خشکبارآجیل

فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی + الگوی مصرف

فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی بسیار زیاد است. به همین دلیل در رژیم غذایی ورزشکاران این خوراکی اهمیت زیادی دارد. قیمت ی کره بادام زمینی مناسب است و به همین دلیل شما می‌ توانید حجم زیادی از این کره گیاهی را خریداری نمایید.

کره ی بادام زمینی برای بدنسازی

ویتامین‌ ها و مواد مغذی زیادی در کره بادام زمینی وجود دارند. کره ی بادام زمینی برای بدنسازی دارای مزیت ‌های بی ‌نظیری می ‌باشد. فولات درون کره بادام زمینی جهت جلوگیری از ضعف عضلانی دارای خواص بی ‌نظیری است. بیشتر افراد برای درمان کم خونی خود در دوران بدنسازی از کره بادام زمینی استفاده می‌ کنند.

بیشتر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می ‌کنند باید از بهترین خوراکی ‌ها استفاده نمایند. این مسئله که انرژی بدنسازان برای ورزش کردن تامین شود بسیار مهم است. ورزشکارانی که به رژیم غذایی خود اهمیت می‌ دهند از انواع خوراکی‌ هایی که دارای پروتئین و ویتامین‌ های زیادی هستند استفاده می‌ کنند.

خوردن کره ی بادام زمینی برای بدنسازی مفید است؟
خوردن کره ی بادام زمینی برای بدنسازی مفید است؟

مصرف کره بادام زمینی برای بدنسازی توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌ گردد. بیشتر پزشکانی که در زمینه رژیم غذایی فعالیت می‌ کنند به بدنسازان توصیه می ‌نمایند تا از انواع خوراکی‌ های مقوی استفاده نمایند. کره بادام زمینی بین انواع خوراکی ‌هایی که انرژی زا هستند مزیت ‌های بی‌ نظیری را به خود اختصاص داده است. قدرت عضلانی ورزشکاران با استفاده از کره بادام زمینی چندین برابر می ‌گردد.

فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی

از آنجایی که فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی بسیار زیاد است، بیشتر ورزشکاران از آن استفاده می‌ کنند. برخی از مهمترین مزیت‌ های کره بادام زمینی برای بدنسازان عبارت است از :

۱٫ قیمت مقرون به صرفه

یکی از مهمترین مزیت‌ های کره بادام زمینی برای بدنسازی این است که قیمت مقرون به صرفه دارد. بیشتر ورزشکارانی که به دنبال بهترین خوراکی ‌ها با قیمت کم هستند کره بادام زمینی را انتخاب می ‌کنند. در واقع باید بدانید که بین انواع کره‌ های گیاهی، کره بادام زمینی قیمت کمتری را به خود اختصاص می ‌دهد.

فواید کره بادام زمینی برای بدنسازی
فواید کره بادام زمینی برای بدنسازی

۲٫ تنوع در محصولات

تنوع در انواع کره بادام زمینی یکی دیگر از مزیت ‌های کره بادام زمینی برای بدنسازی است. شما می‌ توانید بسته‌ بندی‌ های متفاوت کره بادام زمینی را تهیه کنید. هر یک از بسته‌ های بادام زمینی حجم متفاوتی دارند و قیمت شان با یکدیگر فرق می‌ کند.

۳٫ کمک به رشد عضلات

کمک به رشد عضلات یکی دیگر از مزیت‌ های کره بادام زمینی برای بدنسازی است. هر یک از افرادی که ورزشکار هستند باید از بهترین خوراکی ‌ها استفاده کنند تا عضلات خود را تقویت نمایند. تقویت عضلات یکی از مهمترین نکاتی است که در بدنسازی اهمیت زیادی دارد. رشد عضلات بدن برای بدنسازان اهمیت زیادی دارد.

۴٫ کره بادام زمینی سرشار از منزیم و پتاسیم

یکی دیگر از فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی این است که سرشار از منیزیم می‌ باشد. منیزیم برای بهبود اسپاسم‌ های عضلانی مزیت‌ های زیادی دارد. پتاسیم یکی دیگر از مواد معدنی است که در کره بادام زمینی وجود دارد. برای پیشگیری از تپش قلب شدید بهتر است که خوراکی ‌های دارای پتاسیم را ورزشکاران استفاده نمایند. گرفتگی ‌های عضلانی و همچنین تنظیم ضربان قلب با استفاده از کره بادام زمینی بهبود می ‌یابد. ورزشکارانی که دچار گرفتگی عضلانی می‌شوند باید از انواع خوراکی‌ هایی که دارای پتاسیم هستند استفاده کنند.

بادام زمینی برای بدنسازی
بادام زمینی برای بدنسازی

اگر ورزشکاران زمان ورزش کردن دچار تپش قلب شدید گردند امکان دارد مشکلات جدی برای آنها به وجود آید. بر همین اساس ورزشکاران باید از خوراکی ‌هایی که تپش قلب آنها را کاهش می ‌دهد استفاده نمایند. تمرینات ورزشی‌ ورزشکاران با استفاده از کره بادام زمینی به بهترین نحو ممکن انجام می شود. ورزشکاران برای انجام دادن فعالیت‌ های بدنی باید از خوراکی‌ های استفاده نمایند که از خستگی آنها پیشگیری می‌ کند. کره بادام زمینی برای پیشگیری از خستگی ‌های فعالیت بدنی، گزینه بسیار عالی به شمار می ‌رود.

کره ی بادام زمینی را قبل از تمرین بخوریم یا بعد از تمرین ؟

اگر می ‌خواهید از فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی استفاده کنید باید زمان دقیق استفاده از آن را بدانید. مصرف کردن کره بادام زمینی قبل از تمرینات ورزشی بسیار عالی است. انرژی زیادی که از کره بادام زمینی پیش از تمرینات ورزشی دریافت می‌ کنید کمک می‌ کند تا فعالیت‌ هایتان را انجام دهید. از آنجایی که کربوهیدرات و پروتئین کره بادام زمینی زیاد است، باید قبل از تمرینات ورزشی این کره گیاهی را میل کنید. مصرف کردن کره بادام زمینی بعد از ورزش کردن هم، ایده مناسبی است. البته بسیاری از افرادی که در زمینه بدنسازی فعالیت می‌ کنند توصیه می‌ نمایند ورزشکاران قبل از تمرینات ورزشی کره بادام زمینی را میل کنند.

روش مصرف کره ی بادام زمینی در بدنسازی
روش مصرف کره ی بادام زمینی در بدنسازی

روش های مختلف مصرف کره ی بادام زمینی برای بدنسازی

اگر مایل هستید از فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی استفاده کنید باید روش ‌های متفاوت استفاده از آن را بدانید. روش های زیادی وجود دارند که در این روش ها می توانید بادام زمینی را به صورت روزانه میل کنید. ترکیب بادام زمینی با خوراکی هایی که مقوی هستند کمک می کند تا شما از طعم بادام زمینی خوشتان بیاید و از خواص آن بهره مند شوید. طرز تهیه ی بادام زمینی روکشدار را یاد بگیرید تا بتوانید این خوراکی را در رژیم غذایی بدنسازی استفاده نمایید. برخی از مهم‌ ترین روش‌ های استفاده از کره بادام زمینی برای بدن سازی عبارت هستند از :

۱٫ ترکیب کره بادام زمینی با اوتمیل

یکی از بهترین روش ‌های مصرف کره بادام زمینی برای بدنسازی این است که آن را با اوتمیل ترکیب نمایید. شما می‌ توانید کره بادام زمینی را با جو دوسر پرک، مقداری نمک، بادام خرد شده، دانه چیا و عسل ترکیب کنید. تمامی این مواد را با یکدیگر ترکیب نمایید و قبل از تمرینات بدنسازی میل کنید. هر یک از موادی که در این فرمول ترکیب می‌ شوند دارای خواص بی‌ نظیری هستند.

۲٫ ترکیب کره بادام زمینی با میوه و سبزیجات

 یکی دیگر از روش‌ های مصرف کره بادام زمینی این است که آن را همراه با میوه و سبزیجات میل کنید. در این روش شما می ‌توانید مقداری خیار، کرفس، هویج یا سیب را همراه با کره بادام زمینی میل نمایید. قبل از تمرینات ورزشی انواع این خوراکی ‌ها را با کره‌ های بادام زمینی ترکیب کنید و به مقدار لازم استفاده نمایید. مصرف این ترکیب علاوه بر اینکه انرژی بدن شما را افزایش می ‌دهد برای ذخیره سازی آب در بدن بسیار مناسب است.

مقدار مصرف کره بادام زمینی در بدنسازی
مقدار مصرف کره بادام زمینی در بدنسازی

۳٫ مصرف کره بادام زمینی به صورت ساندویچ

 یکی دیگر از روش‌ های مصرف کره بادام زمینی برای بدنسازی این است که ساندویچ آن را میل نمایید. در این روش نان جو، عسل، مقداری گردوی پودر شده، کنجد سفید، موز خرد شده و انواع مغزها را می ‌توانید با کره بادام زمینی ترکیب نمایید. روی یک قطعه نان جو مواد ترکیب شده را بگذارید و از خوردن ساندویچ کره بادام زمینی لذت ببرید. مصرف کره بادام زمینی برای تقویت حجم عضلات باید به صورت اصولی باشد تا خطری شما را تهدید نکند.

۴٫ مصرف کره بادام زمینی به صورت پنکیک

 یکی دیگر از روش‌ های مصرف کره بادام زمینی این است که پنکیک کره بادام زمینی را آماده کنید. یک دوم پیمانه آرد، شیر، تخم مرغ و کره بادام زمینی را در این روش ترکیب خواهید کرد. مواد را با قاشق باید درون یک ماهیتابه داغ بریزید. پس از آن پنکیک شما آماده می ‌شود و می ‌توانید همراه با مربا یا عسل آن را میل کنید. در جدول ارزش غذایی کره بادام زمینی بسیاری از ورزشکاران متوجه می‌ شوند که میزان انرژی دریافتی از این کره گیاهی بسیار بالا است. به همین دلیل اقدام به خرید بادام زمینی می نمایند و از آن استفاده می کنند.

کالری بادام زمینی۵۶۷
کل چربی۴۹ گرم
چربی اشباع۷ گرم
چربی چند غیر اشباع۱۶ گرم
چربی تک غیر اشباع۲۴ گرم
کلسترول۰ میلی گرم
سدیم۱۸ میلی گرم
پتاسیم۷۰۵ میلی گرم
کل کربوهیدرات۱۶ گرم
فیبر غذایی۹ گرم
قند۴ گرم
پروتئین۲۶ گرم
ویتامین آ۰٪
کلسیم۹٪
ویتامین دی۰٪
ویتامین ب۱۲۰٪
ویتامین ث۰٪
آهن۲۵٪
ویتامین ب۶۱۵٪
منیزیم۴۲٪
جدول ارزش غذایی کره بادام زمینی برای بدنسازی

پرسش و پاسخ

آیا فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی در طب سنتی هم ثابت شده است ؟

بله در طب سنتی هم به فواید کره ی بادام زمینی برای بدنسازی اشاره می شود.

آیا مصرف کره بادام زمینی برای خانم ها و آقایان برای بدنسازی مفید است ؟

بله مصرف کره بادام زمینی برای خانم ها و هم آقایان مزیت زیادی دارد.

آیا مصرف کره بادام زمینی برای بدنسازی به صورت روزانه ضرر ندارد ؟

در صورتی که مصرف کره بادام زمینی به صورت اصولی باشد به صورت روزانه می توانید از آن استفاده کنید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا