آجیل
موضوعات داغ

آموزش ساده ترین طرز تهیه شکلات مغز دار در منزل

تهیه شکلات مغز دار در منزل را باید بدانید تا بتوانید شکلات‌ های خوشمزه‌ ای را تهیه کنید و این دسر خوشمزه در برنامه غذایی خودتان و مخصوصا کودک دلبندتان قرار دهید. کمتر فردی وجود دارد که به شکلات مغزدار علاقه نداشته باشد. طعم شکلات در کنار چای یا قهوه بی‌ نظیر است. شکلات‌ های مغزدار را با استفاده از مواد اولیه متنوع می ‌توانید آماده کنید و از طعم آنها لذت ببرید. برای تهیه شکلات دست ساز مغزدار در منزل به وسیله‌ ها و مواد غذایی متفاوت نیاز دارید. برای خرید مغز گردو و دیگر مغزیجات نیاز است که کیفیت آنها را بررسی کنید و سپس برای آماده سازی شکلات خانگی آنها را تهیه نمایید.

 شکلات‌ های مغزدار با انواع آجیل‌ها آماده می ‌شوند و طعم بی ‌نظیری دارند. این مسئله که بدانید چه آجیلی را باید برای آماده ‌سازی شکلات مغزدار به کار بگیرید و چگونه شکلات‌ ها را آماده کنید بسیار مهم است. بسیاری از افراد به شکلات مغزدار علاقه دارند ولی روش تهیه شکلات ‌ها را نمی ‌دانن. بر همین اساس می‌ خواهیم در این مطلب به شما کمک کنیم تا بهترین شکلات ‌های مغزدار را در کمترین بازه زمانی آماده نمایید. اگر به دنبال آموزش ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل هستید باید برخی از بهترین روش‌های تهیه را بشناسید که عبارتند از :

۱٫ طرز تهیه شکلات مغزدار مخلوط (میکس)

 • به اندازه ۲ فنجان چیپس شکلاتی که نیمه شیرین است را باید استفاده کنید. شکلات ها به صورت تلخ یا شیری ذوب شده هم انتخاب می شوند. (اگر از شکلات های ریز استفاده نمودید بهتر است روش تمپرینگ را به کار بگیرید.
 • ۱ فنجان آجیل مخلوط که مدل آنها دلخواه است. فندق، گردو، بادام و …

یکی از روش‌ های تهیه شکلات مغزدار در منزل، آماده سازی شکلات مغزدار مخلوط می ‌باشد. این شکلات برای آن دسته از افرادی که دیابتی هستند بسیار مناسب است. گلوتن و کربوهیدرات کم در این شکلات وجود دارد. بسیاری از افرادی که دچار عدم تحمل گلوتون می‌ باشند می‌ توانند این شکلات مغزدار را میل کنند. زمان آماده سازی این شکلات مغزدار حدود ۳۵ دقیقه  می باشد. ابتدا باید یک سینی را با فویل به خوبی بپوشانید و شکلات و آجیل ذوب شده را درون یک عدد کاسه متوسط قرار دهید.

طرز تهیه شکلات مغز دار مخلوط
طرز تهیه شکلات مغز دار مخلوط

مخلوط شکلات مغزدار را روی فویل بگذارید و مخلوطی که آماده کردید را به صورت مستطیل پخش نمایید. در صورت تمایل می ‌توانید مقداری آجیل که ریز شده ‌اند را روی مخلوط بپاشید. پس از آن حدود ۲۰ دقیقه مخلوط آماده شده را در فریزر بگذارید. فویل را باید به صفحه برش انتقال دهید. برای برش دادن قطعات بهتر است از چاقوی تیز استفاده نمایید. شما به راحتی می‌ توانید این شکلات را به مدت دو هفته در یخچال مورد استفاده قرار دهید. برای ذوب کردن شکلات باید چیپس ‌ها را در یک کاسه بریزید و اجازه دهید ذوب شوند.

۲٫ طرز تهیه شکلات مغزدار نارگیلی

 •  یک فنجان پودر نارگیل شیرین
 • ۶ عدد گردو یا انواع آجیل دلخواه
 •  دو پیاله چیپس شکلات شیری ​​ یا دو پیاله شکلات نیمه شیرین
 • تکه ‌های شکلات برای تزیین کردن
طرز تهیه شکلات مغز دار نارگیلی در منزل
طرز تهیه شکلات مغز دار نارگیلی در منزل

بین انواع ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل ، شکلات مغزدار نارگیلی محبوبیت زیادی دارد. به طور کلی باید بدانید ترکیب نارگیل و شکلات یک ترکیب دوست داشتنی می‌ باشد. برای تهیه این شکلات مغزدار باید در یک سینی، کاغذ مافین را بگذارید. اگر قالب مافین در دسترس ندارید بهتر است روی سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید. آجیل‌ها و میوه خشک نارگیل را باید روی ورقه‌ های جداگانه قرار دهید. آجیل ‌ها را به خوبی بپزید تا قهوه ‌ای یا طلایی شوند و هر چند دقیقه یک بار آنها را هم بزنید تا نسوزند.

 نارگیل و آجیل که دودی شده‌ اند را باید برای تهیه شکلات مغزدار خانگی در یک کاسه متوسط بریزید. چیپس ‌های شکلات را بر اساس دستورالعمل باید درون مایکروویو ذوب نمایید. شکلات ذوب شده را باید به مخلوط نارگیل اضافه کرده و به خوبی هم بزنید. پس از آن حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه دهید شکلات ‌ها در یخچال بمانند. در صورت تمایل می‌ توانید شکلات اضافه را طبق دستورالعمل مشخص شده ذوب نمایید. شکلات ‌های آماده در یک ظرف دربسته درون یخچال نگهداری می ‌شوند.

طرز تهیه ترافل نارگیلی در منزل
طرز تهیه ترافل نارگیلی در منزل

۳٫ طرز تهیه شکلات مغز دار بیسکوئیتی در منزل

 • یک بسته بیسکویت پتی پور که تقریبا خرد شده است. سعی کنید بیش از اندازه بیسکوییت را پودر نکنید
 • مقدار مناسب آجیل، یا ترکیبی از آجیل و انواع میوه های خشک
 • ۲۰۰ الی ۳۰۰  گرم شکلات شیری یا ساده. همچنین می توانید مخلوطی از هر دو شکلات که خرد شده اند را استفاده کنید.
 • ۱۰۰ گرم کره
 • یک فنجان شربت طلایی یا عسل

بین ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل می ‌توانید روش آماده ‌سازی شکلات مغزدار با بیسکویت پتی پور را استفاده کنید. اگر شما به شکلات با تکه‌ های بیسکویت علاقه دارید بهتر است این دستور را اجرا نمایید. ابتدا یک قالب که قطر آن ۲۰ سانتی‌متر است را با کره به خوبی چرب کنید. یک کاغذ روغنی در قالب بگذارید. در یک کاسه بزرگ آجیل ‌ها و بیسکویت‌ ها را به طور کامل با یکدیگر مخلوط نمایید.

طرز تهیه شکلات بیسکوئیتی در منزل
طرز تهیه شکلات بیسکوئیتی در منزل

شربت طلایی، شکلات و کره را باید به روش بن ماری ذوب نمایید. مواد را به خوبی هم بزنید تا یکدست شوند. پس از آن مخلوط را روی آجیل‌ ها و بیسکویت ‌ها بریزید. مخلوط به دست آمده باید در یک قالب قلعی ریخته شود. توجه داشته باشید که نیاز نیست مخلوط را به طور کامل صاف کنید. حدود ۲ ساعت یا یک شب پیش از بریدن شکلات بهتر است آن را در یخچال سرد نمایید.

۴٫ طرز تهیه ترافل شکلات مغزدار

 •  یک بسته شکلات تلخ که ذوب شده است
 • یک بسته بیسکویت پتی بور
 • نصف فنجان بادام، پسته یا گردو خرد شده
 • نصف لیوان شیر
 • نصف فنجان خامه
 • نیمه فنجان آب زردآلو
 • پودر کاکائو یا شکلات های آب شده برای پوشش
 • یک قاشق غذاخوری نارگیل جهت تزیین
طرز تهیه ترافل مغزدار در منزل
طرز تهیه ترافل مغزدار در منزل

ترافل شکلات مغزدار بین ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل محبوبیت زیادی دارد. در طرز تهیه این ترافل باید از گردوی تازه و بیسکویت خرد شده استفاده نمایید. ابتدا شکلات ‌ها را ذوب کنید، شکلات ‌ها باید به صورت بن ماری در مایکروویو ذوب شوند. بیسکویت ‌ها را درون یک کاسه بزرگ بریزید و سپس شکلات ‌های ذوب شده را با بیسکویت ‌ها ترکیب کنید. با استفاده از قاشق چوبی باید شکلات ‌ها و بیسکویت‌ ها را ترکیب نمایید. گردوی خرد شده، خامه و شیر را به مخلوط مد نظر اضافه نمایید.

در نهایت آب زردآلو باید به مخلوط اضافه شود. پس از اینکه مواد آماده شده بافت منسجمی به خود گرفتند باید آنها را از درون یخچال خارج نمایید. دستان خود را به طور کامل مرطوب کنید تا کار کردن با شکلات آسان‌ تر شود. شکلات ترافلی را می ‌توانید در پودر کاکائو بچرخانید و سپس سرو نمایید. در صورت نیاز بهتر است که شکلات در یخچال قرار بگیرد.

دستور پخت ترافل مغز دار در خانه
دستور پخت ترافل مغز دار در خانه

فوت و فن تهیه شکلات مغز دار در منزل

در این مطلب ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل را معرفی کردیم. اگر فوت و فن تهیه انواع شکلات ‌های مغزدار در منزل را بشناسید می ‌توانید به راحتی آنها را آماده کنید. اگر از مواد با کیفیت برای تهیه شکلات مغزدار استفاده کنید می‌ توانید در کمترین بازه زمانی خوشمزه ‌ترین شکلات مغزدار را آماده نمایید.

هر یک از فوت و فن‌ هایی که مربوط به تهیه شکلات مغزدار است را باید از نظر اندازه مواد غذایی و کیفیت مواد غذایی ارزیابی کنید. این مسئله که انواع مواد غذایی مورد نیاز برای تهیه شکلات مغزدار اندازه مناسبی داشته باشند بسیار مهم است. قیمت مغز پسته و دیگر آجیل ها در فروشگاه منوچهری بسیار مناسب است.

 همچنین باید با کیفیت ‌ترین مواد غذایی را برای تهیه شکلات‌ های مغزدار به کار بگیرید. توجه داشته باشید که نیاز است برای استفاده از انواع آجیل ‌ها باید کیفیت شان را ارزیابی کنید و در مورد خوشمزه بودن آجیل ‌ها مطمئن شوید.

شما برای خرید با کیفیت ‌ترین آجیل می ‌توانید به فروشگاه آجیل منوچهری مراجعه کنید. فروشگاه آجیل منوچهری ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ‌ترین مغزیجات می‌ باشد. توجه داشته باشید که قبل از خرید انواع مواد غذایی و آجیل‌ ها باید در مورد اندازه آنها آگاهی بیشتری به دست آورید. هر یک از فوت و فن ‌هایی که مربوط به آماده‌ سازی شکلات مغزدار در منزل می ‌باشد را بشناسید تا در کمترین بازه زمانی شکلات‌ های مغزدار خوشمزه‌ ای را آماده کنید.

خلاصه مطلب

 طبق آموزش ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل شما می ‌توانید بهترین و با کیفیت ‌ترین شکلات ‌های مغزدار را آماده کنید. امروزه بسیاری از افراد مایل هستند در منزل خود شکلات‌ های مغزدار را آماده نمایند. برای آماده‌سازی شکلات ‌های مغزدار در منزل باید روش آماده کردن آنها را بشناسید. در این مطلب محبوب ‌ترین و بهترین روش‌ هایی که مربوط به تهیه شکلات ‌های مغزدار در منزل بودند را معرفی کردیم.

بر همین اساس شما به راحتی می ‌توانید یکی از بهترین روش ‌های آماده‌ سازی شکلات مغزدار را انتخاب کرده و از این روش استفاده نمایید. توجه داشته باشید که جهت استفاده از انواع مواد غذایی برای تهیه شکلات ‌های مغزدار باید کیفیت آنها را ارزیابی کنید. قیمت مغز فندق در فروشگاه آجیل منوچهری بسیار مناسب است. برای خرید بادام هندی، پسته و … می‌ توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید. فروشگاه آجیل منوچهری شرایط خرید اینترنتی انواع آجیل را برای مشتریان خود فراهم می‌ کند.

پرسش و پاسخ

در آموزش ساده ترین روش تهیه ی انواع شکلات مغز دار در منزل از چه مغزیجاتی استفاده می شود ؟

برای آماده کردن شکلات مغزدار می توانید اقدام به خرید بادام هندی و … نمایید.

آیا قیمت مغز پسته برای آماده سازی شکلات مغز دار زیاد است ؟

قیمت مغز پسته و دیگر آجیل ها در فروشگاه منوچهری بسیار مناسب می باشد.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا