آجیل

فواید فندق در بارداری + مضرات و مقدار مصرف مجاز روزانه

فواید و مضرات فندق در بارداری بسیار زیاد است. به طور کلی باید بدانید مصرف فندق در این دوران کمک می‌کند تا کلسیم و پتاسیم بیشتری دریافت شود. مادران باردار باید از انواع مغزیجاتی که مواد معدنی مفید دارند استفاده کنند. مادران باردار با استفاده از فندق می‌توانند خستگی‌های مفرط دوران بارداری را کاهش دهند و تاثیر مناسبی روی سیستم عصبی شان بگذارند. شما با خرید فندق و قرار دادن آن به برنامه غذاییتان در دوران بارداری می‌توانید از بیماری‌های عفونی جلوگیری کنید.

 یکی از مهمترین نکاتی که مادران باردار جهت استفاده از فندق در دوران بارداری باید رعایت نمایند این است که حد اعتدال را رعایت کنند. روزانه ۷ الی ۸ عدد از فندق را به مادران باردار می‌توانند استفاده نمایند تا خواص و مزیت‌های این دانه مغذی را دریافت کنند. توجه داشته باشید که برای دریافت فواید فندق در دوران بارداری باید کیفیت فندق را از نظر مناسب بودن ارزیابی کنید.

خواص فندق در بارداری

برای استفاده از فندق در دوران بارداری باید فواید و مضرات فندق در بارداری را از جهات متفاوت بررسی کنید. به طور کلی از آنجایی که فندق سرشار از پروتئین‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌های گوناگون است در دوران بارداری مزیت‌های زیادی دارد. بیشتر مادرانی که باردار هستند برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود و نوزاد از فندق استفاده می‌نمایند. فندق به عنوان یکی از بهترین مغزیجاتی شناخته می‌شود که سرشار از پتاسیم و کلسیم است.

خواص فندق در بارداری
خواص فندق در بارداری

مادران باردار در دوران بارداری به پتاسیم و کلسیم بیشتری نیاز دارند. پتاسیم یکی از مهمترین مواد معدنی است که از حالت تهوع جلوگیری می‌کند. کلسیم نیز برای تقویت استخوان‌ها در دوران بارداری ضروری می‌باشد. بر همین اساس باید بدانید فندق در دوران بارداری مزایای بی‌نظیری دارد و به همین دلیل بیشتر پزشکان استفاده از فندق در دوران بارداری را به مادران توصیه می‌کنند.

مصرف فندق در بارداری

با شناخت فواید و مضرات فندق در بارداری می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری از این دانه مغذی استفاده نمایید. مصرف فندق در دوران بارداری باید به صورت اصولی باشد. اگر شما نمی‌دانید هر یک از انواع مغزیجات را باید به چه صورت و در چه تعداد استفاده کنید بهتر است که با پزشک مشورت نمایید. پزشکانی که تغذیه دوران بارداری مادران را تعیین می‌کنند می‌توانند مقدار استفاده از انواع مغزیجات را برای آنها مشخص نمایند. به طور کلی همانطور که توضیح دادیم مصرف فندق در دوران بارداری مزایای بی‌نظیری دارد. این مسئله موجب شده است که مادران حتماً در دوران بارداری از فندق استفاده نمایند.

مصرف فندق در ماه آخر بارداری

مصرف فندق در ماه آخر بارداری مزایای زیادی دارد. فندق سلامت روده و معده را افزایش می‌دهد. به همین دلیل بیشتر مادرانی که در دوران بارداری دچار یبوست می‌شوند می‌توانند از فندق استفاده کنند. همچنین باید بدانید ویتامین‌های زیادی در فندق وجود دارند که سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند. مصرف نمودن فندق در دوران بارداری به رشد سالم جنین کمک می‌کند. بیشتر پزشکان به مادران توصیه می‌نمایند تا در اواخر بارداری از فندق استفاده نمایند تا سیستم ایمنی مادر تقویت شود و رشد ماهیچه‌های جنین به خوبی انجام گردد.

مصرف فندق در ماه اخر بارداری
مصرف فندق در ماه اخر بارداری

مواد معدنی مفید موجود در فندق برای بارداری

جهت شناخت فواید و مضرات فندق در بارداری باید مواد معدنی مفید فندق را بشناسید. مواد معدنی زیادی در فندق وجود دارند که هر یک از آنها در بارداری مزایای بی ‌نظیری خواهند داشت. ویتامین‌ های گوناگون مانند ویتامین ب یکی از مهم ‌ترین ویتامینی است که در دوران بارداری مورد نیاز بدن می‌باشد. همچنین ویتامین‌های دیگر مورد نیاز در دوران بارداری را می‌توانید از فندق دریافت کنید. پتاسیم و کلسیم به عنوان مهم‌ترین مواد معدنی شناخته می‌شوند که در فندق وجود دارند.

 پتاسیم برای رفع حالت تهوع مادران در دوران بارداری بسیار کاربردی می‌باشد. همچنین کلسیم برای تقویت استخوان‌های مادر و نوزاد در دوران بارداری مزایای بی‌نظیری دارد. مواد معدنی دیگر مانند آنتی اکسیدان‌ ها، منیزیم، روی و … از جمله موادی هستند که در فندق وجود دارند. هر یک از این مواد معدنی برای دوران بارداری ضروری می‌باشند و مادران باردار باید آنها را برای بدن خود تامین کنند. پس به راحتی میتوان متوجه خواص فندق برای زنان شد!

مصرف فندق در شش ماه آخر بارداری
مصرف فندق در شش ماه آخر بارداری

مصرف فندق در شش ماه آخر بارداری

برای شناخت فواید و مضرات فندق در بارداری باید مصرف فندق در هر یک از ماه‌های بارداری را بررسی کنید. در شش ماه آخر بارداری با استفاده از فندق میزان مواد معدنی مورد نیاز بدن مادر تامین می‌شود. بیشتر پزشکان به مادران باردار توصیه می‌ کنند تا در ماه‌ های متفاوت بارداری از فندق استفاده نمایند. فندق به سیستم ایمنی بدن مادر و کودک کمک زیادی خواهد کرد. مادران باردار بهتر است که در شش ماه آخر بارداری حدود ۷ الی ۸ عدد فندق را در رژیم غذایی خود قرار دهند تا سیستم ایمنی قوی ‌تری داشته باشند.

مهمترین فواید فندق برای بارداری

برای آشنایی با فواید و مضرات فندق در بارداری برخی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که مربوط به فندق در دوران بارداری است را توضیح می‌دهیم. از جمله مزیت‌های فندق در دوران بارداری عبارت هستند از :

۱٫ رشد مغز کودک

 یکی از مهم‌ترین مزیت‌ های فندق در بارداری این است که رشد مغز و سیستم عصبی جنین را به خوبی تقویت می‌کند. شما با استفاده از فندق می‌توانید عملکرد بهتری در سیستم عصبی جنین ایجاد کنید. استفاده از خوراکی‌هایی که تاثیر مطلوبی روی رشد مغز جنین دارند بسیار مهم است. فندق یکی از بهترین خوراکی‌هایی به شمار می‌رود که مصرف آن به تمامی مادران باردار توصیه می‌گردد.

۲٫ تقویت سیستم ایمنی

 یکی دیگر از مزیت ‌های فندق در بارداری این است که سلامتی مادران را تضمین می‌کند. شما به عنوان مادر باردار می‌توانید در این دوران از فندق استفاده کنید تا از تجمع چربی در بدن جلوگیری نمایید. جهت جلوگیری از تجمع چربی در بدن بهتر است که خوراکی‌های مفید مورد استفاده قرار بگیرند. مادران باردار باید خوراکی‌های سالم در این دوران استفاده کنند تا دچار اضافه وزن زیادی نشوند. برای مبارزه با چاقی در دوران بارداری بهتر است که از تجمع چربی در بدن جلوگیری شود.

۳٫ انعطاف پذیری پوست مادر

یکی دیگر از مزیت ‌های فندق در بارداری این است که به انعطاف پذیری پوست مادران کمک می‌کند. خطوط زیادی که ناشی از کشش پوست روی پوست شکم و ران ظاهر می‌شوند با استفاده از فندق از بین می‌روند. به طور کلی انعطاف پذیری پوست مادران با استفاده از فندق در دوران بارداری افزایش پیدا می‌کند.

۴٫ جلوگیری از خطر زایمان زودرس

 یکی دیگر از مزیت ‌های فندق در بارداری این است که از خطر زایمان زودرس جلوگیری خواهد کرد. زایمان زودرس یکی از مهم‌ترین خطرات می‌باشد که برای مادران به وجود می‌آید. هر یک از مادرانی که می‌خواهند از زایمان زودرس جلوگیری کنند باید بهترین خوراکی‌ها را در این دوران استفاده نمایند تا دچار این مشکل نشوند. اسیدهای چرب اشباع نشده که در فندق وجود دارند از زایمان زودرس جلوگیری خواهند کرد. همچنین باید بدانید ویتامین‌های فندق به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می ‌نمایند و از ایجاد سلول‌های سرطانی در بدن مادر جلوگیری خواهند کرد.

در دوران بارداری فندق خام بهتر است یا بوداده ؟

امروزه بسیاری از مادران باردار که به دنبال شناخت فواید و مضرات فندق در بارداری هستند می‌خواهند بدانند فندق بوداده بهتر است یا فندق خام. به طور کلی فندق خام مواد معدنی بیشتری را در خود جای داده است. اگر مادران باردار می‌خواهند خواص بیشتری از فندق دریافت کنند بهتر است که فندق خام را در رژیم غذایی خود قرار دهند. فندق‌های بوداده شده دارای نمک می ‌باشند و این مسئله برای مادران باردار تا حدودی خطرناک است. مادران باردار بهتر است که از نمک در دوران بارداری استفاده نکنند تا دچار اضافه وزن نشوند.

مضرات فندق در بارداری
مضرات فندق در بارداری

مضرات مصرف بیش از حد فندق در بارداری

یکی از مهمترین مضرات مصرف بیش از اندازه فندق در دوران بارداری بالا رفتن فشار خون می‌باشد. مادران باردار باید انواع خوراکی‌هایی که فشار آنها را تنظیم می‌کند در رژیم غذایی‌شان قرار دهند. اگر حجم زیادی از فندق در دوران بارداری مورد استفاده قرار بگیرد فشار مادر افزایش پیدا می‌کند و این مسئله برای جنین و مادر بسیار خطرناک می‌باشد. مادران باردار باید در طول بارداری فشارشان تنظیم باشد تا دچار مشکلات گوناگون نگردند.

مقدار مصرف مجاز فندق در دوران بارداری

مقدار مصرف فندق در دوران بارداری باید به صورت اصولی باشد. مادران باردار می‌توانند در دوران بارداری حدود ۷ الی ۸ عدد فندق را به صورت روزانه استفاده کنند تا مزیت‌های کامل این دانه مقوی را دریافت نمایند. مصرف بیش از اندازه فندق در دوران بارداری جایز نیست.

مقدار مصرف مجاز فندق در بارداری
مقدار مصرف مجاز فندق در بارداری

نتیجه گیری

در این مطلب هر یک از فواید و مضرات فندق در بارداری را توضیح دادیم تا شما با آگاهی بیشتری از این دانه مقوی استفاده کنید. توجه داشته باشید که جهت خرید فندق ماکادمیا یا فندق ایرانی در دوران بارداری باید حد اعتدال رعایت گردد. میزان ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی فندق بسیار زیاد است و این مسئله کمک می‌کند تا مادران رشد مناسبی را برای جنین خود رقم بزنند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا