آجیل

جذاب ترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس بسیار متفاوت هستند و هر یک از آنها شامل تجهیزات گوناگونی می ‌شوند. تزیین آجیل شب یلدا در مدل‌ های گوناگون انجام می ‌گردد تا سفره یلدا زیباتر شود. برای آجیل آرایی این شب باستانی از انواع تجهیزات استفاده می‌ کنند و خلاقیت به خرج می‌ دهند. والدین عروس و داماد ایده‌ های زیادی را برای تزیین آجیل شب یلدا در نظر می‌گیرند تا بهترین سفره را برای عروس آماده نمایند.

یکی از بهترین آداب و رسوم شب یلدا در شهرهای گوناگون این است که برای تازه عروس در آجیل شب یلدا هدیه ارسال می ‌کنند. به طور معمول هدیه شب یلدا برای عروس همراه با انواع تخمه، آجیل و … است. جدیدترین ایده‌ هایی که مربوط به خرید آجیل و تزیین آجیل شب یلدا عروس هستند را در این مطلب معرفی می‌ کنیم تا شما با آنها آشنایی بیشتری داشته باشید.

معرفی انواع ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

 برخی از مهمترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس که طرفداران زیادی دارند عبارت هستند از :

۱٫ استفاده از ظروف گرد برای اولین یلدای عروس

 یکی از ایده‌ های جذاب آجیل شب یلدا عروس، تزیین آجیل در ظروف گرد می ‌باشد. ظروف گرد بهترین انتخابی هستند که برای تزیین آجیل شب یلدا مورد استفاده قرار می ‌گیرند. در این ظروف شما به راحتی می‌ توانید انواع تخمه و آجیل را با شکل ‌های گوناگون جای دهید. رنگ ‌های متفاوت آجیل‌ ها را در بخش ‌های مناسبی قرار دهید تا زیبایی آجیل ‌ها چندین برابر شود.

ظروف گرد با جنس ‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک از آنها برای قرار دادن انواع آجیل‌ ها گزینه مناسبی به شمار می‌ روند. ظروفی که برای تزیین کردن آجیل استفاده می ‌شوند به عنوان یک هدیه گرانبها شناخته خواهند شد. اگر ظروف مورد استفاده برای تزیین گرد آجیل شب یلدا مسی باشند زیبایی سفره یلدا بیشتر می شود.

ظروف گرد برای اولین یلدای عروس
ظروف گرد برای اولین یلدای عروس

 سینی‌ های گرد مسی که ارتفاع زیادی کناره آنها وجود دارد به عنوان بهترین گزینه شناخته می ‌شوند. برای تزیین آجیل یلدا در انواع سینی‌ های گرد بهتر است که میوه‌ های خشک را مورد استفاده قرار دهید. سینی ‌های روحی نیز به دلیل نوستالژیک بودن برای تزیین آجیل شب یلدا گزینه مناسبی به شمار می‌ روند. ظروف و سینی‌ های شیشه‌ ای یکبار مصرف را نیز می ‌توانید برای تزیین آجیل شب یلدا انتخاب نمایید. شرایط دسترسی به هر یک از ظروف را ارزیابی کنید و سپس یکی از آنها را برای تزیین نمودن آجیل شب یلدا انتخاب نمایید. زیبایی آجیل شب یلدا در ظروف گرد بسیار بیشتر می شود.

۲٫ استفاده از مقوا برای تزیین سفره عروس یلدا

 یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس استفاده از مقوا می ‌باشد. در این روش شما خودتان می ‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید و تزیین جذابی را ایجاد کنید. با چسب ‌های حرارتی بهتر است که لایه‌ های مقوا را به یکدیگر بچسبانید و سپس تخمه ‌ها و آجیل ‌ها را درون آنها بریزید. دقت داشته باشید که بعد از پر شدن قالب نباید دیواره‌ های آنها مشخص باشد. طرح روی آن را باید مشخص کنید تا زیبایی تزیین چندین برابر گردد.

استفاده از مقوا برای تزیین سفره عروس یلدا
استفاده از مقوا برای تزیین سفره عروس یلدا

مقوا، طرح‌ های اسلیمی، قیچی، مداد، آجیل، سینی، کیک، چسب حرارتی و … مهمترین تجهیزاتی هستند که برای تزیین آجیل شب یلدا با استفاده از مقوا مورد استفاده قرار می‌ گیرند. شما برای تزیین آجیل شب یلدا باید یک طرح دلخواه را روی کاغذ بکشید. این طرح دلخواه را می‌ توانید از اینترنت انتخاب نمایید. کاغذ را با استفاده از چسب ‌های حرارتی روی سینی بچسبانید. پس از آن مقوای ضخیم را به صورت نواری و با ارتفاع یک الی ۲ سانتی‌ متر می ‌توانید برش دهید.

روی انواع خطوط طرح مورد نظر نوارهایی را با استفاده از چسب حرارتی قرار دهید. هر یک از نوارهایی که روی کاغذ چسبیده‌ اند مانند دیوار هستند و از پخش شدن تخمه و آجیل جلوگیری خواهند کرد. پس از آن آجیل را با رنگ دلخواه خود می ‌توانید در قالبی که درست نموده‌ اید بریزید و سپس تزیین آجیل یلدا را انجام دهید. در روش تزیین آجیل شب یلدا با استفاده از مقوا به هیچ عنوان نباید از چسب مایع استفاده کنید.

چسب ‌های مایع بوی زیادی دارند و بوی آنها به آجیل‌ ها منتقل می‌ گردد. برای تزیین این نمونه از آجیل‌ ها بهتر است که مقوای سفید را مورد استفاده قرار دهید. اگر مقوا رنگ و طرح نداشته باشد انتهای کار زیباتر خواهد شد. مقواهایی را که به عنوان قالب آجیل مورد استفاده قرار می ‌دهید را می ‌توانید برای تزیین به کار بگیرید.

استفاده از جام بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس
استفاده از جام بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

۳٫ استفاده از جام بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

 یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس استفاده از جام است. لیوان ‌ها و جام‌ یها بهترین ظروفی می‌ باشند که شما می ‌توانید برای تزیین آجیل عروس و داماد مورد استفاده قرار دهید. برای تزیین آجیل شب یلدا درون جام بهتر است که آجیل ‌ها به صورت لایه به لایه روی یکدیگر بنشینید. زمانی که آجیل ‌ها لایه به لایه روی یکدیگر چیده شوند از بیرون با رنگ‌ های زیبا نشان داده می‌ شوند.

تنوع رنگ، مدل و طعم آنها به این صورت مشخص می‌ گردد. روی لیوان و جام را با لایه توری بپوشانید و می‌توانید از پاپیون با رنگ‌ های گوناگون جهت زیباتر کردن جام و لیوان استفاده نمایید. استفاده از این روش توسط بسیاری از شما انجام شده و زیبایی سفره یلدا با استفاده از این روش چندین برابر گشته است.

۴٫ استفاده از تنگ

 یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس این است که از تنگ استفاده کنید. انواع تنگ ‌ها ظرف ‌های محبوبی هستند که برای تزیین آجیل شب یلدا به کار گرفته می ‌شوند. برای تزیین کردن آجیل در انواع تنگ ‌های شیشه‌ ای می‌ توانید تنگ‌ هایی که رنگ بندی‌ه ای مناسبی دارند را مورد استفاده قرار دهید. تنگ ماهی و گلدان ‌هایی که جهت ساخت تراریوم مورد استفاده قرار می‌ گیرند از جمله ظروف مناسب جهت تزیین آجیل شب یلدا می باشند.

استفاده از تنگ ماهی بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس
استفاده از تنگ ماهی بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

شما می‌توانید بر اساس ذوق و سلیقه شخصی خود روی تنگ را با انواع تجهیزات تزیین کنید. بسیاری از افراد روی تنگ را با انواع پاپیون ‌ها، پولک ‌ها، مهره‌ ها و … تزیین می‌ کنند. در این روش تزیین آجیل یلدا بهتر است که آجیل‌ ها را به صورت لایه لایه روی یکدیگر بچینید. توجه داشته باشید که زیبایی آجیل در تنگ‌ های شیشه ‌ای تنها در این صورت افزایش پیدا می‌ کند. اگر تنگ‌ های شیشه ‌ای را با آجیل ‌های کلسیم دار تزیین کنید زیبایی آنها چندین برابر خواهد شد.

۵٫ استفاده از تور و کنف بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

 بین انواع ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس بهتر است که ایده تور و کنف را حتما انتخاب کنید. پارچه‌ های کنفی و توری از جمله پارچه‌ های محبوبی به شمار می‌ روند که برای تزیین آجیل شب یلدا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. یکی از مهمترین ویژگی ‌های این پارچه‌ ها قیمت مناسب آنها می ‌باشد. همچنین باید بدانید که پارچه‌ های توری و کنفی بسیار زیبا هستند. به طور معمول برای پوشش دادن محفظه جام و تنگ از پارچه‌ های توری و کنفی استفاده می کنند. برای تزیین نمودن آجیل با استفاده از تور بهتر است که انواع تورهای ساده و سفید را انتخاب کنید.

استفاده از تور و کنف بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس
استفاده از تور و کنف بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

 تزیین آجیل یلدا با استفاده از این تورها جلوه زیباتری خواهد داشت. شما می‌توانید از این ایده‌ها برای تزیین نمودن آجیل‌ های تک نفره و پذیرایی کردن از مهمان‌ ها استفاده نمایید. ایده‌ های جذابی جهت استفاده کردن از تور و کنف وجود دارند که هر یک از این ایده ‌ها را بر اساس حجم آجیل می ‌توانید به کار بگیرید. تور و کنف را با تجهیزات گوناگون مانند پاپیون و … می‌ توانید تزیین کنید تا زیبایی آجیل شب یلدا چندین برابر گردد.

۶٫ تزئین انواع آجیل به صورت گل

 یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس به شکل گل است. این روش بسیار زیبا و جدید می ‌باشد. در این روش آجیل و انواع میوه‌ ها را به شکل گل‌ های گوناگون می‌ توانید تزیین کنید. در برخی از این روش ‌ها بهتر است که از چسب حرارتی استفاده نمایید. گردو، فندق، بادام زمینی، پسته و انواع تخمه‌ ها در این روش مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

شما می ‌توانید هر یک از مغزیجات را روی کاغذ بچسبانید و کنار یکدیگر قرار دهید. بعد از چسباندن مغزیجات آنها را به شکل گل در می‌ آورید. گل ‌های آجیلی را در سبد می‌ گذارید تا به شکل دسته گل شوند. رسم گل ‌ها برای تزیین آجیل را باید بر اساس حجم آجیل و نوع آجیل‌ ها انجام دهید. هر یک از آجیل‌ هایی که در گل‌ های نقاشی شده قرار می ‌گیرند باید زیبایی گل‌ ها را افزایش دهند.

۷٫ استفاده از میوه خشک بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

 یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس استفاده از میوه‌ های خشک شده می‌ باشد. میوه‌ های خشک شده و انواع چیپس ‌های میوه برای اینکه سفره یلدا را زیباتر کنید انتخاب بسیار عالی به شمار می ‌روند. هر چه که تنوع میوه‌ های خشک شده افزایش یابد می‌ توانید سفره آجیل شب یلدا را زیباتر نمایید. میوه‌ ها را همراه با انواع آجیل ‌ها می‌ توانید در تنگ‌ ها، تورها یا سینی‌ ها مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از میوه خشک بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس
استفاده از میوه خشک بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

میوه‌ های خشک که رنگ ‌های متفاوتی دارند را باید برای تزیین سفره یلدا مورد استفاده قرار دهید. بهترین میوه ‌ها برای آجیل شب یلدا توت، برگه زردآلو، انجیر خشک و … هستند. همچنین شما می‌توانید از برش ‌های خشک شده انواع مرکبات مانند پرتقال، کیوی و … استفاده کنید. ترکیب میوه خشک و آجیل یک ایده جذاب برای تزیین آجیل شب یلدا است.

۸٫ استفاده از شکلات و آبنبات

یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس استفاده از شکلات و آبنبات می‌ باشد. علاوه بر انواع آجیل مانند تخمه ‌ها، پسته، بادام و … آبنبات ‌ها و شکلات‌ ها را می‌ توانید در کنار آجیل‌ ها جهت تزیین مورد استفاده قرار دهید. استفاده کردن از انواع آبنبات‌ ها و شکلات‌ ها می ‌تواند زیبایی ظروف تزیین شده را جذاب ‌تر کند. طعم‌ های جدیدی را با استفاده از آبنبات‌ ها و شکلات ‌ها به ظروف آجیل یلدا اضافه می ‌کنید. همراه با آجیل شب یلدا شکلات‌ های شیری، کاکائویی و … را مورد استفاده قرار می ‌دهند.

استفاده از شکلات و آبنبات برای تزیین سفره ی شب یلدا
استفاده از شکلات و آبنبات برای تزیین سفره ی شب یلدا

 در ظرف آجیل هر یک از شکلات ‌های خوشمزه را می‌ توانید قرار دهید تا زیبایی ظرف آجیل چندین برابر شود. همچنین شما خودتان قادر خواهید بود شکلات‌ های خوشمزه و دلخواه را درست کنید و در کنار آجیل ‌ها بگذارید. کنار ظرف را بهتر است با روبان‌ های رنگی تزیین نمایید تا زیباتر گردند. برای تهیه کردن انواع شکلات ‌ها، شیرینی‌ ها و پشمک‌ ها بهتر است رنگ بندی آنها را بررسی کنید و سپس در کنار آجیل‌ ها آنها را به کار بگیرید.

۹٫ استفاده از سبد گل بهترین ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

 یکی دیگر از ایده های تزیین آجیل شب یلدا برای عروس، استفاده از سبد گل می ‌باشد. با استفاده از انواع آجیل ‌ها و تخمه‌ ها می‌ توانید سبد گل درست کنید. مقداری از آجیل ‌ها را درون سبد بریزید و سپس گل ‌ها را به صورت شاخه ‌ای درون سبد قرار دهید. شما می‌توانید برای اینکه جلوه سبدها را زیباتر کنید گل‌ های خاصی را مورد استفاده قرار دهید.

در صورتی که می‌ خواهید آجیل جنبه تزیینی داشته باشد بهتر است که آجیل ‌های درون سبد را حذف نمایید و تنها از گل ‌های آجیلی برای تزیین بهتر استفاده کنید. گل‌ های آجیلی با استفاده از روش‌ ها و ابزارهای گوناگونی درون سبد قرار می ‌گیرند. برای انجام دادن این ایده تزیین آجیل شب یلدا باید زمان بیشتری را صرف نمایید. جهت تزیین گل ‌های آجیلی بهتر است که انواع آجیل‌ها را از نظر رنگ و مدل بشناسید و سپس بهترین گل‌ ها را تزیین کنید.

تزئین انواع آجیل به صورت گل
تزئین انواع آجیل به صورت گل

جمع بندی

برای بررسی قیمت پسته و دیگر آجیل ها می توانید با شماره ۰۹۹۲۶۶۴۷۹۰۳ تماس بگیرید. آدرس اینستاگرام آجیل منوچهری،   Manouchehri.nuts    است. تمامی محصولات آجیل منوچهری دارای گواهی ۲۲۰۰۰، سیب سلامت، مجوز بهداشتی داخلی و بین المللی هستند. آجیل منوچهری بزرگترین تولید کننده آجیل و خشکبار شمال ایران است و حدود ۲۰ سال سابقه فعالیت دارد. دستگاه های تولید، کاملا اتوماتیک هستند و بسته بندی بدون دخالت دست انجام می گردد.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا