آجیل

مهمترین مضرات و فواید کره بادام درختی برای سلامتی

فواید کره بادام درختی

خواص کره ی بادام درختی بسیار زیاد است. بیشتر افراد برای پذیرایی کردن از مهمانان خود کره بادام درختی را مورد استفاده قرار می ‌دهند. بادام درختی به عنوان یکی از مغزیجات پرطرفدار شناخته می‌ شود که سرشار از پروتئین است. ویتامین ‌ها و مواد عالی زیادی در بادام درختی قرار گرفته ‌اند.

کره بادام درختی به عنوان یکی از میان وعده‌ های سالم و مقوی شناخته می‌ شود که بزرگسالان و کودکان می‌ توانند از آن استفاده نمایند. فسفر کره بادام درختی کمک می ‌کند تا استخوان‌ های کودکان تقویت گردد و در آینده دچار پوکی استخوان نشوند. کره بادام درختی به عنوان یکی از کره‌ های جذاب گیاهی شناخته می ‌شود که با طعم‌ های گوناگون آماده می ‌گردد. برای خرید کره ی بادام درختی باید مزیت های آن را به طور دقیق ارزیابی کنید.

فواید کره بادام درختی
فواید کره بادام درختی

خواص کره ی بادام درختی

در صورتی که می‌ خواهید از کره بادام درختی استفاده کنید باید فواید کره بادام درختی را به طور دقیق بشناسید. بادام درختی سرشار از ویتامین‌ های گوناگون می ‌باشد که هر یک از آنها برای بدن ضروری هستند. کره بادام درختی ضد چربی و کلسترول است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به دیابت مبتلا می ‌باشند می ‌توانند از این کره خوشمزه استفاده کنند. چربی‌ های غیراشباع زیادی در کره بادام درختی قرار گرفته‌ اند. پروتئین گیاهی کره بادام درختی بسیار بالا می ‌باشد و این ویژگی یکی از مهم‌ ترین مزیت های کره بادام درختی برای سلامتی به شمار می ‌رود.

 کره بادام درختی به عنوان یکی از کره‌ های گیاهی که کاهش دهنده بیماری‌ های قلبی است شناخته می ‌شود. یکی از مهمترین مزیت‌ های کره بادام درختی این است که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. فیبر زیادی در کره بادام درختی وجود دارد که به کاهش وزن شما کمک می ‌کند. برای تقویت عملکرد ریه و تقویت سلامت مغز، کره بادام درختی مزیت ‌های بی ‌نظیری دارد. بسیاری از افراد جهت بهبود سلامت استخوان‌ ها و همچنین افزایش انرژی از کره بادام درختی به صورت روزانه استفاده می‌ کنند.

 کره بادام درختی سرشار از مواد معدنی و ویتامین است که هر یک از آنها برای بدن ضروری هستند. کره بادام درختی موجب جوانسازی و شادابی پوست شما می‌ گردد. یکی دیگر از فواید کره بادام درختی این است که جهت تنظیم فشار خون مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کره بادام درختی برای دوران بارداری خانم‌ ها بهترین کره گیاهی به شمار می‌ رود.

جدول ارزش غذایی کره ی بادام درختی

در صورتی که جدول ارزش غذایی فواید کره بادام درختی را مورد بررسی قرار دهید متوجه تمامی ویتامین ‌ها و منابع عالی این محصول می‌ شوید. به طور کلی باید بدانید میزان کالری دریافتی از این کره گیاهی چندان بالا نیست. به همین دلیل اگر شما تنها یک الی دو قاشق از کره بادام درختی را به صورت روزانه استفاده کنید میزان کالری مورد نیاز بدن خود را تامین خواهید کرد. در هر ۱۰۰ گرم کره بادام درختی مزیت های زیادی وجود دارد که در جدول بیان می کنیم.

انرژی (کالری)۶۱۴ کیلوکالری
کربوهیدرات۱۸٫۸۲ گرم
پروتئین۲۰٫۹۶ گرم
چربی۵۵٫۵۰ گرم
آب۱٫۶۴ گرم
فیبر۱۰٫۳۰ گرم
قند۴٫۴۳ گرم
کلسترول۰٫۰۰ میلی گرم
جدول ارزش غذایی کره بادام درختی

فواید کره ی بادام درختی در بارداری

فواید کره بادام درختی در بارداری بسیار زیاد است. به همین دلیل بیشتر خانم ‌هایی که باردار هستند از کره بادام درختی استفاده می‌ کنند. استفاده از خواص بادام برای زنان در دوران بارداری کمک می ‌کند تا گردش خون به بهترین نحو ممکن انجام شود.

کره بادام درختی برای بارداری
کره بادام درختی برای بارداری

این مسئله که خون در بدن خانم‌ های باردار دارای گردش منظم باشد بسیار مهم است. زمانی که خون به درستی در بدن خانم‌ های باردار گردش داشته باشد اکسیژن و مواد غذایی به تمامی بخش‌ های بدن می‌ رسند و انرژی بدن افزایش می‌ یابد. بر همین اساس بسیاری از خانم‌ های باردار می ‌توانند در دوران بارداری از کره بادام درختی استفاده کنند تا گردش خون منظم داشته باشند.

 فواید کره ی بادام درختی برای کودکان

فواید کره بادام درختی و بادام درختی برای کودکان موجب شده که والدین خوردن کره بادام درختی را برای کودکان ضروری بدانند. زمانی که بادام درختی در تغذیه کودکان وجود داشته باشد رشد مغز آنها به بهترین نحو ممکن انجام می ‌گردد. شما برای بالاتر بردن ضریب هوش کودکان خود می‌ توانید بادام درختی را در رژیم غذایی کودکان قرار دهید.

کره بادام درختی برای کودکان
کره بادام درختی برای کودکان

بادام درختی به تقویت حافظه و تقویت سیستم ایمنی کودکان کمک می‌ کند. بادام درختی کمک می ‌نماید که انرژی زیادی به بدن کودکان انتقال یابد. بسیاری از والدین برای تقویت دندان‌ ها و استخوان‌ های کودکان خود در رژیم غذایی آنها بادام درختی و کره بادام درختی را قرار می ‌دهند.

مقایسه ی کره ی بادام درختی و بادام زمینی

اگر می‌ خواهید با فواید کره بادام درختی آشنا شوید باید تفاوت آن را با بادام زمینی بشناسید. بین کره بادام درختی و کره بادام زمینی تفاوت‌ ها و شباهت ‌های زیادی وجود دارد. ارزش غذایی که از هر دو نوع کره گیاهی دریافت می ‌شود تا حدودی مشابه است. از نظر میزان کالری باید بدانید که کالری هر یک از کره‌ های بادام درختی و بادام زمینی تا حدودی با یکدیگر برابر می ‌باشند. کره بادام درختی نسبت به کره بادام زمینی ویتامین بیشتری دارد.

کره بادام درختی بهتر است یا کره بادام زمینی
کره بادام درختی بهتر است یا کره بادام زمینی

همچنین مواد معدنی و فیبر کره بادام درختی نسبت به کره بادام زمینی بیشتر است. البته باید بدانید که پروتئین دریافتی کره بادام زمینی نسبت به بادام سنگی بیشتر می ‌باشد. به همین دلیل بسیاری از ورزشکارانی که باید ورزش ‌های سنگین بدنسازی انجام دهند کره بادام زمینی را به کره بادام درختی ترجیح می‌ دهند برای خرید کره بادام زمینی یا کره بادام درختی باید کیفیت آنها را ارزیابی کنید و نمونه‌هایی که طبیعی هستند را خریداری نمایید.

مضرات مصرف بیش از حد کره بادام درختی

در صورتی که می‌ خواهید از  خواص بادام درختی بهره‌ مند شوید باید مضرات مصرف بیش از اندازه آن را بدانید. بسیاری از افراد از آنجایی که در کره بادام درختی فیبر زیادی وجود دارد حجم بیشتری از کره بادام درختی را میل می‌ کنند. با اینکه مصرف کردن فیبر بسیار عالی است ولی اگر شما همراه با آب آن را استفاده نکنید امکان دارد دستگاه گوارشتان با مشکل مواجه شود.

 بسیاری از افراد که حجم زیادی از کره بادام درختی را به صورت روزانه استفاده می‌ کنند با مشکل یبوست مواجه می ‌شوند. مصرف بیش از اندازه کره بادام درختی موجب نفخ، گرفتگی شکم و یا در برخی از موارد موجب اسهال خواهد شد. طرز تهیه ی کره ی پسته خانگی را اگر بدانید می توانید به راحتی این کره گیاهی را خودتان درست کنید. باید مضرات مصرف بیش از اندازه کره بادام درختی را بشناسید و به صورت اصولی از این کره گیاهی استفاده کنید.

مقدار مصرف مجاز کره بادام درختی
مقدار مصرف مجاز کره بادام درختی

مقدار مصرف مجاز کره بادام درختی

برای اینکه با مقدار مصرف مجاز کره بادام درختی آشنا باشید باید میزان نیاز بدن خود را بررسی کنید. در صورتی که فعالیت شما در طول روز زیاد است می ‌توانید حدود ۳ الی ۴ قاشق مربا خوری کره بادام درختی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. اگر فعالیت‌ های شما چندان زیاد نیست بهتر است که حدود دو قاشق مرباخوری از کره بادام درختی را به صورت روزانه استفاده کنید. در صورت استفاده بیش از اندازه کره بادام درختی با مضرات آن مواجه خواهید شد. قیمت بادام درختی را باید بر اساس حجم بسته بندی ارزیابی کنید.

آیا فواید کره بادام درختی بیشتر از بادام زمینی است ؟

خیر هر یک از آنها خواص خاصی دارند.

آیا خودمان می توانیم کره ی بادام درختی را آماده کنیم ؟

بله شما در منزل می توانید این کره را آماده کنید و از فواید کره بادام درختی بهره مند شوید.

قیمت بادام درختی چقدر است ؟

قیمت بادام درختی به نوع بادام و کیفیت آن بستگی دارد.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا