آجیل

معرفی ۱۵ مورد از بهترین ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس (۱۴۰۳)

ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس بسیار زیاد هستند. شما بر اساس سلیقه و حجم ترکیبات آجیل می‌توانید یکی از انواع ایده‌های تزیین نمودن سفره آجیل را اجرا کنید. آجیل عروس باید به زیبایی تزیین شود و نظر افراد را جلب نماید. برخی از بهترین ایده‌هایی که مربوط به تزیین نمودن سفره آجیل نوروز هستند را در این مطلب معرفی می‌کنیم تا با آنها آشنا باشید.

آشنایی با بهترین ایده ها برای تزیین سفره آجیل عید عروس

مهم‌ترین ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس عبارت هستند از :

۱٫ استفاده از تنگ شیشه ای برای تزیین سفره آجیل عید عروس

یکی از بهترین ایده‌هایی که برای تزیین آجیل عید عروس می‌توانیم معرفی کنیم، تنگ شیشه‌ای است. آجیل‌ها را شما می‌توانید درون یک تنگ شیشه‌ای بریزید و پس از آن تنگ را به زیبایی تزیین کنید. برای این کار بهتر است ابتدا سینی یا سبد بزرگی را انتخاب نمایید.

پس از آن چند عدد تنگ با اندازه متوسط انتخاب کرده و درون هر یک از آنها مقداری آجیل قرار دهید. تنگ‌ها را درون سبد یا سینی بگذارید و فضای خالی درون سینی و سبد را با برگ ها و گل‌های طبیعی تزیین نمایید. برای اینکه آجیل از درون تنگ بیرون نریزد بهتر است روی تنگ را با سلفون به خوبی بپوشانید.

استفاده از تنگ شیشه ای برای تزیین سفره ی هفت سین عروس
استفاده از تنگ شیشه ای برای تزیین سفره ی هفت سین عروس

۲٫ استفاده از سینی

تزیین آجیل عید عروس در سینی یکی از ایده‌های خاص و زیبا است که بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند. برای تزیین سفره هفت سین کردن شما می‌توانید آجیل‌ها را به صورت مجزا و یا در ردیف‌های گوناگون درون سینی قرار دهید. دور تا دور ظرف را برخی از افراد با بادام هندی تزیین می‌کنند. پس از آن برای لاین بعدی می‌توانید تخمه، فندق، پسته و انواع آجیل‌ها را به صورت جداگانه درون سینی بچینید. این مسئله که شکل چیدمان آجیل‌ها از یک قانون خاص پیروی کند بسیار مهم است. چرا که در این صورت زیبایی آجیل بیشتر می‌شود. شما می‌توانید برای تزیین آجیل در سینی از انواع میوه خشک استفاده نمایید.

تزیین سفره هفت سین عروس با سینی
تزیین سفره هفت سین عروس با سینی

۳٫ استفاده از توپ برای تزیین آجیل عید عروس

بین انواع ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس می‌توانید از ایده توپ استفاده نمایید. روش‌های خلاقانه زیادی برای تزیین کردن آجیل وجود دارد. انواع آجیل‌ها را می‌توانید روی یک اسفنج قرار دهید. برای زیباتر شدن توپ بهتر است تخمه‌ها را با چسب حرارتی به یکدیگر بچسبانید و شکل توپ درست نمایید. بسیاری از افراد لابلای توپ را با برگ‌های طبیعی پر می‌کنند. در صورت تمایل قادر خواهید بود توپ را با کاغذ سفید یا تور تزیین نمایید تا به شکل دسته گل درست شود. برخی از افراد هم آجیل را به همان صورت درون سبد قرار می‌دهند و شبیه توپ می‌نمایند.

تزیین سفره هفت سین عروس با توپ
تزیین سفره هفت سین عروس با توپ

۴٫ ایده تزیین شبیه لباس عروس

تزیین آجیل عید عروس که شبیه لباس عروس باشد یکی از ایده‌های زیبا به شمار می‌رود. آجیل‌ها را شما می‌توانید به شکل لباس عروس دور تا دور عروسک بچینید و آن را به عنوان هدیه به عروس دهید. برای این کار نیاز است آجیل‌ها را به صورت جداگانه درون پلاستیک‌هایی که سایزشان کوچک است بسته‌بندی نمایید. پس از آن مقوایی که به شکل قیف است را درست کنید و آن را دور کمر عروسک بچسبانید. اکنون می‌توانید پلاستیک‌های آجیل را روی کمر عروسک قرار دهید. دقت داشته باشید که برای چسباندن آجیل روی کمر عروسک بهتر است آجیل‌های گران قیمت را در ردیف اولیه قرار دهید و تمامی فضای خالی دامن را با بسته‌های آجیل پر کنید.

استفاده از ظروف زیبا برای تزیین سفره هفت سین عروس
استفاده از ظروف زیبا برای تزیین سفره هفت سین عروس

۵٫ استفاده از ظروف زیبا برای تزیین سفره آجیل عید عروس

 تزیین آجیل عید عروس با ظروف زیبا یکی دیگر از ایده‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. در واقع یکی از شیک‌ترین و بهترین روش‌ها برای تزیین نمودن آجیل عروس این است که شما در ظروفی خاص آجیل‌ها را بریزید. برای این کار بهتر است از ظروف خاتم‌کاری، ظروف مسی یا ظروف میناکاری استفاده شود. درون هر یک از ظروفی که خاص و منحصر به فرد هستند می‌توانید آجیل با حجم متفاوت قرار دهید تا زیبایی آنها بیشتر شود. طبق اندازه ظرف می‌توانید انواع آجیل‌هایی که با حجم متفاوت خریداری کرده‌اید را درون ظرف بریزید.

۶٫ استفاده از مقوا

یکی دیگر از ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس استفاده از مقوا می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از مقوا طرح‌های مورد نظرتان را ایجاد نمایید. درون هر یک از طرح‌ها آجیل‌های گوناگون که زیبا هستند را می‌ریزید.  این کار را باید با مقواهایی که به صورت نوارهای برش داده هستند انجام دهید و ظرف مورد نظرتان را انتخاب کنید. طرح مد نظر بهتر است که روی یک سینی قرار بگیرد. شما طبق حجم آجیل‌هایی که دارید می‌توانید یکی از انواع طرح‌های مد نظر را انتخاب کنید و آجیل‌ها را تزیین نمایید. هر یک از قسمت‌های مقوا را با میوه خشک و آجیل پر کنید تا زیبایی ظرف افزایش یابد.

تزیین سفره هفت سین عروس با تور
تزیین سفره هفت سین عروس با تور

۷٫ تزیین آجیل عید عروس با تور

 تزیین آجیل عید عروس با تور یکی دیگر از ایده‌هایی به شمار می‌رود که بسیار زیبا و منحصر به فرد است. استفاده از تور علی رغم ظاهر جذابی که دارد بسیار آسان است. برای این کار شما بهتر است ابتدا آجیل‌ها را درون سینی یا ظرف مد نظرتان بریزید. پس از آن ظرف را درون یک تور قرار دهید. بعد از اینکه آجیل‌ها درون تور قرار گرفتند می‌توانید آنها را در وسط ظرف جمع نمایید. اکنون می‌توانید تورها را با روبان یا سیم‌هایی که نازک هستند به خوبی ببندید. پس از آن روی آن را با انواع گل‌های مصنوعی و طبیعی به خوبی تزیین کنید.

۸٫ تزیین آجیل شبیه سبد گل

 تزیین آجیل عید عروس به شکل سبد گل یکی دیگر از ایده‌هایی به شمار می‌رود که بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند. بعد از اینکه آجیل‌ها به شکل گل ‌های زیبا در کنار یکدیگر قرار گرفتند می‌توانید با استفاده از سیم‌های نازک برای آنها ساقه مناسبی درست نمایید. پس از آن اسفنج را درون سبد قرار دهید. گل‌های آجیلی را در این مرحله می‌توانید در درون سبد بچینید. برای اینکه سبد گل آجیلی شما زیباتر شود بهتر است از برگ‌های طبیعی یا میوه‌های خشک استفاده کنید. در کنار گل‌های آجیلی استفاده کردن از برگ‌های طبیعی و میوه‌های خشک جذابیت ایده تزیین آجیل را چندین برابر می‌کند.

ایده های خلاقانه برای تزیین سفره هفت سین عروس
ایده های خلاقانه برای تزیین سفره هفت سین عروس

۹٫ ایده های خلاقانه برای تزیین آجیل عید عروس

 بین ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس می‌توانید ایده‌هایی که خلاقانه هستند را انتخاب نمایید. ایده‌های خلاقانه و متفاوتی برای تزیین نمودن آجیل عروس وجود دارند. در واقع شما می‌توانید به جای اینکه حجم زیادی از آجیل را درون ظرف قرار دهید آجیل‌ها را به شکل زیبا و جذاب آماده کنید تا جذابیت هدیه چندین برابر باشد. در صورتی که به دنبال هدیه جذاب برای اولین عید نوروز عروس هستید می‌توانید ایده‌های خلاقانه‌ای که در نظر خودتان زیبا هستند را انتخاب نمایید. بسیاری از افراد ایده‌های خلاقانه و زیبایی برای تزیین نمودن آجیل عید عروس دارند.

۱۰٫ استفاده از شکلات

 بین انواع ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس می‌توانید از شکلات به عنوان بهترین ایده استفاده کنید. شکلات‌های گوناگونی را در ظرف آجیل کنار یکدیگر قرار می‌دهند تا زیبایی ظرف چندین برابر شود. این مسئله که از بهترین مدل‌های شکلات در کنار آجیل استفاده کنید بسیار مهم است. در واقع اندازه شکلات‌ها باید به گونه‌ای باشد که با حجم آجیل‌ها هماهنگ گردد. برخی از شکلات‌هایی که اندازه‌شان بزرگ است را نمی‌توانید در کنار آجیل‌های حجم کم قرار دهید.

تزیین سفره هفت سین عروس با گل طبیعی
تزیین سفره هفت سین عروس با گل طبیعی

۱۱٫ تزیین آجیل عید عروس با گل

 برای تزیین آجیل عید عروس می‌توانید از ایده تزیین گل استفاده نمایید. درون یک سینی بزرگ باید از انواع ترکیبات مثل تخمه، سفید، کشمش، گردو، فندق و خرید پسته و استفاده از آن در طرح خود استفاده نمایید. با استفاده از کشمش و پسته یک گل زیبا درون سینی طراحی می‌شود. طبق سلیقه شخصی تان می‌توانید از تخمه سیاه، فندق و دیگر مغزیجات استفاده کنید و زیبایی گل سینی را چندین برابر نمایید.

تزیین سفره هفت سین عروس با طرح بته و جقه
تزیین سفره هفت سین عروس با طرح بته و جقه

۱۲٫ طرح بته و جقه

 طرح بته و جقه به عنوان یکی دیگر از ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس شناخته می‌شود که طرفداران زیادی دارد. از آنجایی که عید نوروز یک عید باستانی است با طرح بته و جقه تزیین این هدیه چندین برابر می‌گردد. درون سینی می‌توانید از انواع آجیل‌ها استفاده کنید تا طرح بته و جقه اجرا شود. برای اجرای این طرح باید به زیبایی طرح مد نظر اهمیت دهید. در واقع هر یک از آجیل‌ها باید به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا طرح مد نظر اجرا شود.

۱۳٫ استفاده از باکس برای تزیین آجیل عید عروس

 بین ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس بسیاری از افراد از باکس‌های هدیه استفاده می‌کنند. باکس‌های هدیه که برای تزیین سفره آجیل انتخاب می‌شوند اندازه‌های متفاوتی دارند و هر یک از آنها حجم مشخص شده‌ای از آجیل را در خود جای می‌دهند. درون هر یک از باکس‌های هدیه مقدار آجیل مشخصی که با اندازه باکس هماهنگ است را می‌توانید بریزید و آن را به عنوان هدیه ارائه دهید. این مسئله که آجیل‌ها به زیبایی درون باکس قرار بگیرند و جذابیت هدیه عروس را چندین برابر کنند بسیار مهم است. شما باید آجیل‌های متفاوت را به صورت ردیفی در کنار یکدیگر بچینید تا زیبایی تزیین آجیل عروس افزایش یابد.

۱۴٫ استفاده از گل طبیعی

 یکی از بهترین ایده‌های تزیین آجیل عید عروس استفاده از گل طبیعی می‌باشد. بسیاری از ایده‌هایی که برای تزیین آجیل عروس هستند زیبایی خاص و منحصر به فردی دارند. شما با استفاده از گل طبیعی می‌توانید زیبایی آجیل عید عروس را چندین برابر کنید. گل‌های طبیعی در کنار انواع مغزیجات قرار می‌گیرند و جذابیت هدیه را چندین برابر می‌کنند. دقت داشته باشید که برای استفاده از این ایده باید گل‌های طبیعی در حجم و اندازه مناسبی مورد استفاده قرار بگیرند.

تزیین سفره آجیل عید عروس با میوه خشک
تزیین سفره آجیل عید عروس با میوه خشک

۱۵٫ استفاده از میوه خشک برای تزیین آجیل عید عروس

خرید میوه خشک و استفاده از میوه خشک یکی از بهترین ایده های تزیین سفره آجیل عید عروس به شمار می‌رود. شما با میوه‌های خشک متفاوت که در رنگ بندی‌های گوناگون آماده می‌شوند می‌توانید آجیل عروس را تزیین کنید. در کنار هر یک از میوه‌های خشک مغزیجات گوناگون قرار می‌گیرند. برخی از رنگ‌های میوه خشک زیبایی بیشتری دارند و آجیل عروس را جذاب‌تر می‌کنند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا