آجیل

مهمترین تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی (ماکادمیا)

مهمترین تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی را باید بدانید تا بتوانید هر یک از آنها را بر اساس مزیت‌هایشان بخرید. اگر نمی دانید ماکادمیا چیست باید بگوییم فندق ماکادمیا به عنوان یکی از بهترین فندق‌هایی شناخته می‌شود که برای رشد به آب و هوای خاصی نیاز دارد. فندق ایرانی از جمله مغزیجاتی است که امروزه افراد زیادی به آن علاقه دارند. فندق ایرانی در قسمت‌های متفاوت کشت می‌شود و به آبیاری اصولی نیاز دارد.

طعم هر یک از فندق‌های استرالیایی و ایرانی بی‌نظیر است ولی تفاوت‌هایی بین آنها وجود دارد. برخی از مهمترین تفاوت‌هایی که بین فندق استرالیایی و ایرانی وجود دارند را در این مطلب می‌خواهیم عنوان کنیم تا با شناخت هر یک از این تفاوت‌ها یکی از بهترین فندق‌ها را بخرید. 

تفاوت های فندق ایرانی و ماکادمیا

فندق ماکادمیا به عنوان یکی از گرانترین فندق‌های جهان معرفی می‌شود و طعم متمایزی دارد. فندق ایرانی نسبت به فندق ماکادمیا با قیمت کمتری به فروش می‌رسد. قیمت ماکادمیا در ایران بر اساس نوسانات ارزی تعیین می شود. برخی از مهم‌ترین تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی که باید آنها را بشناسید عبارت هستند از :

۱٫ تفاوت در اندازه ی فندق ماکادمیا و ایرانی

یکی از مهمترین تفاوت‌های فندق استرالیایی و فندق ایرانی این است که از نظر اندازه و شکل ظاهری با یکدیگر فرق می‌کنند. به طور کلی فندق ایرانی شکل گرد و بیضی دارد و اندازه آن حدود ۱۵ الی ۲۰ میلی‌متر است. طول فندق ۱۰ الی ۱۵ سانت می‌باشد. پوسته بیرونی فندق ایرانی قهوه‌ای است ولی هسته آن دارای پوست نازک خوراکی می‌باشد. هسته فندق ایرانی رنگ قهوه‌ای تیره دارد و در برخی از موارد رنگ آن کرم روشن می‌شود.

تفاوت اندازه فندق ایرانی و استرالیایی
تفاوت اندازه فندق ایرانی و استرالیایی

فندق ماکادمیا پوسته بسیار سختی دارد و تنها یک هسته سفید درون آن قرار می‌گیرد. یک بذر ماکادمیا در صورتی که بالغ باشد شکل گرد خواهد داشت. قطر خارجی فندق ماکادمیا ۲۵ الی ۴۰ میلیمتر می‌باشد. رنگ خارجی این فندق با پوشش سبز رنگ مشاهده می‌گردد. بعد از چیدن فندق رنگ آن قهوه‌ای می‌شود. هسته ماکادمیا رنگ سفید مایل به شیری است و رگه‌های نارنجی و صورتی در هسته مشاهده می‌شود.

۲٫ تفاوت در طعم فندق ایرانی و استرالیایی

بین انواع تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی باید از نظر طعم هر یک از آنها را بررسی کنید. زمانی که می‌خواهیم طعم و مزه فندق را ارزیابی نماییم باید تفاوت‌های زیادی را در نظر بگیریم. فندق ماکادمیا از آنجایی که دارای چربی زیادی است دارای طعم غنی می‌باشد. ماکادمیا از جمله فندق‌هایی به شمار می‌رود که تا حدودی شیرین است و شما با اضافه کردن نمک روی آن طعم جدیدی را می‌توانید به آن اضافه کنید.

تفاوت بو و طعم فند ایرانی و ماکادمیا
تفاوت بو و طعم فند ایرانی و ماکادمیا

به طور معمول این فندق در انواع کوکی‌های ماکادمیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید کوکی‌های ماکادمیا را با شکلات سفید آماده نمایید. فندق ایرانی دارای طعم شیرین و غنی نیست به همین دلیل به راحتی می‌توانید این خوراکی را با شکلات مورد استفاده قرار دهید. یکی از بهترین شکلات‌های فندقی که محبوبیت زیادی دارد نوتلا می‌باشد. از نظر طعم باید بدانید که فندق آکادمیا طعم منحصر به فردی دارد.

۳٫ تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی از نظر مواد معدنی

بین تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی باید مواد معدنی هر یک از آنها را ارزیابی کنید. فندق ایرانی و ماکادمی‌ها از نظر مواد معدنی تا حدودی شبیه یکدیگر هستند ولی باید بگوییم فندق ایرانی مواد معدنی بیشتری دارد. در فندق ایرانی منیزیم، کلسیم، پتاسیم، سدیم، آهن و فسفر بیشتری وجود دارد. فندق ماکادمیا دارای سطوح متفاوتی از آنتی اکسیدان، مواد معدنی و … است.

غلظت هر یک از مواد مغذی که در فندق قرار گرفته‌اند نسبت به دیگر آجیل‌ها پایین‌تر می‌باشد. زمانی که می‌خواهید فندق ایرانی یا آکادمیا را در رژیم غذایی خود قرار دهید باید حد تعادل را رعایت نمایید در غیر این صورت بدن شما با مشکلات جدی مواجه می‌شود.

۴٫ تفاوت در شرایط رشد فندق استرالیایی و فندق ماکادمیا

بین انواع تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی باید شرایط کشت هر یک از آنها را به خوبی بشناسید. فندق ماکادمیا یک گیاه بومی استرالیایی می‌باشد. البته باید بگوییم این گیاه به صورت تجاری در بیشتر کشورها مانند کشور اندونزی یا سولاوسی کشت می‌گردد. ماکادمیا دارای مدل‌های متفاوتی است که برخی از آنها غیر خوراکی و برخی دیگر از آنها خوراکی می‌باشند. فندق ماکادمیا به صورت تجاری در ایتالیا، واشنگتن و … کشت می‌گردد. فندق ایرانی در کشور ایران کشت می‌ شود و خرید آن به راحتی انجام می‌ گردد. به طور کلی باید بگوییم شرایط کشت فندق استرالیایی خاص ‌تر از فندق ایرانی است.

بررسی شرایط رشد فندق ماکادمیا و فندق ایرانی
بررسی شرایط رشد فندق ماکادمیا و فندق ایرانی

۵٫ مقایسه ی قیمت فندق ایرانی و استرالیایی

اگر می خواهید تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی را به خوبی بدانید باید در مورد قیمت هر یک از آنها اطلاعات بیشتری به دست آورید. در حال حاضر نه تنها در کشور ایران بلکه در تمامی دنیا قیمت فندق ماکادمیا نسبت به فندق ایرانی بیشتر می‌ باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل گران بودن فندق ماکادمیا این است که کشت آن به صورت اختصاصی انجام می‌گردد.

مانند بسیاری از آجیل‌های درختی باید بدانید که فندق ماکادمیا هم روی درخت پرورش می یابد. زمانی که آجیل روی درخت رشد کند برداشت و کاشت آن سریع انجام نمی شود. از زمان کاشت امکان دارد سال‌ها طول بکشد تا برای برداشت فندق ماکادمیا اقدامات لازم انجام گردد. به طور کلی باید بگوییم فندق ایرانی نسبت به فندق ماکادمیا قیمت کمتری دارد.

۶٫ تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی از نظر میزان چربی

بین تفاوت‌های فندق استرالیایی و فندق ایرانی باید در مورد میزان چربی هر یک از آنها اطلاعات بیشتری به دست آورید. اصلی ترین تفاوتی که بین فندق ماکادمیا و فندق ایرانی در نظر گرفته می شود مربوط به فواید ویتامینی، چربی، مواد معدنی و …  می‌باشد. به طور کلی باید بگوییم فندق ماکادمیا تنها به دلیل مزیت‌هایی که دارد مورد استفاده قرار نمی گیرد. بیشتر افرادی که در رژیم کتوژنیک به سر می‌برند می‌توانند فندق ماکادمیا را مورد استفاده قرار دهند. محتوای چربی و همچنین محتوای کالری فندق ماکادمیا بسیار بیشتر می‌باشد.

برای رژیم کتوژنیک که به میزان چربی مشخص شده نیاز دارید می‌توانید فندق ماکادمیا را قرار دهید. بیشتر چربی که در فندق ماکادمیا وجود دارد چربی غیر اشباع می‌باشد. به همین دلیل شما برای کاهش کلسترول و همچنین تنظیم کردن سطح گلوکز می‌توانید از فندق ماکادمیا استفاده کنید.

 فندق ماکادمیا سرشار از امگا ۳ است و خواص بی‌نظیری برای بدن شما خواهد داشت. باید بگوییم فندق ماکادمیا و فندق ایرانی برای سلامت قلب و همچنین کنترل وزن گزینه مناسبی می‌باشند. فندق ایرانی مشخصات غذایی خاصی دارد و دارایی مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های زیادی است. فندق دارای منبع بی‌نظیری از پروتئین می‌باشد. شما می‌توانید از فندق ایرانی استفاده کنید و میزان چربی کمتری را به بدن خود برسانید.  

۸٫ تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی از نظر میزان ویتامین

ویتامین‌هایی که در فندق ماکادمیا و فندق ایرانی وجود دارند متفاوت هستند. اگر می‌خواهید تفاوت‌های فندق استرالیایی و ایرانی را به خوبی بشناسید باید میزان ویتامین‌های آنها را بررسی کنید. فندق ایرانی دارای ویتامین‌های بیشتری است. در واقع ویتامین‌های بیشتر فندق ایرانی کمک می‌کند تا افراد سیستم ایمنی قوی‌تری داشته باشند. مادران باردار برای اینکه ویتامین‌های مورد نیاز نوزاد را تامین کنند از فندق ایرانی استفاده می‌نمایند.  البته باید بگوییم فندق ماکادمیا هم دارای ویتامین‌های زیادی است ولی نسبت به فندق ایرانی ویتامین‌های فندق ماکادمیا کمتر می‌باشد.

شما در جدول زیر میتوانید مهمترین فواید فندق و ماکادمیا را بررسی نمایید.

منبع: foodstruct.com

مقایسه ویتامین های فندق وماکادمیا
مقایسه ویتامین های فندق وماکادمیا
تفاوت ویتامین ماکادمیا و فندق
تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی

۸٫ تفاوت در بوی فندق ماکادمیا و فندق ایرانی

از نظر بو باید بگوییم تفاوت‌های فندق استرالیایی و فندق ایرانی چندان زیاد نیست. شما بوی خاصی از فندق ایرانی دریافت نمی‌کنید ولی فندق ماکادمیا دارای بوی خاصی می‌باشد. البته باید بگوییم تفاوت بوی هر یک از این فندق‌ها چندان زیاد نیست که بتوانید از طریق بو آنها را به راحتی تشخیص دهید. بسیاری از افرادی که در زمینه خرید فندق استرالیایی و ایرانی تخصص زیادی دارند به راحتی از طریق بو می‌توانند آنها را تشخیص دهند.

فندق ایرانی بهتر است یا فندق ماکادمیا
فندق ایرانی بهتر است یا فندق ماکادمیا

فندق استرالیایی( ماکادمیا ) بهتر است یا فندق ایرانی ؟

اکنون که به خوبی تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی را شناختید شاید برایتان این پرسش به وجود آید که کدام یک از آنها بهتر است. تا حدودی می‌توانیم بگوییم که این مسئله به سلیقه شما بستگی خواهد داشت. اگر شما به دنبال فندق‌هایی هستید که دارای بافت ترد می‌باشند، می‌توانید فندق ایرانی را انتخاب نمایید. در صورتی که بین انواع آجیل‌ها به دنبال یک آجیل خامه‌ای و نرم هستید به شما پیشنهاد می‌دهیم فندق ماکادمیا را خریداری کنید.

در صورتی که رژیم غذایی‌تان کم کربوهیدرات است بهتر است که فندق ماکادمیا را تهیه نمایید. فندق ایرانی به دلیل مواد مغذی بی‌نظیری که دارد توسط بسیاری از افراد خریداری می‌شود. به طور کلی برای خرید مغز فندق ایرانی و فندق استرالیایی باید به بودجه و همچنین سلیقه خود توجه داشته باشید.

چکیده مطلب

هر یک از تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی را باید بشناسید تا بتوانید بر اساس سلیقه‌تان یکی از فندق‌ها را خریداری کنید. هر یک از انواع فندق‌هایی که معرفی کردیم دارای خواص بی‌نظیری هستند و برای سلامتی مفید می‌باشند. شما برای خرید فندق استرالیایی یا فندق ایرانی می‌توانید به فروشگاه آجیل منوچهری مراجعه نمایید.

در این فروشگاه انواع فندق‌های ایرانی و استرالیا با بهترین قیمت به فروش می‌رسند. بسته‌بندی هر یک از فندق‌ها در فروشگاه آجیل منوچهری به صورت اتوماتیک است. شرایط خرید اینترنتی انواع فندق‌های ایرانی و استرالیایی در فروشگاه آجیل منوچهری به بهترین نحو ممکن فراهم می‌شود.  

چگونه بعد از شناخت تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیای نمونه اصلی فندق را بخریم ؟

با مراجعه به بهترین فروشگاه آجیل می توانید با کیفیت ترین فندق ایرانی یا استرالیایی را بخرید.

آیا فندق ماکادمیا بوی بهتری از فندق ایرانی دارد ؟

همانطور که بیان کردیم یکی از تفاوت های فندق ایرانی و فندق استرالیایی بوی آنها است که بوی فندق ماکادمیا بهتر است.

چرا فندق ماکادمیا گران تر است ؟

فندق ماکادمیا به دلیل عرضه دشوار و وارداتی بودن گران تر است.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا