آجیل

5 مورد از مفید ترین آجیل ها و مغزیجات برای کمخونی کدامند؟ 🌟 آجیل منوچهری

بهترین آجیل برای کمخونی کدامند؟

آجیل برای کمخونی بار ها و بار ها توسط متخصصین تغذیه تاکید شده است. استفاده و خرید آجیل در برنامه غذایی فواید بسیار زیاد و متنوعی را برای مصرف کنندگان به همراه دارد. یکی از آثار مثبت مصرف این مغزها مقابله با کم خونی و درمان آن است. در این فرصت می توانید با مغزهای آجیلی مفید برای کم خونی آشنا شوید.

آجیل های مفید برای کمخونی
آجیل های مفید برای کمخونی

خواص پسته برای کمخونی

پسته یکی از مغزهای آجیلی موثر در مقابله با کم خونی است. این مغز خوراکی خوشمزه و پرخاصیت از جمله منابع خوب آهن محسوب می ‌شود. پسته مقادیر بالایی از آهن قابل جذب را در خود جا داده است. به افراد مبتلا به کم خونی فقر آهن توصیه می شود که از خواص خوب پسته برای رفع مشکل خود استفاده کنند.

پسته برای کمخونی
پسته برای کمخونی

کم خونی می تواند باعث ایجاد کسالت و حالت رنگ پریدگی در افراد مبتلا شود.حوردن و خرید پسته به دلیل داشتن آهن قادر است برای از بین بردن این موارد به بدن کمک کند. پسته از ویتامین B1، ویتامین B3، ویتامین E، کلسیم، پتاسیم و… برخوردار است.

مصرف این مغز آجیلی همراه با محصولات غذایی سرشار از ویتامین C به طور مثال مرکبات در جذب بیشتر آهن تاثیرگذار است. مصرف پسته منجر به بهبود سطح هموگلوبین خون و بهبود کم خونی می شود.

ارزش غذایی پسته

100 گرم پستهمقدار
انرژی562 کیلو کالری
پروتئین20.27 گرم
فیبر10.30 گرم
کربوهیدرات27.51 گرم
قند7.66 گرم
چربی45.39 گرم
آب3.91 گرم
جدول ارزش غذایی پسته

خواص بادام زمینی برای درمان کمخونی

بادام زمینی هم یکی از مغزهای آجیلی موثر در رفع کم خونی است. مصرف این محصول پرطرفدار کمبود آهن را در بدن از بین می برد. به کمک بادام زمینی می توان مواد مغذی دیگری را هم که بدن به آنها نیاز دارد تامین کرد. مواد معدنی موجود در یک مشت از این محصول به اندازه ۱.۳ میلی گرم است.

بادام زمینی برای کمخونی
بادام زمینی برای کمخونی

ارزش غذایی بادام زمینی

100 گرم بادام زمینیمقدار
انرژی567 کیلو کالری
پروتئین25.80 گرم
فیبر8.50 گرم
کربوهیدرات16.13 گرم
قند3.97 گرم
چربی49.24 گرم
آب6.50 گرم
جدول ارزش غذایی بادام زمینی

خاصیت بادام درختی برای درمان کمخونی

برای بهره مندی از خواص آجیل جهت مقابله با کم خونی می توان انواع بادام درختی را در برنامه غذایی مورد مصرف قرار داد. این مغز خوراکی پرمصرف می تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند. تاثیر مثبت بادام درختی بر کم خونی یکی از خواص خوب آن است. می‌ توان گفت که هشت عدد بادام درختی دارای ۱.۰۵ میلی گرم آهن است. فواید استفاده و خرید بادام درختی با مصرف چند عدد از آن به صورت خیس خورده به بدن می‌ رسد. مصرف روزانه این مغز پرفایده آثار مثبت بسیاری را برای بدن به همراه دارد که دریافت آهن از جمله آنهاست.

بادام درختی برای کمخونی
بادام درختی برای کمخونی

ارزش غذایی بادام درختی

100 گرم بادام درختیمقدار
انرژی575 کیلو کالری
پروتئین21.22 گرم
فیبر12.20 گرم
کربوهیدرات21.67 گرم
قند3.89 گرم
چربی49.42 گرم
آب4.70 گرم
جدول ارزش غذایی بادام درختی

فواید گردو برای درمان کمخونی

گردو یکی از محصولات موجود در بازار فروش مغزهای آجیلی است و به نوبه خود می تواند برای کم خونی مفید باشد. این آجیل خون ساز را می توان برای مقابله با کم خونی به صورت روزانه مصرف کرد. کسانی که دچار کمبود هموگلوبین هستند می توانند گردوی درجه یک را هر روز در برنامه غذایی خود استفاده کنند. یک مشت از این مغز خوراکی به صورت تقریبی ۰.۸۲ میلی گرم آهن را به بدن مصرف کنندگان می رساند.

گردو برای کمخونی
گردو برای کمخونی

ارزش غذایی گردو

100 گرم گردومقدار
انرژی618 کیلو کالری
پروتئین24.06 گرم
فیبر6.80 گرم
کربوهیدرات9.91 گرم
قند1.10 گرم
چربی59 گرم
آب4.56 گرم
جدول ارزش غذایی گردو

خوردن بادام هندی برای کمخونی

بادام هندی هم در دسته بندی مغزهای آجیلی مفید برای کم خونی قرار می گیرد. این محصول منبع خوب آهن به شمار می‌ رود به نحوی که ۳۰ گرم از آن ۲ میلی گرم آهن را در خود جا داده است. باید یادآور شد که مقدار نیاز بدن به آهن در زنان و مردان به یک اندازه نیست. زنان باید در هر روز ۱۴.۸ میلی گرم آهن دریافت کنند. این در حالیست که آهن مورد نیاز برای بدن مردان در هر روز به اندازه ۸.۷ میلی گرم است.

بادام هندی برای کمخونی
بادام هندی برای کمخونی

بادام هندی به عنوان یکی از مغزهای آجیلی موثر در مقابله با کم خونی می تواند در برنامه غذایی افراد گنجانده شود. توجه داشته باشید که جذب آهن موجود در این مغز آجیلی شبیه به جذب آهن گوشت به بدن نیست. برای جذب آهن بادام هندی می توان از وجود ویتامین C کمک گرفت. استفاده از این ویتامین همراه با منابع غیرگوشتی باعث بالا رفتن میزان جذب آهن می شود. بر این اساس جهت بهره مندی از خواص خوب بادام هندی برای کم خونی می توان آن را همراه با پرتقال، کیوی، گوجه فرنگی و… که دارای ویتامین C هستند مصرف کرد.

ارزش غذایی بادام هندی

100 گرم بادام هندیمقدار
انرژی553 کیلو کالری
پروتئین18.22 گرم
فیبر3.30 گرم
کربوهیدرات30.19 گرم
قند5.91 گرم
چربی43.85 گرم
آب5.20 گرم
جدول ارزش غذایی بادام هندی

برای مقابله با کم خونی علاوه بر مواردی که ذکر شد می توانیم از خواص محصولاتی همچون فندق، تخمه کدو حلوایی، آجیل برزیلی و… هم استفاده کنیم.

خرید انواع مغزهای آجیلی

مرکز خرید اینترنتی آجیل و خشکبار منوچهری آمادگی دارد نیاز مشتریان به سفارش مغزهای آجیلی را در سرتاسر نقاط ایران پاسخ دهد. این فروشگاه آنلاین بسته به نیازها و سلایق متفاوت خریداران انواع مغز آجیلی باکیفیت از جمله پسته، فندق، بادام درختی، بادام زمینی و… را به بازار عرضه می کند.

امکان خرید آنلاین انواع آجیل از این فروشگاه فرصت ارزشمندی است که در اختیار مشتریان قرار گرفته است. متقاضیان با بهره‌ گیری از این فرصت می توانند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی سفارش داده و در آدرس مورد نظر دریافت کنند.

قیمت مغزهای آجیلی

به طور حتم قیمت مغزهای آجیلی یکی از مهم ترین مسائلی است که هنگام خرید محصول مورد توجه متقاضیان قرار می ‌گیرد. قیمت خرید مغزهای آجیلی را با توجه به یکسری عوامل تعیین و به مشتریان اعلام می ‌کنند. به طور مثال خام یا بوداده بودن محصول یا میزان کیفیت آن در قیمت ‌گذاری مغز آجیلی دخیل است.

پرسش و پاسخ

مصرف کدام یک از مغزهای آجیلی برای مقابله با کم خونی پیشنهاد می شود؟

برای مقابله با کم خونی می توان مغزهای آجیلی مختلفی از جمله پسته، بادام درختی، گردو، بادام زمینی و… را مورد مصرف قرار داد.

آیا بادام هندی برای کمخونی مفید است؟

بله . مصرف بادام هندی برای بهبود و درمان کمخونی بسیار توصیه می شود.

منبع
pinkvilla.comhealth.clevelandclinic.org
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا