف بادام زمینی از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌ کند. بادام زمینی قادر است به میزان قابل توجهی از بروز بیماری سرطان در بدن جلوگیری کند.

مصرف انواع بادام زمینی احتمال بروز سکته مغزی را کم می کند. برای رفع افسردگی هم می ‌توان از خواص خوب این مغز خوراکی پرطرفدار کمک گرفت. مصرف بادام زمینی یا کره این مغز خوراکی برای مقابله با افسردگی و رفع آن به افراد مبتلا توصیه می شود.

طرز-تهیه-بادام-زمینی-سرکه-ای
طرز-تهیه-بادام-زمینی-سرکه-ای

کسانی که در فکر کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام هستند با بهره گیری از خواص بادام زمینی می توانند به این هدف برسند. تحقیقاتی که در این رابطه صورت گرفته نشان می ‌دهد زنانی که بادام زمینی مصرف می کنند کمتر از سایرین با افزایش وزن مواجه می‌ شوند. بادام زمینی از خاصیت آنتی اکسیدانی برخوردار است. به همین دلیل مصرف آن فواید قابل ملاحظه ‌ای برای پوست دارد. کره یا روغن بادام زمینی یک محصول بسیار خوب برای جوانسازی پوست و شادابی آن است.

بسیاری از افراد ممکن است با مشکل پوکی استخوان رو به رو شوند. خواص بادام زمینی در پیشگیری از بروز این مشکل موثر است. بادام زمینی منبع خوب آهن و کلسیم به شمار می ‌رود. به همین جهت مصرف آن مانع از ابتلا به انواع بیماری های استخوانی می شود. بیماران مبتلا به دیابت هم می توانند بادام زمینی را در رژیم غذایی خود استفاده کنند چون مصرف آن ضرری برای این افراد ندارد.

موارد احتیاطی در مصرف بادام زمینی

بعضی از افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند بهتر است احتیاط بیشتری در مصرف انواع بادام زمینی از جمله بادام زمینی سرکه نمکی به خرج دهند. بادام زمینی جزو آن دسته از محصولاتی است که باعث بروز حساسیت در برخی از افراد می شوند. بنابراین به کسانی که مبتلا به آلرژی هستند توصیه می ‌شود در مصرف این خوراکی محتاطانه تر عمل کنند.

بادام زمینی سرکه ای
بادام زمینی سرکه ای

طبع بادام زمینی گرم است. از همین رو افراد گرم مزاج برای استفاده از خواص بادام زمینی باید این محصول را همراه با مصلحات آن از جمله شیر، عسل و… مصرف کنند. این کار جلوی بروز عوارض ناشی از مصرف بادام زمینی را به نحو مطلوب می گیرد.

مصرف و خرید بادام زمینی برای افراد دارای اضافه وزن، افراد مبتلا به بیماری های کبدی و مصرف کنندگان داروهای شیمیایی (به ویژه داروهای ضدافسردگی و آرام بخش) باید با احتیاط بیشتری صورت گیرد.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا