آجیل

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی + در هفت طعم مختلف

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی

برای تهیه یک نوشیدنی خوشمزه تابستانی کافیست طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی را یاد بگیریم. به این منظور می توان از مواد اولیه مختلف در ترکیب نوشیدنی استفاده و آن را در طعم های متنوع آماده کرد. طرز تهیه انواع اسموتی با کره بادام زمینی بسیار ساده و آسان است. این نوشیدنی های مقوی به سرعت در منزل قابل تهیه هستند. در ادامه راجع به اسموتی کره بادام زمینی بیشتر صحبت کرده و چند مورد از طرز تهیه اسموتی های کره مغزیجات و به طور ویژه کره بادام زمینی را شرح خواهیم داد.

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی در طعم های مختلف

برای تهیه ی اسموتی بادام زمینی در طعم های مختلف باید برخی نکات مهم را یاد بگیرید. در واقع تهیه کردن انواع اسموتی با استفاده از کره بادام زمینی بسیار آسان می‌ باشد. این نوشیدنی بسیار  قوی است و شما برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود می ‌توانید آن را به صورت روزانه میل کنید. اسموتی کره بادام زمینی به عنوان یک میان وعده خوشمزه شناخته می‌ شود که کالری زیادی ندارد، ولی پروتئین آن بسیار زیاد است. شما با طعم‌ های گوناگون می‌ توانید اسموتی کره بادام زمینی را در کمترین بازه زمانی آماده نمایید.

اسموتی کره بادام زمینی چیست؟

اسموتی کره بادام زمینی یک نوشیدنی خنک و تابستانی است که با استفاده از کره بادام زمینی تهیه می شود. در ترکیبات این نوشیدنی می توان از مواد گوناگون مانند انواع میوه، سبزیجات و… در کنار کره بادام زمینی استفاده کرد. اسموتی کره بادام زمینی میان وعده خوشمزه ای است که کالری پایینی دارد اما مقدار پروتئین موجود در آن زیاد است. این میان وعده خوش طعم مکمل بسیار خوبی برای روتین ورزشی به شمار می ‌رود. ورزشکاران برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن خود می توانند از انواع اسموتی های کره بادام زمینی استفاده کنند.

طرز تهیه ی اسموتی بادام زمینی
طرز تهیه ی اسموتی بادام زمینی

اسموتی بادام زمینی

برای اینکه اسموتی بادام زمینی را آماده کنید باید به اندازه و نوع مواد درون آن توجه داشته باشید. در واقع این مسئله که بتوانید هر یک از مواد مورد نیاز برای تهیه اسموتی را به صورت اصولی ترکیب نمایید و طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی را بدانید بسیار مهم است. همچنین اگر طرز تهیه کره بادام زمینی در منزل را بدانید، فاصله ی زیادی با میل نمودن همیشگی اسموتی کره بادام زمینی نخواهید داشت.  

بیشتر افراد برای روتین ورزشی این میان وعده خوشمزه را استفاده می ‌کنند. ورزشکارانی که به تامین پروتئین نیاز دارند انواع اسموتی ‌های کره بادام زمینی را آماده می ‌نمایند. در هر یک از اسموتی ‌های کره بادام زمینی می‌ توانید میوه‌ های متفاوتی را ترکیب کنید. ترکیب میوه و کره بادام زمینی موجب می‌ شود که این اسموتی بسیار مقوی گردد. توجه داشته باشید که برای تهیه اسموتی کره بادام زمینی باید تمامی مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید در غیر این صورت اسموتی خوشمزه  نمی شود.

اسموتی کره بادام زمینی و موز

طرز تهیه اسموتی موزی
طرز تهیه اسموتی موزی

اسموتی کره بادام زمینی و موز نوشیدنی مفیدی است که انواع ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین را در خود جا داده است. مواد لازم برای تهیه اسموتی موز و خرید کره بادام زمینی به شرح زیر است:

مواد لازممقدار
کره بادام زمینی۲ قاشق غذاخوری
شیر بادامیک دوم فنجان
پودر پروتئین۱ پیمانه
بیبی اسفناج تازه۱ مشت
موز متوسط۱ عدد
آبیک چهارم فنجان
تکه های یخنصف فنجان
مواد مورد نیاز اسموتی کره بادام زمینی و موز

 

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی و موز

برای تهیه این اسموتی تمامی مواد را در مخلوط کن ریخته و مهلت می دهیم تا ترکیب ما به حالت یکدست درآید. بعد می توانیم اسموتی موز و کره بادام زمینی را سرو کنیم.

اسموتی شکلاتی کره بادام زمینی

طرز تهیه ی اسموتی شکلاتی
طرز تهیه ی اسموتی شکلاتی

با توجه به نحوه تهیه اسموتی شکلاتی کره بادام زمینی به مواد اولیه زیر نیاز خواهیم داشت:

مواد لازممقدار
شیر بدون چربیسه چهارم فنجان
موز برش خورده و منجمد۱ عدد
پودر کاکائو۳ قاشق غذاخوری
ماست یونانی۶ قاشق
کره بادام زمینی۱ قاشق غذاخوری
عسل یا شربت افرا۱ قاشق غذاخوری
مواد مورد نیاز اسموتی شکلاتی کره بادام زمینی

طرز تهیه اسموتی شکلاتی کره بادام زمینی

شیر، پودر کاکائو، موز و ماست را در مخلوط کن می ریزیم. این مواد باید به طور کامل با یکدیگر مخلوط شوند. در ادامه کره بادام زمینی و عسل را به ترکیب اضافه و مجددا دستگاه مخلوط کن را روشن می کنیم. صبر می کنیم تا مواد اسموتی ما حالت یکدست پیدا کنند. بعد می توان اسموتی کره بادام زمینی شکلاتی را در لیوان مناسب ریخته و کمی شکلات هم روی نوشیدنی اضافه کرد.

اسموتی کره بادام زمینی و بلوبری

طرز تهیه ی اسموتی بلوبری
طرز تهیه ی اسموتی بلوبری

نوع دیگری از اسموتی کره بادام زمینی در منزل قابل تهیه است که در ترکیبات آن از بلوبری استفاده می شود. مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی در جدول زیر آمده است:

مواد لازممقدار
بلوبری تازه یا منجمد۲ فنجان
ماست وانیلی منجمد (بدون چربی)۲ فنجان
شیر کم چربیک دوم فنجان
کره بادام زمینی۳ قاشق غذاخوری
یخیک دوم فنجان
مواد مورد نیاز اسموتی کره بادام زمینی و بلوبری

 

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی و بلوبری

نحوه تهیه اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی به این صورت است که ابتدا کره بادام زمینی، شیر و بلوبری را در مخلوط‌ کن می ‌ریزیم. این مواد باید در حدود ۳۰ ثانیه با هم مخلوط شوند. بعد ماست منجمد و یخ را به موادمان اضافه و تا جایی که یکدست شوند با هم مخلوط می کنیم. اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی ما آماده است.

اسموتی توت فرنگی و کره بادام زمینی

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی و توت فرنگی
طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی و توت فرنگی

برای تهیه اسموتی کره بادام زمینی و توت فرنگی باید موارد زیر را از قبل آماده کنیم:

مواد لازممقدار
توت فرنگی۱ پیمانه
کره بادام زمینییک چهارم پیمانه
موز۱ عدد
شیر بادام۱ پیمانه
نمکبه اندازه سر انگشت
موارد مورد نیاز برای تهیه اسموتی کره بادام زمینی و توت فرنگی

 

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی و کره بادام زمینی

برای آماده کردن این نوشیدنی مواد را داخل دستگاه مخلوط کن ریخته و به خوبی هم می زنیم. بعد از آن که اسموتی ما حالت یکدست به خود گرفت می توانیم آن را در لیوان مناسبی ریخته و سرو کنیم. برای تهیه این نوشیدنی دلچسب می توان در کنار توت فرنگی میوه های دیگری مانند شاه توت را هم در ترکیب نوشیدنی استفاده کرد. در ضمن استفاده از توت فرنگی های منجمد بافت مناسب تری را برای تهیه ی اسموتی کره بادام زمینی ایجاد می کند.

اسموتی با کره بادام زمینی و جو دوسر

طرز تهیه ی اسموتی جو در سر
طرز تهیه ی اسموتی جو در سر

در ترکیبات اسموتی کره بادام زمینی می توان از جو دوسر هم استفاده کرد. برای تهیه این نوشیدنی مواد اولیه زیر مورد نیاز است:

مواد لازممقدار
جو دوسر۱ فنجان
کره بادام زمینییک چهارم فنجان
موز۲ عدد
ماست وانیلی کم چرب۱ فنجان
شیر بدون چربی۱ فنجان
دارچین۱ قاشق چایخوری
یخ۲ الی ۳ قاشق بزرگ
ترکیبات اسموتی کره بادام زمینی می توان از جو دوسر پرک

 

طرز تهیه اسموتی با کره بادام زمینی و جو دوسر

نحوه تهیه اسموتی جو دوسر و کره بادام زمینی از ما می‌ خواهد که ماست، موز و شیر بدون چربی را در مخلوط کن بریزیم. بعد از آن که این مواد با هم مخلوط شدند باید کره بادام زمینی، جو دوسر، دارچین و یخ را به مواد قبلی اضافه کنیم. در ادامه دستگاه مخلوط کن را مجددا روشن و مواد را تا جایی که با هم یکدست شوند مخلوط می کنیم.

اسموتی کره بادام زمینی و سیب

طرز تهیه ی اسموتی کره ی بادام زمینی و سیب
طرز تهیه ی اسموتی کره ی بادام زمینی و سیب

اسموتی سیب و کره بادام زمینی میان وعده خوشمزه دیگری است که می توانیم فورا در منزل آماده کنیم. مواد اولیه مورد نیاز برای آماده کردن این نوشیدنی در جدول زیر درج شده است:

مواد لازممقدار
سیب کوچک۱ عدد
کره بادام زمینی۲ قاشق غذاخوری
عسل۲ قاشق چایخوری
شیر بادام بدون قند افزوده۱ لیوان
دارچینیک چهارم قاشق چایخوری
عصاره وانیل۱ قاشق چایخوری
یخ کوچک۴ الی ۶ قطعه
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی سیب و کره ی بادام زمینی

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی و سیب

سیب را که از قبل پوست گرفته و خرد کرده ایم همراه با دیگر مواد اولیه اسموتی داخل مخلوط کن می ریزیم. مواد ما باید برای ۲ الی ۴ دقیقه با استفاده از دور متوسط مخلوط کن با هم مخلوط شوند. زمانی که مواد اسموتی سیب و کره بادام زمینی کاملا یکدست شد می توانیم آن را در لیوان مناسب بریزیم. این ترکیب سیب و کره ی بادام زمینی برای بدنسازی بسیار مفید خواهد بود.

طرز تهیه اسموتی شیر و کره بادام زمینی

جهت تهیه اسموتی شیر و کره بادام زمینی باید شیر بدون چربی، پودر کاکائو، ماست یونانی، کره بادام زمینی و عسل را مورد استفاده قرار دهید. شیر، موز، پودر کاکائو و ماست را باید با یکدیگر ترکیب نمایید. جهت ترکیب این مواد بهتر است از مخلوط کن استفاده کنید. تهیه ی اسموتی بادام زمینی با شیر بسیار آسان است. مواد را به طور کامل با یکدیگر ترکیب نمایید، پس از آن کره بادام زمینی و عسل را باید به ترکیب آماده شده اضافه کنید.

بعد از اینکه مواد را به مواد اولیه اضافه کردید باید آنها را درون دستگاه مخلوط کن به خوبی هم بزنید. صبر کنید تا اسموتی حالت یک دست پیدا کند. پس از آن می ‌توانید اسموتی را در لیوان مناسب بریزید و مقداری شکلات به آن اضافه کنید. با اضافه کردن شکلات به اسموتی طعم آن بسیار خوشمزه می ‌شود و شما می توانید از خواص آن بهره مند گردید.

چکیده ای از طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی

برای تهیه اسموتی کره بادام زمینی باید مواد مورد نیاز مانند کره بادام زمینی، شیر بادام، پودر پروتئین، بیبی اسفناج، موز، آب و تکه ‌های یخ را آماده کنید. تمامی مواد که معرفی کردیم را باید در مخلوط کن بریزید و اجازه دهید تا آنها با یکدیگر ترکیب شوند. بعد از اینکه مواد با یکدیگر ترکیب شوند حالت یک دست خواهند داشت. پس از آن می ‌توانید اسموتی کره بادام زمینی را سرو کنید.

همچنین شما به جای موز می‌ توانید از شکلات، توت فرنگی، بلوبری، جو دوسر یا سیب استفاده نمایید. همچنین میتوانید با خرید کره ی پسته و طی کردن مراحل بالا اسموتی کره ی پسته و انواع میوه هایی که دوست دارید را می توانید در این اسموتی به کار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا