خشکبار

بیست خاصیت اصلی خرما برای زنان و مردان که باید بدانید!

خرید خرما ارزان

تاریخچه ی خرما / dates history

فهرست مطالب

خرما در هزاران سال گذشته یکی از اصلی ترین غذاهای مردم خاورمیانه و مناطق بین النهرین وصحرای عرب بوده است و از چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح در این مناطق کشت و پرورش این گیاه مرسوم بوده است. خرما دارای گونه های مطنوعی می باشد که در ادامه راجب آن ها کامل به بحث خواهیم پرداخت.

این میوه توسط اسپانیایی ها به قاره آمریکا برده شد.و کم کم گسترش یافت ،همچنین در مصر باستان از خرما برای تهیه ی انواع نوشیدنی و یا به صورت تازه خواری استفاده می شد. قرآن کلمه.خرما را ۲۷مرتبه ذکر کرده. که نشان از اهمیت خرما در اسلام نیز می باشد.

امروزه بهترین مناطق برای کشت صادرات و خرید خرما در جهان کشور های مصر، ایران، عربستان، امارات متحده ی عربی، پاکستان، الجزایر، عراق، سودان، عمان، لیبی و… می باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید با مطالعه ی این مقاله به سادگی انواع خرما را به سادگی از هم تشخیص دهید.

خرمای امساله

خرمای امساله

گیاه شناسی خرما

درخت خرما گیاهی دوپایه است ،نوع بالغ آن ارتفاعی بین ۱۵ تا ۲۵ متر دارد، دارای برگ هایی به ارتفاع ۴ تا ۶ متر می باشد که دارای دمبرگ هایی پر تعداد به طول ۳۰ سانتی متر و عرض دو سانتی متر می باشد. دارای گل های نر و ماده می باشد. خرما پس از کشت و گذشت چهار تا هشت سال که بسته به گونه خرمای کشت شده ۲۵ تا ۳۰ سال محصول خواهد داد. یک درخت خرما ی بالغ ۸۰ تا ۱۲۰ کیلو خرما تولید می کند.

بیست خاصیت خرما برای زنان و مردان

 1. فسفری که در ترکیب غذایی خرما وجود دارد باعث فعال شدن سلول های عصبی می شود.
 2. آهن موجود در آن ،به گلبول های قرمز خون نیرو میدهند و مانع از بروز کم خونی در بدن می شوند.
 3. به علت وجود کلسیم موجود در خرما برای رماتیسم و درد مفاصل مفید می باشد.
 4. همچنین کلسیم آن باعث تقویت و تسریع عقب ماندگی و رشد کودکان می شود.
 5. نیروی بدنی بزرگسالان را افزایش میدهد.
 6. خرما دارای تانن بالایی است و دارای خاصیت پاک کنندگی برای درمان مشکلات معده و روده است.
 7. مصرف خرما و شیر جوشانده شده یک نوشبدنی بسیار مفید و مقوی.برای افزایش نیروی عمومی بدن به خصوص برای کودکان می باشد، همچنین این نوشیدنی را در دوران نقاهت بدن مصرف نمایید.
 8. مصرف مداوم خرما سبب افزایش میکروارگانیسم های مفید بدن می شود و سطح سلامتی بدن را افزایش می دهد.
 9. تحقیقات نشان داده است که مصرف خرما از بروز سرطان معده پیشگیری می کتد.
 10. خرما به دلیل وجود قند هایی با فرمول ساده مانند فروکتوز و دکستروز به سرعت جذب بدن می شود برای همین است که بهترین منبع شیرینی طبیعی برای مصرف بعد از افطار در بین ما مسلمانان می باشد.
 11. خرما سرشار از فیبر می باشد که از جذب کلسترول بد خون جلوگیری می کند. خرید خرما
 12. غیبر موجود در خرما از غشای داخلی مخاط روده نیز محافظت کرده و سبب کاهش تجمع مواد مضرو سرطان زا در روده بزرگ می شود.
 13. همچنین خرما غنی از ویتامین A  میباشد. این ویتامین برای افزایش بینایی و حفظ غشای مخاط و پوست مورد نیاز بدن می باشد.
 14. همچنین ویتامین A از بروز سرطان حنجره جلوگیری می کند.
 15. منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها و فلاونوئید های طبیعی شامل: بتارکاروتن، لوتین، زئاکسانتین محسوب می شود که این مواد از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد و انواع سرطان روده بزرگ، پروستات، سینه، ریه، پانکراس محافظت می کند.
 16. خرما منبعی غنی از آهن است، آهن سبب افزایش ظرفیت حمل اکسیژن در جریان خون می شود.
 17. منبعی غنی از پتاسیم است که این ماده معدنی سبب تعادل سلول ها و مایعات بدن شده.و به حفظ تعادل تعداد ضربا نقلب و فشار خون کمک کرده و از بروز بیماری های قلبی و عروقی و سکته مغزی پیشگیری می کند.
 18. خرما همچنین غنی از کلسیم می باشد، کلسیم ماده ی اصلی تشکیل استخوان ها و دندان می باشد و برای انقباض عضلات ، انعقاد خون و ناقل های عصبی بدن یک ماده ضروری و مفید محسوب می شود.
 19. منگنز موجود در آن برای سنتز آنزیم های آنتی اکسیدان مورد استفاده قرار می گیرد.
 20. همچنین میتوانید با له کردن چند عدد خرما و انداخت آن در آبجوش به سرعت دل درد را درمان کنید.

این بیست مورد فقط بخشی از خواص فوق العاده خرما بود که با هم مرور کردیم.

حالا وقت آن رسیده که بتوانیم در زمان خرید.خرما به سادگی انواع خرما را از هم تشخیص دهیم، پس با ما همراه باشید.

انواع خرما:

خرما زاهدی:

یکی از پرطرفدارترین خرماهای صادراتی ایران و جهان خرمای زاهدی می باشد که به دلیل قیمت مناسب و رنگ و طعم ویژه ی آن و ماندگاری و انبارداری بیشتر آن نسبت به گونه های دیگر این میوه طرفدار های زیادی دارد.به طور کلی خرمای زاهدی جزو خرماهای خشک محسوب می شود. زمان برداشت این میوه اواخر شهریور می باشد و گاها تا اوایل پاییز ادامه دارد.قیمت مناسب این خرما بدلیل این است. که در اکثر شهر های خرماخیز ایران به راحتی آنرا می کارند. و باتوجه به نوع و میزان گوشت و طعم در درجه های مختلف می کارند.

شرکت آجیل منوچهری به عنوان بزرگترین تولید و عرضه کننده ی آجیل و خشکبار در شمال ایران فقط و فقط به بسته بندی و عرضه ی درجه ی یک این محصول اقدام می نماید. مرقوب ترین نوع این خرما دارای رنگ قهوه ای روشن و شکلاتی می باشد. برای خرید خرما ی زاهدی تصویر را لمس کنید.

خرید خرما خشک

خرمای ربی:

این نوع خرما به نام پاکستانی نیز معروف می باشد، بیشتر در منطقه ی سیستان و بلوچستان کشت می شود. این نوع خرما جزو نوع درشت و گوشتی حساب می شود و در شهر های زابل و ایرانشهر شاهد بیشترین تولید این میوه در ایران هستیم. این خرما ظاهری کشیده دارد و به دلیل نوع نیمه خشک بودن آن بهتر است در جایی خشک نگهدرای شود.همچنین دارای شیره زیادی دارد. و در بین تمامی خرماهای جهان برای رسیدن کم ترین زمان را احتیاج دارد. این خرما به نسبت خرمای مضافتی شیرینی کمتری دارد و طعمی بسیار مطلوب دارد.

برای خرید خرما ی ربی تصویر زیر را لمس کنید.

خرمای ربی

خرمای خاصویی:

خرمای خاصویی یا آلویی ظاهری گرد دارد و هسته ای نسبتا کوچک دارد. بهترین مکان برای کشت خرما در ایران، استان بوشهر می باشد.این نوع خرما ها بیشتر در مناطق کوهپایه ای رشد می کنند .و به همین دلیل بیشتر.در شهر هایی که واقع.در.مناطق کوهپایه زاگرس هستند رشد می کند. این گونه ی خرما ریز ترین نوع خرما ی جهان می باشد. در زمان رسدن یا اصطلاحا پختن به رنگ قهوه ای تیره در می آید. خرمای خاصویی از شیرین ترین نوع خرما ها نیز می باشد در عین حال کمترین قند را در بین خرما ها دارا می باشد.

برای خرید خرما ی خاصویی تصویر را لمس کنید.

خرما خاصویی

خرمای پیارم:

گل سرسبد خرما ها خرما ی پیارم می باشد که با کیفیت ترین خرمای موجود در بازار جهانی می باشد و ظاهری استخوانی و کشیده دارد و طعم ویژه ای دارد. بخش اعظمی از تولیدات این خرما روانه ی بازار های اروپایی می شود تا جایی که به خرمای صادراتی معروف می باشد.از دیگر نام این خرما به نام های خرما ی شکلاتی و خرما مریمی نیز میتوان اشاره کرد. این میوه از گران قیمت ترین نوع خرمای موجود در بازار می باشد و دلیل آن کم بودن سطح زیر کشت آن در ایران می باشد. حتی کیفیت این گونه خرما در مناطق مختلف ایران با یکدیگر متفاوت میباشد.

از مهمترین ویژگی این خرما میتوان به. پوست نازک و چروک و.نیمه خشک و کشیدگی و رنگ قهوه ای سوخته آن است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این خرما برداشت کاملا طبیعی این محصول در باغات ایران می باشد و برای کشت تا برداشت این میوه از هیچگونه سم و.. استفاده نشود.

برای خرید خرما ی پیارم تصویر را لمس کنید.

خرما پیارم ۵۰۰ گرمی آجیل منوچهری

با تشکر از شما که تا انتها با ما همراه بودید. البته گونه های دیگری از خرما در ایران تولید و عرضه می شود که در ادامه نیز به آنها خواهیم پرداخت.

همچنین برای خرید خرما اکیدا از مراکز بدون مجوز و رعایت اصول بهداشتی اقدام نفرمایید. چون خرما به دلیل طعم شیرین و بوی خاصی.که دارد میتواند به صرعت شرایط فساد و محل تجمع حشرات گوناگون شود و آین حشرات ناقل انواع بیماری های عفونی هستند. پیشنهاد ما شرکت آجیل منوچهری می باشد.که بهترین کیفیت خرما از باغات ایران تهیه.و در شرایط کاملا بهداشتی در ظروف پرس شده.اقدام به بسته بندی و عرضه می کند.

همچنین دارای معتبرترین مجوز های بهداشتی داخلی مانند تاییدیه وزارت بهداشت و سیب سلامت و مجوز های بین المللی iso 9001 و iso 22000  می باشد.

ما در خدمت شما هستیم تا بهترین کیفیت خرما را به شما هموطنان عزیز عرضه نماییم. همین حالا سفارشتان را ثبت کنید و سفارشتان را درب منزل تحویل بگیرید.

مطالب مرتبط: 

حفظ تازگی آجیل و خشکبار در منزل

کشمش؛ آبنبات طبیعی!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *