آجیلخشکبار
موضوعات داغ

طرز تهیه بهترین میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران (پروتئینه)

بیشتر ورزشکاران برای عضله سازی بهترین میان وعده ها را میل می کنند. میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران، مزیت زیادی دارند. به همین دلیل برای اینکه ورزشکاران چربی سوزی زیادی داشته باشند و بتوانند حجم عضلات خود را افزایش دهند میان وعده های گیاهی را به صورت روزانه میل می کنند. میان وعده هایی که گیاهی می باشند پروتئین بالایی دارند و کالری شان کم است.

میزان پروتئین که در میان وعده های گیاهی دریافت می کنید کمک می کند بدن قوی تری داشته باشید. از آنجایی که قیمت کره بادام زمینی مناسب است شما می توانید میان وعده های گیاهی زیادی را با استفاده از این کره مقوی آماده نمایید.

انواع میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران و روش آماده سازی آنها

اگر می خواهید میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران را آماده کنید باید مواد با کیفیتی را مورد استفاده قرار دهید. آجیل ها بهترین مواد اولیه هستند که برای تهیه برخی از میان وعده های گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند. گردو پوست کاغذی، بادام زمینی و … بهترین مواد اولیه ای می باشند که برای تهیه میان وعده ها استفاده می شوند. برخی از بهترین میان وعده های گیاهی که ورزشکاران می توانند بعد از تمرینات خود میل کنند عبارت هستند از :

۱٫ اسموتی کره بادام زمینی

۱ عددموز بزرگ که برش خورده یا منجمد شده است
سه  قاشق غذاخوری پودر کاکائو که شیرین نشده است
شش قاشقماست یونانی که با طعم یا بدون طعم می باشد
یک  قاشق غذاخوری شربت افرا یا عسل
نصف فنجانشیر بدون چربی
یک  قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
به مقدار دلخواهشربت شکلات
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی کره بادام زمینی

طرز تهیه اسموتی کره بادام زمینی

برای آماده سازی این میان وعده گیاهی رژیمی ابتدا باید ماست، شیر، پودر کاکائو و موز را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. در صورتی که می خواهید مواد مورد نظر به طور کامل با یکدیگر ترکیب شوند بهتر است آنها را درون یک مخلوط کن بریزید. پس از اینکه مواد به خوبی ترکیب شدند باید عسل و کره بادام زمینی را اضافه نمایید.

طرز تهیه اسموتی کره ی بادام زمینی
طرز تهیه اسموتی کره ی بادام زمینی

کره بادام زمینی و عسل هم باید به طور کامل به مواد اضافه شوند. آماده سازی این میان وعده بسیار آسان است و بعد از ترکیب شدن مواد می توانید آن را در یک لیوان بلند بریزید و میل کنید. برای اینکه طعم این اسموتی را بیشتر دوست داشته باشید می توانید روی آن شکلات بریزید. این اسموتی یکی از میان وعده های رژیمی به شمار می رود که برای عضله سازی ورزشکاران بهترین گزینه می باشد.

۲٫ اسموتی اسفناج

۳ عددسیب سبز
یک دسته ۵۰ گرمیاسفناج
یک لیوانآب
۱ قاشق غذاخوریعسل طبیعی
۲ قاشق غذاخوریگلاب
به مقدار دلخواهآبلیمو تازه
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی اسفناج

طرز تهیه اسموتی اسفناج

اسفناج یکی از مقوی ‌ترین گیاهانی به شمار می ‌رود که برای عضله سازی و از بین بردن چربی‌ ها گزینه مناسبی است. امروزه بسیاری از ورزشکاران بهترین خوراکی‌ ها را میل می‌ کنند تا حجم عضلات افزایش یابد. در بین انواع میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران می ‌توانیم اسموتی اسفناج را معرفی کنیم که خواص زیادی دارد. شما برای تهیه این اسموتی ابتدا باید اسفناج و سیب را به خوبی خرد نمایید.

پس از آن سیب و اسفناج باید در مخلوط کن ریخته شوند و با مواد دیگر مانند گلاب، آبلیمو و عسل ترکیب گردند. انواع موادی که درون مخلوط کن ریخته ‌اید باید به طور کامل مخلوط شوند تا بافت نرمی به دست آورند. در صورتی که بافت این اسموتی نرم و یکدست شود طعم دلچسب ‌تری خواهد داشت.

طرز تهیه اسموتی اسفناج
طرز تهیه اسموتی اسفناج

 در مرحله بعدی آماده سازی این اسموتی گیاهی رژیمی، باید آب را به اسموتی اضافه کنید. شما بر اساس سلیقه و ذائقه‌ تان قادر خواهید بود آب ساده یا آب اسفناج را به این اسموتی اضافه نمایید. در برخی از موارد قادر خواهید بود اسفناج را با دانه چیا و ماست ترکیب کنید و میل نمایید. در واقع شما هر ماده مقوی که برای تمرینات ورزشی تان مناسب است را می توانید به این اسموتی اضافه نمایید.

۳٫ اسموتی گیاهی رژیمی قهوه

یک فنجان قهوه دم کرده، خنک شده در یخچال
یک عددموز متوسط رسیده که یخ زده
قاشق چایخوری عصاره وانیل یا سیروپ وانیل
یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی اصل و طبیعی
نصف فنجان گل کلم که منجمد شده است
نصف قاشق غذاخوری/ پودر کاکائو که شیرین نشده است
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی گیاهی رژیمی قهوه

طرز تهیه اسموتی گیاهی رژیمی قهوه

تهیه این اسموتی گیاهی رژیمی در کمترین بازه زمانی انجام می شود. برای آماده کردن این اسموتی تنها به ۵ دقیقه زمان نیاز دارید. این اسموتی را با طعم های متنوع آماده می کنند.

طرز تهیه اسموتی گیاهی رژیمی قهوه
طرز تهیه اسموتی گیاهی رژیمی قهوه

تمامی مواد اولیه ای که معرفی کردیم را باید درون مخلوط کن بریزید. یک الی دو دقیقه زمان نیاز است تا مواد به درستی با یکدیگر ترکیب شوند. در انتها می توانید مقداری شیر به مواد اضافه کنید تا اسموتی خوشمزه تری داشته باشید.

۴٫ اسموتی اوتمیل میوه ای

یک ‌دوم فنجانجو دو سرپرک
یک‌چهارم سیب کاملسیب خرد شده
یک‌ دوم قاشق غذا خوریعسل طبیعی
به مقدار مورد نیازدارچین و مغز گردو
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی اوتمیل میوه ای

طرز تهیه اسموتی اوتمیل میوه ای

بین انواع میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران باید بگوییم که اوتمیل میوه ای محبوبیت زیادی دارد. در واقع باید بدانید که این اسموتی یک غذای بسیار مغذی و عالی می باشد. شما به عنوان صبحانه یا میان وعده می توانید این اسموتی را میل کنید. افرادی که به تغذیه شان اهمیت زیادی می دهند می توانند این غذا را بیشتر استفاده کنند.

طرز تهیه اوتمبل میوه ای
طرز تهیه اوتمبل میوه ای

برای تهیه این میان وعده ابتدا باید آب را همراه با دارچین درون یک ظرف بریزید و سپس آب را روی شعله بگذارید. بعد از آن نیاز است که سیب خرد شده را به جو پرک اضافه نمایید و مواد را ترکیب کنید. پس از آن عسل را درون ظرف بریزید و چندین دقیقه مواد را به خوبی ترکیب نمایید. در انتها می توانید مقداری مغز گردو ایرانی را به اسموتی اضافه کنید تا هم خوشمزه تر شود و شکل زیباتری به خود بگیرد.

۵٫ میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران و اوتمیل رژیمی نارگیل

یک ‌دوم فنجانجو پرک
یک قاشق غذاخوریماست یونانی
یک‌ دوم قاشق غذا خوریعسل و زغال‌اخته
یک دوم قاشق غذا خوریمغز گردو و پودر نارگیل
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اوتمیل رژیمی نارگیل

طرز تهیه ی اوتمبل رژیمی نارگیل

اوتمیل یا اسموتی رژیمی گیاهی نارگیل یکی از بهترین و خوشمزه ترین میان وعده هایی می باشد که طعم بی نظیری دارد. برای تهیه این اوتمیل نیاز است که ابتدا یک فنجان آب را همراه با نمک روی شعله بگذارید. مقدار آب که روی شعله می گذارید باید مناسب و اندازه باشد.

طرز تهیه اوتمبل نارگیل
طرز تهیه اوتمبل نارگیل

بعد از اینکه آب به حرارت مورد نظر رسید باید پودر نارگیل، جو پرک، زغال اخته، عسل و … را به آب اضافه نمایید. در انتها می توانید مغز گردو و ماست یونانی را به ترکیب اضافه کنید. این اسموتی بسیار خوشمزه است و طرز تهیه آن آسان می باشد.

۶٫ اسموتی جو دو سر با کره بادام زمینی

۲ عددموز
یک فنجان شیر که بدون چربی است
یک فنجانماست وانیلی که کم چرب می باشد
نصف فنجانکره بادام زمینی
یک فنجانجو دوسر
یک  قاشق چایخوری دارچین
نصف  قاشق بزرگیخ برای طعم دهی بیشتر
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی جو دو سر با کره بادام زمینی

طرز تهیه اسموتی جو دو سر با کره بادام زمینی

بین انواع میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران، اسموتی جو دو سر با کره بادام زمینی بسیار مقوی می باشد. این اسموتی برای آن دسته از افرادی که صبح زود از خواب بلند می شوند و زمان کافی برای صبحانه خوردن ندارند گزینه بسیار عالی می باشد.

طرز تهیه اسموتی جو دوسر و کره بادام زمینی
طرز تهیه اسموتی جو دوسر و کره بادام زمینی

این اسموتی برای اینکه انرژی خوبی در طول روز داشته باشید بسیار عالی است. اگر می خواهید یک صبحانه مقوی میل کنید این اسموتی بی نظیر است. برای تهیه این اسموتی باید ماست، موز و شیر بدون چربی را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. مواد مورد نیاز را درون مخلوط کن بریزید و سپس آنها را به خوبی ترکیب کنید. پس از آن می توانید کره بادام زمینی، جو و یخ را به مواد اضافه نمایید.

۷٫ اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی

یک پیالهبلوبری که تازه یا منجمد شده است.
نصف فنجان شیر که کم چرب است.
سه قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
۲ پیاله ماست منجمد وانیلی که بدون چربی است
به قدار کافییخ
مواد مورد نیاز برای تهیه ی اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی

طرز تهیه اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی

بلوبری یکی از خوشمزه ترین میوه هایی می باشد که سرشار از آنتی اکسیدان است. شما می توانید بین انواع اسموتی رژیمی گیاهی، اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی را میل کنید تا انرژی بیشتر برای انجام دادن فعالیت های روزانه تان داشته باشید. برای تهیه این اسموتی باید کره بادام زمینی، شیر و بلوبری را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. ماست و یخ در مرحله بعدی اضافه می شوند. زمانی که مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شدند پس از آن می توانید بلوبری را اضافه کنید. این اسموتی هم مانند گرانولا مزیت زیادی دارد. قیمت گرانولا را باید بر اساس نوع آن بررسی کنید.

طرز تهیه اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی
طرز تهیه اسموتی بلوبری و کره بادام زمینی

فوت و فن تهیه ی میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران در منزل

یکی از مهمترین نکاتی که برای تهیه میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران، باید به آن دقت داشته باشید استفاده از مواد با کیفیت است. اگر شما می خواهید اقدام به خرید گردو، گرانولا و انواع مغزیجات نمایید می توانید به فروشگاه آجیل منوچهری مراجعه کنید. در فروشگاه آجیل منوچهری بهترین و با کیفیت ترین مغزیجات به مشتریان ارائه می شوند تا اسموتی های خوشمزه و مقوی را تهیه نمایید. در صورتی که بهترین مواد اولیه برای تهیه اسموتی ها مورد استفاده قرار گیرند، اسموتی ها خوشمزه تر می شوند.

 چکیده مطلب

 در این مطلب هر یک از انواع میان وعده های گیاهی برای ورزشکاران که محبوبیت بیشتری دارند و ساده هستند را معرفی کردیم. در صورتی که شما می خواهید برای انجام دادن تمرینات ورزشی تان انرژی بیشتری داشته باشید می توانید میان وعده های معرفی شده را میل کنید. آماده کردن هر یک از میان وعده ها بسیار آسان است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا