آجیل

بهترین مغز های آجیل برای کم کاری تیروئید | آجیل منوچهری

بهترین آجیل برای کم کاری تیروئید

بهترین آجیل برای کم کاری غده تیروئید در دسته ‌بندی‌ های متفاوت قرار خواهد گرفت. در واقع شما باید بدانید امروزه مغزیجات زیادی هستند که جهت درمان مشکل تیروئید مورد استفاده قرار می‌ گیرند. شما با خرید فندق با پوست و پسته و قرار دادن آنها در برنامه غذایی به عنوان بهترین مغزیجاتی هستند که امروزه جهت درمان کم کاری غده تیروئید توصیه می‌ شوند. همچنین شما می‌توانید از گردو برای درمان نمودن کم کاری غده تیروئید استفاده بهینه داشته باشید. اگر حجم زیادی از انواع مغزیجات را برای درمان کم کاری غده تیروئید استفاده کنید نتیجه عکس می‌ گیرید.

پسته برای کم کاری تیروئید

پسته برای کم کاری تیروئید مزیت‌ های زیادی دارد. از آنجایی که پسته سرشار از ویتامین، آهن، سلنیوم، ید و … است برای درمان کردن تیروئید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هر یک از مواد درون پسته می ‌توانند سلامت افرادی که در خطر بیماری تیروئید هستند را تضمین کنند. افرادی که دچار کم کاری غده تیروئید هستند نیاز است از بهترین خوراکی‌ ها استفاده نمایند. پسته به عنوان یکی از بهترین خوراکی‌ هایی شناخته می‌ شود که جهت درمان کم کاری غده تیروئید محبوبیت زیادی دارد. همچنین پسته کمک می‌ کند تا سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود. شما با استفاده از پسته می ‌توانید کم کاری غده تیروئید را درمان نمایید.

خواص پسته برای کم کاری تیروئید یکی از فواید بی ‌شمار مصرف این مغز خوراکی خوشمزه و پرخاصیت است. طب سنتی به اهمیت مصرف پسته برای مقابله با این بیماری اشاره دارد. با خواندن این جملات احتمالا از خود می پرسید کم کاری تیروئید چیست و پسته چگونه می تواند تاثیر مثبت روی آن بگذارد؟ در این فرصت می توانید اطلاعات مفیدی را درباره بیماری کم کاری تیروئید و نحوه مقابله با آن به کمک پسته به دست آورید.

فندق و کم کاری تیروئید
فندق و کم کاری تیروئید

فندق برای کم کاری تیروئید

استفاده از فندق برای کم کاری غده تیروئید توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌ گردد. فندق سرشار از سلنیوم است که این ماده به درمان تیروئید کمک می‌ کند. فندق و پسته برای کم کاری تیروئید توسط بیشتر پزشکان توصیه خواهد شد. می‌توانید برای اینکه عملکرد تیروئید را بهبود ببخشید به صورت روزانه از فندق استفاده نمایید. البته دقت داشته باشید که نباید حجم زیادی از فندق را جهت درمان نمودن کم کاری استفاده کنید. زمان خرید فندق با پوست باید در مورد مزیت های این آجیل اطلاعات بیشتری به دست آورید.

درمان کم کاری تیروئید با گردو

درمان کم کاری تیروئید با گردو توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌ گردد. گردو ایرانی سرشار از سلنیوم است و چربی‌ های امگا ۳ زیادی دارد. به همین دلیل شما برای تقویت کردن عملکرد تیروئید و حفظ تعادل تیروئید می‌ توانید از گردو استفاده کنید. بسیاری از تحقیقات نشان می‌ دهد که اگر گردن خود را با روغن گردو ماساژ دهید تاثیر زیادی از آن برای کاهش علائم کم کاری غده تیروئید دریافت می کنید.

درمان قطعی کم کاری تیروئید
درمان قطعی کم کاری تیروئید

درمان قطعی کم کاری غده تیروئید

درمان قطعی کم کاری غده تیروئید برای بسیاری از افراد اهمیت دارد.  بیشتر افرادی که به دنبال روش قطعی هستند تا بیماری کم کاری غده تیروئید را درمان کنند از مغزیجات استفاده می ‌نمایند. جهت استفاده از پسته برای کم کاری تیروئید باید حجم مناسبی از این آجیل را در رژیم غذایی خود قرار دهید. در صورتی که حجم مناسبی از مغزیجات را استفاده کنید مشکل کم کاری غده تیروئید رفع می‌ شود.

کم کاری تیروئید همان طور که از نامش پیداست یکی از بیماری های مرتبط با غده تیروئید است. تیروئید از جمله غدد حیاتی بدن به شمار رفته و شکل ظاهری آن شبیه به پروانه است. غده تیروئید هورمون هایی را ترشح می کند که در تامین سلامت بدن بسیار موثرند. زمانی که این غده قادر به ترشح مقادیر کافی از هورمون ها نیست یعنی کم کاری تیروئید در بدن اتفاق افتاده است.

مهمترین علائم کم کاری تریوئید

کم کاری تیروئید خود را با بروز یکسری علائم در بدن نشان می دهد. چند مورد از علائم این بیماری عبارتند از:

  • ابتلا به عارضه یبوست
  • بالا رفتن وزن بدن
  • افزایش سطح کلسترول خون
  • ضعف و درد عضلانی
  • خشک شدن ناگهانی پوست
  • بزرگ شدن غده تیروئید
  • کاهش ضخامت موها
  • احساس خستگی به صورت پیوسته

فواید پسته برای کم کاری تیروئید

علاوه بر این که با عوامل به وجودآورنده آن مقابله می کند در کاهش علائم و عوارض ناشی از ابتلا به این بیماری هم موثر است. استفاده از پسته در برنامه غذایی باعث افزایش ضخامت موها می شود. در این رابطه باید به نقش املاح و ویتامین های گروه B موجود در پسته اشاره کنیم. این املاح و ویتامین ها می توانند نقش موثری در تامین سلامت و زیبایی موها ایفا کنند.

بهترین آجیل برای کم کاری تیروئید
بهترین آجیل برای کم کاری تیروئید

کمک به پایین آمدن وزن فایده دیگری است که مصرف پسته برای کاهش علائم ناشی از کم کاری تیروئید دارد. افزایش وزن در بدن به دلایل مختلف از جمله یبوست و ملتهب شدن روده ها بروز پیدا می ‌کند. پسته قادر است التهاب اعضای بدن را کم کند. در نتیجه مصرف آن باعث بهبود عملکرد روده‌ ها می‌ شود. از طرف دیگر پسته مقادیر زیادی از فیبر را در خود جا داده است. به همین دلیل مصرف آن احساس سیری طولانی تری را در شخص ایجاد می کند.

مصرف مغزها در پیشگیری از بروز بیماری ‌های مختلف از جمله کم کاری تیروئید تاثیرگذار است. در ادامه با ارزش غذایی پسته آشنا شده و از چگونگی تاثیر آن بر کم کاری تیروئید مطلع خواهید شد.

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم پسته خام برای تیروئید

پسته خام از خواص و فواید فراوانی برخوردار است. جدول زیر بعضی از مواد مغذی موجود در این آجیل گران قیمت را نشان می دهد:

پسته خام (۱۰۰ گرم)مقدار
کالری۵۶۲
کربوهیدرات۲۷٫۵ گرم
قند۷٫۷ گرم
پروتئین۲۰٫۳ گرم
فیبر۱۰٫۳ گرم
چربی۴۵٫۴ گرم
ارزش غذایی ۱۰۰ گرم پسته خام

تامین سلامت سیستم ایمنی بدن؛ یکی از فواید پسته

یکی از مسائلی که می توان درباره پسته و تیروئید بیان کرد فواید مصرف مغز پسته برای سیستم ایمنی بدن است. بیماری های خودایمنی از جمله عواملی هستند که کم کاری تیروئید را در بدن به وجود می آورند. پسته با داشتن مقادیر زیادی از ویتامین B6 قادر است سلامت سیستم ایمنی را بهبود ببخشد. از طرف دیگر پسته دارای آنتی اکسیدان و توکوفرول های مفید است. به عقیده برخی از پژوهشگران رادیکال های آزاد دلیل اصلی بروز بیماری های خودایمنی در بدن هستند. آنتی اکسیدان های موجود در پسته می ‌توانند با رادیکال ‌های آزاد مقابله کرده و تاثیر مثبت بر کم کاری تیروئید بگذارند.

مقابله با التهابات بدن

کم کاری تیروئید ممکن است به دلیل بروز عفونت یا التهاب در بدن رخ دهد. البته امکان دارد این التهابات به علت حمله سیستم ایمنی بدن به بافت تیروئید هم بروز پیدا کنند.

تاثیر مثبت پسته بر التهابات بدن یکی از خواص پسته برای کم کاری تیروئید است. در این رابطه باید به نقش مواد آنتی اکسیدان و ویتامین E موجود در پسته اشاره کنیم. این مواد می ‌توانند التهابات را در بدن کاهش دهند.

تقویت تیروئید با استفاده از فواید پسته

وجود ماده معدنی مهمی به نام آهن هم به نوبه خود باعث می شود پسته برای کم کاری تیروئید مفید باشد. پسته مغز خوراکی محبوبی است که به بمب آهن شهرت پیدا کرده است. آهن موجود در پسته تضمین کننده سلامت تیروئید است. بعضی از افراد سابقه ابتلا به بیماری کم کاری تیروئید را دارند. عده ای هم به صورت ارثی ممکن است در معرض ابتلا به این بیماری باشند. مصرف پسته می تواند به تقویت تیروئید در بدن این افراد کمک کند.

درمان تیروئید کم کار
درمان تیروئید کم کار

رفع کمبود ید؛ از جمله فواید پسته برای تیروئید

جبران کمبود ید یکی دیگر از خواص پسته برای کم کاری تیروئید است. در همین رابطه باید بدانید کمبود ید در بدن منجر به بزرگ شدن تیروئید می ‌شود. زمانی که این اتفاق می ‌افتد با کم کار شدن غده تیروئید مواجه می شویم. بنابراین برای رفع این مشکل باید کمبود ید را در بدن جبران کرد.

یکی از فواید پسته وجود ید در آن است. ید موجود در پسته به اندازه ای نیست که بتوان آن را جزو محصولات غنی از ید به حساب آورد. با این حال پسته توانسته مقادیر قابل قبولی از این ماده معدنی مهم را در خود جای دهد. اگر کم کاری تیروئید به دلیل کمبود ید در بدن باشد می توان پسته را به همراه موادی که مقادیر بالاتری از ید دارند مصرف کرد.

تامین ویتامین های مورد نیاز بدن

تحقیقاتی که درباره خواص پسته برای کم کاری تیروئید صورت گرفته به نقش موثر ویتامین ها جهت مقابله با این بیماری اشاره دارد. پسته از ویتامین A، ویتامین B و ویتامین E برخوردار است. کمبود این ویتامین ها در بدن می ‌تواند باعث بروز کم کاری تیروئید شود. بنابراین مصرف پسته به صورت روزانه نیاز بدن به ویتامین ها را تامین و از ابتلا به کم کاری تیروئید پیشگیری می کند.

پسته؛ مغز خوراکی سرشار از سلنیوم

سلنیوم هم مانند ید نقش مهمی در بهبود کارایی و تامین سلامت تیروئید در بدن دارد. برای حفظ سلامت ارگان های مهم بدن باید از کمبود سلنیوم در آن جلوگیری کرد.

غنی بودن پسته از سلنیوم جزو مهم ترین فواید و خواص پسته برای کم کاری تیروئید است. زمانی که تیروئید به دلیل کمبود سلنیوم کم کار می شود مصرف پسته این بیماری را به آسانی کنترل می کند.

درمان قطعی کم کاری تیروئید در طب سنتی
درمان قطعی کم کاری تیروئید در طب سنتی

درمان قطعی کم کاری غده تیروئید در طب سنتی

درمان قطعی کم کاری غده تیروئید در طب سنتی توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌ گردد. پزشکانی که در طب سنتی فعالیت می‌کنند انواع مغزیجات مفید را برای درمان نمودن کم کاری غده تیروئید توصیه می ‌نمایند. فندق، گردو و پسته به عنوان بهترین مغزیجاتی هستند که از نظر طب سنتی برای درمان کم کاری غده تیروئید کاربرد زیادی دارند. و خوردن پسته قبل از خواب را توصیه میکنند. البته بستگی به شرایط و میزان پیشروی غده ی تیروعید بستگی دارد. از آنجایی که آنتی اکسیدان ‌های زیادی در هر یک از این مغزیجات قرار گرفته ‌اند شما می‌ توانید سیستم ایمنی بدن خود را با استفاده از آنها تقویت نمایید.

منبع
www.ncbi.nlm.nih.govwww.oncoline.nlwww.mayoclinic.org
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا