آجیل

۳ روش طرز تهیه ی حریره بادام درختی برای کودکان

ساده ترین روش تهیه ی حریره بادام درختی برای کودکان

آموزش طرز تهیه ی حریره بادام درختی نحوه آماده کردن یک غذای کمکی خوشمزه و مقوی برای کودکان را یاد می ‌دهد. شما می توانید این غذای سالم و مفید را به راحتی در منزل با خرید بادام درختی خام تهیه کنید. در این فرصت با طرز تهیه ی حریر بادام درختی برای کودکان آشنا خواهیم شد.

طرز تهیه ی حریر بادام
طرز تهیه ی حریر بادام

مواد لازم و طرز تهیه ی حریره بادام درختی بدون شیر

برای تهیه حریره بادام درختی بدون شیر به مواد اولیه زیر نیاز داریم:

مواد لازممقدار
آرد برنج۱ قاشق غذاخوری پر
پودر بادام درختینصف قاشق غذاخوری
آب۱.۵ لیوان
شکربه میزان لازم
مواد مورد نیاز برای تهیه ی حریره بادام بدون شیر

با توجه به طرز تهیه ی حریره بادام برای درست کردن هریره بادوم درختی بدون شیر باید مراحل زیر را طی کنیم:

مرحله ۱

قابلمه مناسبی را انتخاب کرده و یک لیوان از آب را داخل آن می ریزیم. بعد باید آرد برنج را به قابلمه اضافه کنیم. بعد از اضافه کردن آرد برنج مواد را مخلوط می کنیم. آرد برنج باید به طور کامل در آب حل شود.

حریر بادام برای چاقی
حریر بادام برای چاقی

مرحله ۲

در این مرحله از طرز تهیه ی حریره بادام بدون شیر باید شکر و پودر بادام که از بادام درختی پوست کاغذی به دست آمده را به مواد داخل قابلمه اضافه کنیم. بعد مواد را مخلوط می کنیم تا به صورت پوره درآید. در ادامه باقیمانده آب را که به اندازه نصف لیوان است داخل قابلمه می ریزیم.

مرحله ۳

قابلمه را روی حرارت زیاد اجاق گاز گذاشته و شروع به هم زدن مواد می کنیم. این کار را باید به طور پیوسته انجام دهیم تا زمانی که مواد داخل قابلمه به جوش بیاید. بعد از آن که مواد هریره بادام جوش آمد شعله اجاق گاز را کم و هم زدن را متوقف می ‌کنیم. در این زمان باید مهلت دهیم تا حریره بادام به قوام و غلظت مورد نظرمان برسد. بعد از این که حریره بادام درختی بدون شیر آماده شد آن را در ظرف سرو مناسب می ریزیم.

مواد مورد نیاز برای حریره بادام
مواد مورد نیاز برای حریره بادام

مواد لازم و طرز تهیه حریره بادام درختی با شیر

طرز تهیه ی حریره بادام درختی با شیر از ما می خواهد که مواد اولیه زیر را از قبل آماده کنیم:

مواد لازممقدار
آرد برنج۲ قاشق سوپ خوری
شیر۱ استکان
آبنصف استکان
بادام درختی۶ عدد
شکر۱ قاشق چایخوری
مواد مورد نیاز برای تهیه ی حریره بادام بدون شیر

مراحل زیر طرز تهیه ی حریره بادام درختی با شیر را نشان می دهد:

مرحله ۱

در مرحله اول از طرز تهیه ی حریر بادام با شیر باید پوست بادام ها را جدا کنیم. به این منظور آنها را در آب جوش ریخته و اجازه می دهیم تا ۵ دقیقه در آب بمانند. بعد از گذشت این مدت می توانیم بادام‌ ها را از آب جوش بیرون آورده و در ظرف حاوی آب سرد بریزیم. بادام ها باید برای چند دقیقه در آب سرد به حال خود رها شوند. بعد از گذشت این مدت بادام‌ ها را از آب خارج می کنیم. در این زمان پوست بادام های درختی به آسانی از آنها جدا می شود. بعد از جدا کردن پوست بادام ها باید آنها را داخل دستگاه مخلوط کن بریزیم.

حریره بادام برای نوزاد
حریره بادام برای نوزاد

مرحله ۲

حالا شکر و آب باید داخل مخلوط کن ریخته شده و چند پالس زده شود تا مواد ما حالت یکدستی به خود بگیرد. بعد قابلمه مناسبی را انتخاب کرده و بادام پوره شده را در آن می ریزیم‌. قابلمه را باید روی حرارت ملایم اجاق گاز بگذاریم.

مرحله ۳

در این مرحله از طرز تهیه ی حریره بادوم درختی بادام پوره شده باید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه هم زده شود. در ادامه آرد برنج را در شیر سرد حل کرده و سپس داخل قابلمه می ریزیم.

مرحله ۴

با توجه به طرز تهیه ی حریره بادام در این مرحله باید مواد را تا جایی که غلظت آن به حد کافی برسد هم بزنیم. وقتی حریره بادام غلیظ شد قابلمه را از روی اجاق گاز بر می داریم. حریر بادام آماده است و می ‌توانیم آن را در ظرف مورد نظر بریزیم.

حریر بادام برای لاغری
حریر بادام برای لاغری

مواد لازم و طرز تهیه ی حریره بادام با شیر خشک

برای آموزش طرز تهیه ی حریره بادام با شیر خشک ابتدا باید مواد اولیه زیر را در اختیار داشته باشیم:

مواد لازممقدار
آرد برنج۱ قاشق غذاخوری
بادام درختی۶ عدد
شیر خشک آماده شدهنصف پیمانه
شکربه میزان لازم
آببه میزان لازم
مواد مورد نیاز برای تهیه ی حریره بادام با شیر خشک

طرز تهیه ی حریره بادام با شیر خشک شبیه به دو روش قبلی است. برای تهیه این غذای خوشمزه ابتدا پوست بادام های درختی را جدا کرده و بعد همراه با آب، شکر و آرد برنج داخل دستگاه مخلوط کن می ریزیم. مواد ما باید به کمک مخلوط کن به شکل پوره درآید. بعد شیر خشک آماده را به مواد قبلی اضافه می کنیم و روی شعله اجاق گاز می گذاریم. زمانی که مواد به قوام مورد نظر رسید می توانیم آن را در ظرف مناسب بریزیم.

ارزش غذایی حریر بادام
ارزش غذایی حریر بادام

ارزش غذایی حریره بادام

ارزش غذایی و خواص حریره بادام با توجه به مواد اولیه ای که برای تهیه آن استفاده می شود متفاوت است. آرد برنجی که در ترکیبات این دسر به کار می رود از آهن، کربوهیدرات، پروتئین، کلسیم و…  برخوردار است. چنانچه برای آماده کردن آن از شیر کامل استفاده کنیم بدن از ویتامین D، کلسیم و… موجود در شیر بهره مند می شود. بادام های درختی  خواص بسیاری دارند. این مغزهای خوراکی پرطرفدار دارای اسیدهای چرب ضروری، ویتامین A، ویتامین D و… هستند. موارد مذکور بخشی از ارزش غذایی حریره بادام است.

طرز تهیه ی حریره بادوم
طرز تهیه ی حریره بادوم

آشنایی با خواص حریره بادام درختی

خواص حریره بادام می تواند نیازهای مختلف بدن را به خوبی تامین کند. مصرف حریره بادام تاثیرات مثبت روی سلامت بدن نوزادان و کودکان گذاشته و برای رشد آنها مفید است‌. به طور مثال خرید بادام درختی و مصرف آن از سلامت قلب نوزادان و کودکان محافظت می ‌کند. وجود آنتی اکسیدان در این ترکیب باعث می شود مصرف آن جهت مقابله با رادیکال ‌های آزاد موثر واقع شود.

حریر بادام برای بزرگسالان
حریر بادام برای بزرگسالان

حریره بادام درختی سیستم ایمنی نوزادان و کودکان را تقویت می ‌کند. استفاده از آن در برنامه غذایی نوزادان و کودکان باعث رشد و تقویت دندان ها و استخوان های آنها می ‌شود. علاوه بر این برای رشد مغز نوزادان مفید بوده و اثرات مثبت روی حافظه و تمرکز کودکان و نوزادان می ‌گذارد.

خواص حریره بادام شامل حال افراد بزرگسال هم می شود. برای مثال بزرگسالان به کمک آن می ‌توانند برای مدت زمان زیاد احساس سیری کنند. تقویت استخوان ها و مقابله با بیماری ‌های قلبی از دیگر خواص حریره بادام برای بزرگسالان است. این میان وعده ی جادویی انتخابی بسیار خوب برای مقابله با سرماخوردگی هم هست. مصرف این خوراکی برای زنان باردار مفید است. مصرف آن می تواند از به وجود آمدن نقص ‌مادرزادی در جنین پیشگیری کند. این موارد چند نمونه از خواص باارزش حریره بادام برای بزرگسالان است.

حریر بادام برای کودکان
حریر بادام برای کودکان

شما برای خرید بهترین و با کیفیت ترین نوع بادام درختی موجود در بازار میتوانید با خیال راحت از فروشگاه آجیل منوچهری ، بزرگترین تولید کننده ی آجیل و خشکبار در شمال کشور، بهترین و با کیفیت ترین بادام درختی خام را در هر حجم و مقداری که بخواهید درب منزل خود تحویل بگیرید

منبع
thatgirlcookshealthy.comkitchenstories.com
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا