آجیل

شرایط مناسب آب و هوایی برای کاشت انواع آجیل – به تفکیک محصول

تالثیر آب و هوا بر رشد انواع آجیل

چگونه آب و هوای منطقه بر تولید جهانی آجیل تاثیر می گذارد؟

در جهانی با افزایش جمعیت انسانی، تغییرات آب وهوایی ممکن است تاثیر جدی بر توانایی تولید آجیل کافی داشته باشد. تحقیقات در سال ۲۰۰۷ نشان داد که حدود ۳۰ درصد از نوسانات در محصول کشت‌شده به دلیل تغییرات آب وهوایی است. در این شرایط قابل‌توجه است که سیستم کشاورزی جهانی توانسته است، نسبتا قوی باقی بماند و کمبود عمده مواد غذایی نداشته باشد. ما در این مقاله از آجیل و خشکبار منوچهری، تاثیر آب و هوا در تولید آجیل را مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای درک بیشتر این تاثیر تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

 

تغییرات آب و هوایی با افزایش دما و بیشتر شدن میزان بارندگی های شدید مرتبط است؛ این مسئله روابط بین محصولات زراعی با آفات، عوامل بیماری زا و علف های هرز را تغییر می دهد؛ و بعضی روندها را تشدید می کند از جمله کاهش حشرات گرده افشان، افزایش کمبود منابع آب، افزایش میزان غلظت اوزن در سطح زمین و…

میزان کاهش عملکرد و کیفیت آجیل به گرما، بارندگی، برنامه برداشت، مدیریت برداشت و الگوهای آب و هوایی بستگی دارد. از این میان، مدیریت برداشت بیشترین تاثیر را بر کیفیت آجیل دارد.

تاثیر آب و هوا بر رشد گردو

تاثیر آب و هوا بر رشد گردو

بارندگی و تاثیر آن در تولید آجیل

کمترین مقدار باران نابهنگام می تواند، فرآیند برداشت را به تعویق بیندازد و باعث شود که آجیل سریعاً از نظر کیفیت کاهش یابد. باران درست قبل از برداشت، خشک شدن را کند می کند؛ زیرا خاک با وجود آفتاب و رطوبت، مرطوب می ماند. باران مدت زمان مورد نیاز برای خشک شدن آجیل و همچنین تعداد دفعات جابجایی مکانیکی را افزایش می‌دهد که باعث از بین رفتن بیشتر آجیل می ‌شود. همچنین رطوبت زیاد بدون باد مشکل ایجاد می کند، زیرا مانع از تبخیر می شود و جایی برای جایگزینی هوای اشباع با هوای غیر اشباع باقی نمی گذارد و زمان خشک شدن اضافی ناشی از باران، منجر به آسیب به رشد مجدد به دلیل سایه زدن می شود.

همچنین بارندگی های مکرر و هوای سرد در طول گلدهی، فعالیت گرده افشانی را بدتر می کند و در نتیجه باعث کاهش تشکیل و تولید میوه می شود. علاوه بر این، بارندگی و شرایط مرطوب باعث ایجاد بیماری های قارچی و باکتریایی می شود و در نتیجه تولید را کاهش می دهد. بیشترین بازده اغلب در باغات بادام آبی حاصل می شود که در مناطقی با تابستان طولانی و گرم و بدون بارندگی زیاد واقع شده اند.

تاثیر نور بر رشد گردو

تاثیر نور بر رشد گردو

گرما و تاثیر آن در تولید آجیل

بیشتر آجیل ها در گرما و آفتاب رشد می‌کند و مزیت آن تولید محتوای پروتئین بالا است. دمای بالا، اثر غالب دارد و سرعت بلوغ گیاه را افزایش می دهد؛ نابراین، سرعت کاهش قابلیت هضم با گذشت زمان در تابستان که درجه حرارت بالا است، سریعتر از بهار یا پاییز است.

مشکل دیگر، دمای بالای شبانه است که باعث تنفس در شب و در نتیجه کاهش مواد مغذی ارزشمند می شود و همچنین گیاه قادر به ذخیره کربوهیدرات های ریشه در برنامه های کوتاه مدت نیست. نرخ رشد ناشی از گرما نه تنها باعث کاهش ذخایر ریشه می شود، بلکه باعث افزایش محتوای فیبر، کاهش کربوهیدرات های محلول و بسیار قابل هضم و کاهش کیفیت می شود. بارندگی بیشتر در فصل جاری در برخی از نقاط کشور همراه با رطوبت بالا، مشکل را تشدید می‌کند، زیرا خنک‌کننده تبخیری به خوبی کار می‌کند.

 میوه ها و آجیل تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی هستند. درختان میوه و آجیل برای تولید بهینه نیاز به ” ساعت سرما ” یا زمان در محیط های سرد و زمستانی دارند. اگر آنها به تعداد مورد نیاز روزهای سرد و زمستانی خود نرسند، تولید – و کیفیت – کاهش می یابد که این کاهش بازده، منجر به افزایش مکرر قیمت در بسیاری از آجیل ها می شود.

تاثیر دما بر رشد پسته

تاثیر دما بر رشد پسته

دمای مناسب در تولید آجیل

درختان در گلخانه‌های با محیط کنترل‌شده در معرض دمای روز ۱۵، ۲۵، ۳۰ یا ۳۵ درجه سانتی‌گراد قرار میگیرند، پس از اینکه گسترش سریع آجیل تا حد زیادی تکمیل شد، انباشت روغن شروع می‌شود.  انباشت روغن در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد بسیار سریع است. تمام دانه های حاوی ۷۲ درصد یا بیشتر روغن (دانه های درجه یک) در برداشت های بعدی خواهند بود و رشد هسته، بازیافت و محتوای روغن در دمای ۱۵ و ۳۵ درجه سانتی گراد کم است. در دمای بالا، در واقع وزن هسته و در نتیجه بازیابی هسته کاهش می یابد، که نشان دهنده از دست دادن خالص جذب است. اکثر دانه ها در دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پایین تر هستند و کمتر از ۷۲ درصد روغن دارند. بنابراین، دماهای شدید در مراحل بعدی رشد آجیل بر رشد و تجمع روغن تأثیر منفی می‌گذارد و منجر به کیفیت ضعیف مغز می‌شود.

دی اکسید کربن و تاثیر آن در تولید آجیل

از آنجایی که تشدید خشکسالی و آب و هوای شدید محصولات کشاورزی را ویران می کند. افزایش دی اکسید کربن علاوه بر تاثیراتی که بر بازدهی محصول می گذارد، ترکیب مواد مغذی محصولات را نیز تغییر می دهد. محصولاتی که در هوای با دی اکسید کربن بالا رشد می کنند از نظر غلظت مواد معدنی مهم مانند زینک و آهن دچار کمبود می شوند و میزان این مواد در آن ها کاهش می یابد. پیش بینی می شود که این مسئله باعث شود میلیون ها نفر در معرض خطر کمبود آهن و زینک و یا پروتئین قرار گیرند.

اوزن موجود در سطح زمین و تاثیر آن در تولید آجیل

گاز اوزن با بالا رفتن دما، به ویژه در دمای بالاتر از ۳۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد. علاوه بر این که انتشار اوزن در سطح زمین برای قلب و ریه انسان سم محسوب می شود، برای گیاهان نیز همین حکم را دارد، مانع فتوسنتز و رشد محصول می شود و وزن و بازدهی دانه ها را کاهش می دهد. آزمایش ها حاکی از آن است که اوزون با غلظت ۷۵-۵۴ پی پی بی، بازدهی محصولات را از ۸ تا ۲۵ درصد کاهش داده است. در جهان نیز، پیش بینی می شود آلودگی فعلی ناشی از اوزون بازدهی محصولات را ۶ تا ۹ درصد کاهش دهد.

شرایط مناسب برای کاشت انواع مختلف آجیل

انواع مختلفی از آجیل ها را می توان نسبتاً به راحتی در مقیاس شخصی و غیر تجاری پرورش داد. آجیل هایی را که می توان در مقیاس کوچک نسبتاً راحت کشت کرد، شامل گردو، فندق، آجیل ماکادمیا، بادام و گردو آمریکایی است. آجیل هایی که روی درختان رشد می کنند (به عنوان مثال گردو، بادام هندی و گردو آمریکایی) برای تولید محصول به زمان بیشتری نیاز دارند تا آجیل هایی که روی بوته ها رشد می کنند (به عنوان مثال فندق)، زیرا درختان قبل از اینکه آجیل داشته باشند باید بالغ شوند.

– گیاهان بادام زمینی را در معرض آفتاب کامل قرار دهید:

در حالی که بادام زمینی به طور معمول با جنوب آمریکا در ارتباط است، اما در واقع می تواند در هرجایی که در تابستان آفتابی و گرم باشد کشت شود. بادام زمینی در محیط های گرم و آفتابی رشد می کند، بنابراین آنها را در محلی بکارید که هر روز آفتاب زیادی دریافت کند. اگر در یک منطقه معتدل و خنک زندگی می کنید، بادام زمینی های خود را در دامنه جنوبی بکارید تا حداکثر میزان آفتاب را دریافت کنند.

فندق را در خاک کاملاً زهکشی شده و غنی از مواد مغذی در آفتاب کامل بکارید:

ساده ترین راه برای پرورش فندق خرید گیاهان جوان – یا گلدان های ریشه نابالغ – از یک نهالستان است. این بوته ها در صورت داشتن مواد مغذی فراوان و کاشت در معرض تابش مستقیم آفتاب، رشد می کنند. بنابراین، اگر در خارج از خانه فندق می کارید ، ممکن است، لازم باشد مقداری خاک گلدان و ماسه را در خاک بیرون مخلوط کنید تا تخلخل و کیفیت مواد مغذی افزایش یابد. یک بوته فندق بالغ تقریباً ۳٫۰ متر طول و به همان اندازه پهن خواهد شد.

برای کاشت بادام درختی مکانی با آفتاب کامل و خاک حاصلخیز و خوب زهکشی شده انتخاب کنید:

درختان بادام، باید در محلی که هر روز ۶ تا ۸ ساعت نور خورشید دریافت می کنند، کاشته شوند. در غیر این صورت شکوفا نخواهند شد. آنها همچنین به خاک با زهکشی مناسب نیاز دارند. اگر متوجه شدید که در خاکی که می خواهید درختان بادام را بکارید غالباً چاله آب تشکیل می شود، سعی کنید قبل از کاشت درختان، زغال سنگ نارس یا ماسه به خاک اضافه کنید.

برای کاشت پسته مکانی با آفتاب کامل و خاک عمیق و بدون زهکشی را انتخاب کنید:

پسته، حساس به اقلیم، مناسب برای آب و هوای ایده‌آل مناطق خشک و نیمه خشک داخلی استرالیا است، اما پسته در مناطق معتدل سرد و گرم با تابستان‌های گرم (بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد) و زمستان‌های سرد (با حداقل ۶ هفته در سال) نیز کشت می‌شود.( ۷ درجه سانتیگراد، اما سردتر از -۹ درجه سانتیگراد نیست). در همه خاک‌ها به خوبی رشد می‌کند، اما خاک عمیق و بدون زهکشی را ترجیح می‌دهد.

پسته باید در یک منطقه ای با آفتاب کامل و ترجیحاً بادخیز برای بهبود گرده افشانی کشت شود. حداقل یک بار در هفته، اغلب در هوای خشک، برای چند سال اول، تا زمانی که درخت استقرار یابد آن را آبیاری کنید. پس از سومین زمستان، فقط در صورت نیاز، مخصوصاً در هنگام گل‌دهی و رشد آجیل، آبیاری کنید.

سخن پاياني

امروزه آجیل به یکی از با ارزش ترین خوراکی های فرآوری شده در بازارهای جهانی تبدیل شده است؛ زیرا فواید انواع مختلف آجیل برای سلامتی باورنکردنی است. شما می توانید با مصرف این خوراکی در حد اعتدال از فواید بسیار زیاد آن بهره مند شوید.

سوالات مخاطبان

۱- چه عواملی در تولید جهانی آجیل تاثیر می گذارد؟

تغییرات آب و هوایی، افزایش دما، بیشتر شدن میزان بارندگی های شدید، اوزون موجود در سطح زمین و…

۲- بارندگی های شدید چگونه در تولید آجیل تاثیر می گذارد؟

باران مدت زمان مورد نیاز برای خشک شدن آجیل و رطوبت را افزایش می‌دهد که مانع از تبخیر می‌شود.

۳- اوزون موجود در سطح زمین چه تاثیری در تولید آجیل دارد؟

اوزون برای گیاهان حکم سم را دارد، مانع فتوسنتز و رشد محصول می شود و وزن و بازدهی دانه ها را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.