آجیل
موضوعات داغ

ماکادمیا چیست؟ هر آنچه راجب فندق استرالیایی باید بدانید!

فندق ماکادمیا از آنجایی که در کشور استرالیا رشد می‌ کند به عنوان فندق استرالیایی شناخته می ‌شود. از فندق استرالیایی می ‌توانید مصارف گوناگونی دریافت کنید. بسیاری از افراد از این فندق به عنوان میان وعده و تهیه انواع غذاها استفاده می‌ نمایند. فندق استرالیایی تا حدودی شبیه فندق معمولی است. این مسئله موجب می‌ گردد که تشخیص آنها تا حدودی دشوار گردد. فندق‌ های استرالیایی دارای طعم شیرین هستند و منابع زیادی از کلسیم، آهن، ویتامین‌ ها، فسفر و … را در خود جای داده‌ اند. این دانه مقوی به دلیل طعم متفاوتی که دارد به عنوان گران‌ ترین مغزیجات جهان شناخته می ‌شود. بنابراین برای خرید ماکادمیا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

ماکادمیا چیست ؟

فندق ماکادمیا به عنوان یکی از محبوب‌ترین آجیل‌های آمریکایی معرفی می‌گردد که خواص زیادی دارد. بسیاری از افراد برای درمان بیماری‌های قلبی و عروقی از این فندق استفاده می‌کنند. از آنجایی که منابع عالی زیادی در فندق‌های استرالیایی قرار گرفته‌اند جهت درمان بیماری آرتریت این فندق مزیت زیادی دارد. بین انواع مغزیجاتی که دارای خواص زیادی هستند می‌ توانیم فندق‌های ماکادمیا را به عنوان بهترین مغزیجات معرفی کنیم. این فندق برای درمان سرطان کاهش وزن درمان بیماری معده درمان پوکی استخوان کاهش التهاب بدن و … مزیت بی‌نظیری دارد.

ماکادمیا چیست
ماکادمیا چیست

جدول ارزش غذایی فندق ماکادمیا (جدول و یه پاراگراف)

اگر می‌ خواهید از فندق ماکادمیا استفاده کنید باید در مورد میزان ویتامین ‌ها، منابع عالی، پروتئین‌ها و … آن اطلاعات کافی داشته باشید. به طور کلی فندق‌ های استرالیایی دارای خواص بی‌ نظیری هستند و این مسئله موجب شده افراد زیادی از آنها استفاده کنند. در جدول ارزش غذایی ماکادمیا خواص فندق را در هر ۱۰۰ گرم تعیین کرده‌ایم تا با مزیت‌های آن آشنا شوید.

چربی کل۷۶ گرم
کربوهیدرات۱۴ گرم
پروتئین۷٫۹ گرم
قندها۴٫۶ گرم
کربوهیدرات خالص۵٫۲۲ گرم
کلسیم۸۵ میلی گرم
مس۰٫۷۶ میلی گرم
آهن۳٫۶۹ میلی گرم
منیزیم۱۳۰٫۰۰ میلی گرم
فسفر۱۸۸٫۰۰ میلی گرم
پتاسیم۳۶۸٫۰۰ میلی گرم
سلنیوم۳٫۶۰ میکروگرم
سدیم۵٫۰۰ میلی گرم
روی۱٫۳۰ میلی گرم
آب۱٫۳۶ گرم 
کلسترول۰٫۰۰ میلی گرم
جدول ارزش غذایی فندق ماکادمیا

تفاوت های فندق ماکادمیا و فندق ایرانی

مهمترین تفاوتی که بین فندق ماکادمیا و فندق ایرانی وجود دارد مربوط به ارزش غذایی آنها می‌باشد. به طور کلی هر یک از مغزیجات ماکادمیا از آنجایی که دارای خواص زیادی هستند در رژیم کتوژنیک کاربرد زیادی دارند. محتوای چربی و همچنین کالری دریافت شده از آجیل ماکادمیا نسبت به فندق ایرانی بیشتر است. برخی از مهمترین تفاوت‌هایی که بین فندق ایرانی و ماکادمیا وجود دارند عبارت هستند از :

۱٫ شکل ظاهری

از نظر شکل ظاهری بین فندق استرالیایی و فندق ایرانی تفاوت زیادی وجود ندارد. در واقع اگر شما در نگاه اول این دو فندق را مشاهده کنید تفاوت چندان فاحشی بین آنها دریافت نخواهید کرد. فندق‌های استرالیایی با پوسته سبز که حالت مخملی دارد برداشت می‌شوند. فندق‌های ایرانی دارای پوسته‌های زبر هستند که رنگ آنها مایل به سبز می‌باشد. فندق‌های ماکادمیا دارای پوسته بسیار سختی هستند و یک هسته سفید درون آنها قرار می‌گیرد.

تفاوت فندق ایرانی و ماکادمیا
تفاوت فندق ایرانی و ماکادمیا

۲٫ طعم متفاوت فندق ماکادمیا و فندق ایرانی

طعم فندق ایرانی و فندق استرالیایی با یکدیگر فرق می‌کند. آجیل ماکادمیا از آنجایی که دارای چربی زیادی است طعم منحصر به فردی دارد. در واقع باید بدانید فندق‌های استرالیایی تا حدودی شیرین هستند که با اضافه کردن مقداری نمک طعم جدیدی به دست می‌آورند. از فندق‌های استرالیایی برای آماده کردن شکلات‌های سفید استفاده می‌کنند. فندق‌های ایرانی طعم شیرینی ندارند و تردتر می‌باشند.

۳٫ قیمت در بازار

از نظر قیمت بین فندق ماکادمیا و فندق ایرانی تفاوت زیادی وجود دارد. فندق های ماکادمیا به دلیل وارداتی بودن گران‌تر هستند. در واقع باید بدانید قیمت فندق‌ ایرانی نسبت به نمونه‌های استرالیایی ارزان تر است. اگر مایل هستید فندق‌های استرالیایی را بخرید باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. خواص فندق های ماکادمیا تا حدودی بیشتر از مدل های ایرانی است.

روش خوردن ماکادمیا
روش خوردن ماکادمیا

نحوه ی خوردن ماکادمیا

نحوه خوردن فندق ماکادمیا بسیار آسان است. شما می‌توانید با استفاده از یک چکش غشای سخت فندق را بشکنید و مغز آن را خارج کنید. ماکادمیا در ابعاد کوچکی می‌باشد و به راحتی از درون پوست خارج می‌گردد. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی آجیل مغز این فندق را در بسته‌بندی‌های مناسب به مشتریان ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از فروشگاه آجیل منوچهری بسته‌بندی‌های متفاوت مغز ماکادمیا را با قیمت مناسب بخری.

مهم ترین فواید فندق ماکادمیا برای سلامتی

برخی از مهمترین فواید فندق ماکادمیا که باید با آنها آشنا شوید عبارت هستند از :

۱٫ یکی از مهم ‌ترین فواید فندق استرالیایی این است که به تنظیم کلسترول بدن کمک می ‌کند. از آنجایی که میزان چربی این فندق اشباع شده است کلسترول را به درستی تنظیم خواهد کرد.

۲٫  یکی دیگر از فواید فندق استرالیایی این است که برای درمان مشکلات قلبی و عروقی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. رگ‌های قلب استفاده از این فندق باز می‌شوند و عملکرد مناسبی خواهند داشت.

۳٫ یکی از مهمترین فواید فندق استرالیایی این است که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که آنتی اکسیدان‌های فندق استرالیایی زیاد است رادیکال‌های آزاد بدن را از بین می‌برد.

۴٫  شما برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌توانید از فندق استرالیایی استفاده کنید. در این فندق میزان فیبر زیادی وجود دارد و مشکل دستگاه گوارش را رفع می‌کند.

۵٫  بسیاری از افراد برای کاهش وزن و لاغری از فندق استرالیایی استفاده می‌نمایند. مصرف این فندق موجب می‌گردد شما احساس سیری کنید و از خوردن غذاهای غیر ضروری خودداری نمایید.

۶٫  درمان کم خونی و همچنین درمان مشکلات استخوان‌ها به عنوان دیگر مزیت‌های فندق استرالیایی شناخته می‌شوند. از آنجایی که میزان کلسیم و آهن فندق‌های استرالیایی بسیار زیاد است مشکلات کم خونی و استخوانی با استفاده از این فندق درمان می‌شوند.

ماکادمیا برای کبد چرب

اسیدهای امگا ۳ زیادی در فندق ماکادمی‌ها وجود دارند که هر یک از آنها به درمان کبد چرب کمک می‌کنند هر یک از اسیدهای فندق برای از بین بردن سم‌های کبد مزیت زیادی دارند به همین دلیل بسیاری از افرادی که با مشکل کبد چرب مواجه هستند مقدار مناسبی از فندق‌های استرالیایی را در رژیم غذایی خود قرار می‌دهند.

ماکادمیا برای زنان و مردان
ماکادمیا برای زنان و مردان

ماکادمیا برای زنان و مردان

فندق ماکادمیا برای زنان و مردان مزایای بی‌نظیری خواهد داشت. شما با استفاده از این فندق سرعت متابولیسم بدن را افزایش می‌ دهید و چربی سوزی بدن بیشتر می‌گردد. بسیاری از خانم‌ها و آقایان برای درمان بیشتر بیماری‌های خود که در قسمت فواید فندق معرفی کردیم از این فندق استفاده خواهند کرد. فندق‌های استرالیایی به درمان بیماری‌های گوناگون کمک می‌کنند.

ماکادمیا برای کودکان

فندق استرالیایی دارای مقدار زیاد آنتی اکسیدان و مواد معدنی می‌باشد. این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا سلامت بدن و میزان رشد کودکان افزایش یابد. این فندق دارای مقدار زیادی ویتامین است که روی عملکرد سیستم عصبی کودکان تاثیر زیادی می‌گذارد.

ماکادمیا برای کودکان
ماکادمیا برای کودکان

مقدار مصرف مجاز فندق ماکادمیا در روز

برای استفاده از فندق ماکادمیا باید مقدار مصرف مجاز آن را به خوبی بدانید. اگر شما می‌خواهید از فواید این فندق استفاده کنید بهتر است که روزانه حدود ۲۰ گرم از آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید. اگر حجم بیشتری از این فندق در رژیم غذایی شما قرار بگیرد با مشکلات متفاوتی مواجه خواهید شد.

مضرات فندق ماکادمیا

به طور کلی باید بدانید که فندق فندق ماکادمیا مضرات زیادی ندارد. شما در صورت استفاده بیش از اندازه این فندق با مضرات آن مواجه می‌ گردید. اگر حجم زیادی از فندق‌های آکادمی‌ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید با مشکلات دستگاه گوارش مواجه خواهید شد. بر همین اساس برای اینکه تنها از خواص این فندق بهره‌مند شوید باید حد تعادل استفاده از آن را رعایت کنید. قبل از خرید کره ی فندق باید مزیت ها و مضرات آن را بشناسید.

مضرات ماکادمیا
مضرات ماکادمیا

آیا فندق ماکادمیا به صورت مغز شده به فروش می رسد ؟

بله آجیل منوچهری مغز فندق استرالیایی را به مشتریان ارائه می دهد.

آیا فندق استرالیایی برای سیستم ایمنی مناسب است ؟

بله فندق استرالیایی سیستم ایمنی را تقویت می کند.

آیا فندق استرالیایی اصل در بازار وجود دارد ؟

بله آجیل منوچهری ارائه دهنده با کیفیت ترین فندق استرالیایی است.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا