خشکبار

خوردن توت خشک در بارداری + خواص و ضرر آن | آجیل منوچهری

توت خشک در بارداری

مصرف توت در بارداری مزیت های زیادی دارد. برخی از مهمترین مزیت های توت خشک در بارداری را توضیح دادیم. بر همین اساس شما می توانید بر اساس خواصی که از توت خشک دریافت می شود، از این خوراکی در بارداری استفاده کنید. مصرف توت خشک در دوران بارداری باید در حد ۴ الی ۵ عدد باشد. بیشتر از این مقدار برای مادر و جنین خطرات زیادی به بار می آورد.

خوردن توت خشک در بارداری

خواص متعددی را می توان با خرید توت خشک به خود و خانواده ی خود هدیه دهید مصرف توت های خشک باعث تقویت کبد، پاک شدن خون، جبران کم خونی، بهبود سرفه، سلامت کلیه ‌ها، درمان اختلالات جنسی و… می شود. در این میان سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد به ویژه خانم ها پیش آید این است که آیا توت های خشک در دوران بارداری و شیردهی قابل مصرفند؟ این مقاله اطلاعات خوبی را درباره توت های خشک در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

خوردن توت در بارداری
خوردن توت در بارداری

خوردن توت سفید در بارداری

برای بهره مندی از خواص میوه توت می توان آن را به شکل میوه خشک از بازار تهیه کرد. خانم های باردار هم می توانند از خواص خوب توت بهره‌ مند شوند. توت های خشک مواد معدنی و ویتامین های مختلفی را در خود جا داده اند. به همین دلیل مصرف آنها از جهات گوناگون در تامین سلامتی بدن زنان باردار نقش دارد.

به این دسته از مصرف کنندگان توصیه می شود در برنامه غذایی خود به جای توت تازه از توت خشک استفاده کنند. در همین رابطه باید بدانید امکان دارد مصرف انواع توت تازه حساسیت ‌هایی را در بدن شخص به وجود آورد. این حساسیت ها می توانند سلامتی مادر و جنین او را به خطر بیندازند. به همین دلیل بهتر است زنان باردار از خوردن توت های تازه خودداری کنند.

بدون شک توت خشک مرغوب و درجه یک جایگزین مناسبی برای توت های تازه خواهد بود. مصرف این محصول علاوه بر این که مانع از بروز حساسیت می شود تاثیرات مثبتی را در بدن زنان باردار و جنین آنها به جا می گذارد.

فواید توت خشک در بارداری
فواید توت خشک در بارداری

خواص توت های خشک تنها محدود به دوران بارداری نشده و مصرف آنها برای مادران شیرده هم مفید است. مصرف مقادیر کافی از این محصول منجر به افزایش میزان شیر در مادران می شود. نکته قابل توجه در این رابطه آن است که مادران شیرده در صورت تمایل می توانند توت های تازه را هم در رژیم غذایی خود استفاده کنند. به عبارت دیگر خوردن انواع توت به صورت تازه هیچ مشکلی را در این دوران برای زنان ایجاد نمی کند.

ارزش غذایی توت خشک در بارداری

جدول زیر بخشی از ارزش غذایی ۱۰۰ گرم توت خشک را نشان می دهد:

انرژی۳۶۵ کیلو کالری
پروتئین۱.۸۸ گرم
کربوهیدرات۸۶.۶۰ گرم
چربی۱.۳۰ گرم
آب۶.۷۶ گرم
هستند۹.۵۰ میلی گرم
فسفر۱۹۸ میلی گرم
کلسیم۲۰۴ میلی گرم
سدیم۲۰ میلی گرم
پتاسیم۱۰۷۳ میلی گرم
ارزش غذایی ۱۰۰ گرم توت خشک

خواص توت خشک در بارداری

خواص توت در بارداری بسیار زیاد است. برخی از مهمترین خواص توت خشک در بارداری عبارت هستند از :

۱٫ جلوگیری از کم خونی

یکی از مهمترین خواص توت خشک در بارداری این است میزان آهن مورد نیاز بدن را تامین می کند. توت خشک سرشار از آهن است و به همین دلیل برای بارداری و درمان کم خونی مزیت زیادی دارد. مادران در دوران بارداری باید خوراکی هایی که خون ساز هستند را استفاده کنند تا انرژی شان تامین شود.

توت خشک برای بارداری
توت خشک برای بارداری

۲٫ درمان یبوست

یبوست یکی از مهمترین مشکلاتی است که برخی از مادران در دوران بارداری تجربه می کنند. یکی از خواص توت خشک در بارداری این است که از یبوست آنها جلوگیری می کند. توت خشک سرشار از فیبر است و به همین دلیل به درمان یبوست کمک می کند.

۳٫ تقویت کلیه ها

یکی دیگر از خواص توت خشک در بارداری این است که کلیه ها را تقویت می کند. مادران در دوران بارداری تکرر ادرار پیدا می کنند و به همین دلیل باید از خوراکی هایی که کلیه شان را تقویت می کند استفاده نمایند. اگر کلیه ها عملکرد مناسبی در دوران بارداری نداشته باشند مادران با مشکل جدی مواجه می شوند.

۴٫ تقویت جنین با مصرف توت در بارداری

یکی دیگر از خواص توت در بارداری این است که جنین را تقویت می کند. توت خشک سرشار از مواد معدنی و ویتامین های گوناگون است. بنابراین شما با استفاده از توت خشک می توانید نیازهای بدن خود را تامین کنید و این نیازها برای جنین هم ضروری هستند. در صورتی که جنین بهترین ویتامین ها را دریافت کند به خوبی رشد خواهد کرد. در دوران بارداری باید از خوراکی هایی که سالم و ارگانیک هستند استفاده شود تا رشد جنین به خوبی انجام شود.

مصرف توت خشک در بارداری
مصرف توت خشک در بارداری

۵٫ پاک کردن کبد

یکی دیگر از خواص توت خشک در بارداری این است که کبد را پاکسازی می کند. اگر مادر از خوراکی های سالم در دوران بارداری استفاده کند، مشکلی برای بخش های متنوع بدن به وجود نمی آید. اسیدهای چرب اشباع شده در توت خشک وجود دارند که به پاکسازی کبد کمک می کنند.

خوردن توت سفید در بارداری

ممکن است از خود بپرسید که خوردن توت خشک چه تاثیری روی دیابت بارداری دارد؟ در جواب باید گفت مصرف این محصول می ‌تواند تاثیرات خوبی بر دیابت بارداری بگذرد. زمانی که میوه توت به حالت خشک شده در می آید تغییراتی در آن ایجاد می شود. خشک کردن این میوه باعث می شود نیمی از مواد قندی موجود در آن از بین برود. به همین دلیل توت های خشک شده انتخابی درست جهت تامین قند مورد نیاز بدن به حساب می آیند.

توت خشک می تواند قند خون را در زنان باردار تحت تاثیر قرار دهد. البته این خرید انواع خشکبار پرطرفدار نباید به صورت افراطی در برنامه غذایی استفاده شود. مصرف بیش از حد توت های خشک به سلامتی بدن صدمه می زند. برای بهره مندی از خواص توت خشک می بایست آن را در حد متعادل مورد مصرف قرار داد.

توت در بارداری ضرر دارد
توت در بارداری ضرر دارد

توت در بارداری ضرر دارد؟

همان طور که گفتیم توت خشک باید به مقدار مجاز در برنامه غذایی مصرف کنندگان از جمله زنان باردار استفاده شود. عدم توجه به این نکته مهم می تواند باعث بروز یکسری عوارضی در بدن شود. زیاده روی در خوردن توت های خشک به وسیله زنان باردار منجر به بروز حساسیت در بدن آنها می شود. مصرف بیش از حد توت های خشک شده در این دوران بروز دل درد و اسهال را به دنبال دارد.

زمان مناسب خوردن توت خشک برای زن باردار؟

بهتر است زنان باردار توت خشک را صبح ها و در حالت ناشتا بخورند. این خشکبار خوشمزه و پرفایده را می توان در ساعات عصر هم مصرف کرد یعنی بین دو وعده غذایی ناهار و شام. توت های خشک را نباید بعد از خوردن غذاهای حاوی گوشت و غذاهایی که دیر هضم می شوند مصرف کرد. این کار هضم را با دشواری مواجه کرده و سبب بروز نفخ در زنان باردار می شود.

مضرات توت خشک در بارداری
مضرات توت خشک در بارداری

فرصت خرید انواع توت خشک از فروشگاه منوچهری

توت خشک از جمله محصولاتی است که توسط فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار منوچهری عرضه شده است. مشتریان می توانند آخرین قیمت توت خشک را از این مرکز فروش آنلاین استعلام کنند. قیمت خرید توت های خشک با در نظر گرفتن یکسری عوامل موثر در قیمت گذاری آنها تعیین می شود. به طور مثال درصد شیرینی توت های خشک در قیمت گذاری آنها موثر است.

مکانی که توت ها در آنجا تولید و برداشت شده اند هم به نوبه خود روی قیمت محصولات اثر می گذارد. برای تعیین قیمت توت های خشک به نرمی و خشکی آنها هم توجه می شود. این موارد بخشی از عواملی هستند که در قیمت گذاری توت های خشک موثرند.

احتمالا شما هم متقاضی خرید توت خشک مرغوب و باکیفیت هستید. در این صورت کافیست برای خرید آنلاین آجیل از سایت خشکبار منوچهری بازدید کنید. این مرکز فروش اینترنتی امکان خرید راحت و بی ‌دردسر توت های خشک باکیفیت را برای متقاضیان فراهم کرده است. برای سفارش محصول می توانید از دو روش خرید جزئی و کلی توت های خشک استفاده کنید.

توت در بارداری
توت در بارداری

بسیاری از خریداران مایلند قیمت نهایی خشکبار به نفع آنها کاهش پیدا کند. این دسته از مشتریان با سفارش توت خشک در مقادیر بالا می توانند از قیمت خرید عمده محصول برخوردار شوند. مرکز فروش آجیل و خشکبار منوچهری تخفیفاتی را برای خریداران عمده در نظر گرفته و سفارشات را با قیمت مقرون به صرفه در دسترس آنها قرار می دهد.

پرسش و پاسخ

آیا خانم های باردار می توانند توت خشک را در برنامه غذایی خود استفاده کنند؟

بله، مصرف توت های خشک مرغوب و باکیفیت به سلامتی بدن زنان باردار کمک می کند.

مصرف توت خشک در دوران شیردهی چه تاثیری روی بدن دارد؟

توت های خشک به عنوان یکی از محصولات غذایی موثر در افزایش شیر مادران شناخته می ‌شوند.

قیمت توت های خشک با توجه به چه عواملی مشخص می شود؟

محل برداشت، درصد شیرینی، نرمی و خشکی محصول و… از جمله عوامل موثر در تعیین قیمت خرید توت خشک است.

منبع
Healthline.com
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا