آجیل

حفظ تازگی آجیل و خشکبار در منزل

روش های تازه نگه داشتن آجیل و خشکبار

.روش های حفظ تازگی آجیل و خشکبار

یکی از سنتی ترین روش‌های حفظ تازگی آجیل و خشکبار، استفاده از روش خشک کردن است. با این روش، هم جلوگیری از غیر قابل مصرف شدن مواد غذایی،مقدار وزن و میزان حجم کالا نیز کم میشود. و موجب آسان تر شدن بسته بندی، حمل و نقل و نگهداری آن می شود. به استناد خبرگزاری تسنیم به نقل از زندگی آنلاین، بر مبنای تعاریف سازمان غذا و دارو:

مغزها و  دانه‌ها به دو دسته خشک و خشکانیده تقسیم بندی می‌شوند،

میوه‌ها، مغزها و دانه‌های خشک، کالایی هستند که نم قسمت مغذ خوراکی دانه بعد از بالغ شدن، به صورت ذاتی کم است.

میوه‌ها، مغزها و دانه‌های خشکانیده کالاهایی اند که مغذ خوراکی دانه ی آنها پس از بالغ شدن، به‌طور ذاتی زیاد بوده و درصد بالایی از این نم دانه را میتوان با راه های سنتی و صنعتی زیادی گرفت.

 

خرید آجیلفروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار

 

نکته ی منفی آجیل پخته شده به نسبت آجیل خام

حدودا بخش زیادی از آجیل و خشکبار در ماه های مرداد و شهریور به بار مینشیند.در ابتدا آجیل و خشکبار تازه چیده شده را به صورت خام نگهداری ‌می کنند. ولی در هوای گرم ، برای نگهداری آن ها احتیاج به سردخانه می باشد.

انواع خشکبار خام کم کم به دست عرضه کنندگان و فروشگاه های مختلف می رسد و آنها نیز با توجه به نیاز بازار بو داده کرده و به دست مشتری می رسانند. هرچند آجیل خام را میتوان در محیط سرد تا دو سال نگه داشت، اما آجیل نمکی و پخته شده بیشتر از چند هفته نگه داشت ،گرما و رطوبت اصلی ترین عوامل فاسد شدن آجیـــل و خشکبار می باشندزیرا امکان رشد قارچ را در خشکبار را بیشتر می کنند.

 شرایط نگهداری آجیل اهمیت بالایی دارد؛ فرق عمده ی که بین آجیل بوداده و آجیل خام هست بیشتر به نمک به مصرف شده در آجیل بوداده است. زمانی که مغز ها با نمک بریان میشوند سبب طعمی متفاوت و مطبوع تر می شود که خیلی ها طرفدار این طعم ها هستند.

*****************************************************

اگر به هر دلیلی آجــیل بیشتر از مصرفتان دارید،حتما در فضایی به دور از رطوبت و گرما و در بسته بندی یا ظرف های درب دار نگهداری نمایید. هرچند در فضای یخچال هم نمی توان بیشتر از ۶ ماه آجیل و خشکبار را نگهداری کرد ولی در فضای فریزر میتوان این را به یکسال نیز رساند.

برای خشکبار پوست دار، اگر پوسته رویه آن را جدا کنید نمی توانید بیشتر از دو هفته آجیلتان را تازه نگهدارید.

  • برخی از آجیل ها با ظاهر براق را نخرید!

متاسفانه برخی تولیدکنندگان برای شکیل تر جلوه دادن از براق کننده های غیر استاندارد استفاده می کنند که برخی از این براق کننده ها برای سلامتی مضر بوده ، و خرید انها اصلا توصیه نمی شود.

ما ایرانی ها مخصوصا در مورد آجیــل خشکبار ، معمولا به صورت فله اقدام به خرید می نماییم. بهتر است حتما آجیل و خشکبارمان را از مراکز و فروشگاه های معتبر و تولید کنندگانی که مجوز و تاییدیه پرورانه بهداشت را دارا می باشند و محصول را در بسته بندی هایی با علامت سیب سلامت عرضه می کنند تهیه کنید.

خرید مغز فندق خرید پسته خام

حفظ تازگی آجیل و خشکبار

آجــیل و خشکبار را باید در فضایی تاریک بدون گرما و رطوبت نگه های کرد، زیرا دانه های آجیــل دارای چربی می باشند.و این عوامل موجب آسیب به بافت چربی دانه می شود زمینه ساز آسیب به دانه و فراهم نمودن شرایط.فاسد شدن و پرورش قارچ و باکتری در مغز دانه می شود.

آجــیل به صورت عمومی می تواند زمانی طولانی سالم و تازگی خود را حفظ کند، این.دانه های جادویی نسبتاً مدت زمانی طولانی قابل استفاده می باشند، اما عمر و میزان مقاومت هر کدام با دیگری متفاوت می باشد.

ولی گاهی ممکن است آجیل بوی نای دهد و یا آجــیل خریداری شده تازه نباشد و بخواهیم بوی نم آن را از بین ببریم.

برای این کار بهتر است آجیل را به صورت صفحه ای در ظرفی فلزی پخش کنیم و در دمای ۳۵۰ درجه در فر قرار دهیم. پنج دقیقه کافیست را بوی بد آجــیل گرفته شود.

سپس در فضای محیط قرار دهید تا خنک شود. و میل فرمایید.

*********************************************

یکی دیگر از روش های نگهداری و حفظ تازگی آجیل و خشکبار این است که در داخل نایلون و دور از رطوبت نگهداری شود.

برای تشخیص آجیل کهنه میتوان به نشانه هایی از سوراخ بودن در دانه، در آجیل های پوست دار ، چسبیدن مغز به پوست ،بوی نم و رطوبت، خرد شدگی، در محصولی مانند گردو ،پوست باید سالم و بدون ترک و تیره شدگی باشد.

شما میتوانید با خرید مستقیم از آجیل منوچــهری دیگر نگران حفظ تازگی.آجـیل و خشکبار مصرف روزانه خود نباشید و بهترین و تازه ترین کیفیت آجــیل را در کنار قیمتی مناسب تهیه نمایید.

شرکت آجیل منوچهری داری معتبر ترین مجوز های داخلی  و خارجی از جمله تاییدیه وزارت بهداشت ودارای نماد سیب سلامت و همچنین مجوز های بین الملی iso 9001و iso 22000 را نیز می باشد.

خرید از بزرگترین و معتبر ترین شرکت تولید و عرضه آجیل و خشکبار در شمال کشور

تمامی محصولات با درجه کیفی اعلاء و مراحل تولید نیز با اســتفاده از بروزترین.دستگاه هاو در شرایطی کامل بهداشتی.و در بسته بندی های زیپ لاک گرید خوراکی تهیه و آماده ی ارائه.به بازار می شود.

 

برای ورود به فروشگاه اینترنتی آجــیل منوچهری اینجا را کلیک کنید.

 

3 دیدگاه در “حفظ تازگی آجیل و خشکبار در منزل

    1. ershad banihashemi گفت:

      سپاس از شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.