آجیل, خشکبار

بیست ترفند تشخیص آجیل و خشکبار تازه از کهنه

آجیل عید نوروز - خرید آجیل عید

آجیل شب عید را تازه بخر!

خرید آجیل عیدنزدیک به عید که می شود یکی از بزرگترین دغدغه های ما ایرانی ها این است که آیا آجیل و خشکباری که قرار است در دورهمی هایی که برای این جشن باستانی مورد استفاده قرار بگیرد آیا دارای کیفیت مناسبی هست یا خیر؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است، فقط کافیست تا آخر این مطلب با آجیل منوچهری همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه با چند ترفند ساده برای خرید آجیل شب عید نوروز ، خیالمان از کیفیت و مرقوبیت آجیل خریداری شده راحت باشد.

آجیل عید نوروز - خرید آجیل مخلوط عید

راهنمای خرید انواع آجیل مخلوط عید ،موجود در بازار

به طور کلی آجیل مخلوط به دو دسته ی خام و بوداده تقسیم می شود که بسته به نیاز افراد تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد،به طور مثال به کسانی که در دوران نقاهت بیماری هستند پیشنهاد می شود که انواع آجیل و خشکبار را به صورت خام مورد استفاده قرار دهند. یا به افراد ورزشکار و کودکان و جوانان به خاطر طعم و مزه ی منحصر به فرد، مصرف آجیل بوداده و نمکی پیشنهاد می شود.

اگر بخواهیم به انواع آجیل مخلوط موجود در بازار اشاره کنیم می توانیم به : آجیل چهار مغز ، آجیل مخلوط پذیرایی، آجیل هفت مغز ، آجیل مشکل گشا ، آجیل اقتصادی ، آجیل خام یا رویال و … که هر کدام از این آجیل ها دارای ترکیبات و ویژگی های خاصی مانند، ترکیبات منحصر به فرد ، کیفیت متفاوت ، قیمت گوگانونی هستند که باید طبق نیاز خود آجیل مخلوط مورد نیاز خود را از بین ده ها نوع آجیل انتخاب نماییم.

در ادامه به معرفی انواع آجیل و ویژگی ها آن ها خواهیم پرداخت.

ترکیبات آجیل مخلوط (Mixed nuts ingredients)

مغزیجات:

اگر بخواهیم محبوبترین جزء تشکیل دهنده ی آجیل مخلوط را بگوییم قطعا انتخاب اکثریت ما مغزیجات بکار رفته در این ترکیب مغوی و سالم می باشد. مغزیجات بکار رفته در این ترکیب خوشمزه عبارتند از مغز بادام درختی ، مغز پسته ، بادام هندی ، مغز فندق، بادام زمیمی ، مغز گردو و…

دانه ها:

برخی از افراد علاقه مند هستند در کنار مغزیجات انواع تخمه را مصرف کنند ،زیرا تجربه ی طعم های مختلف در هنگام خوردن این ترکیب موجب افزایش جزابیت این ترکیب شده ، و از طرف دیگر موجب دریافت انواع ویتامین و مواد معدنی مفید برای سلامتی در بدن می شود.

خرید انواع تخمه - خرید آجیل عید

خشکبار:

همانطور که میدانید خشکبار نیز دارای طیف متنوعی می باشد که هر کدام از آن ها دارای خواص بی نظیری می باشند و همچنین دارای طعم فوق العاده ای هستند که با اضافه نمودن آن به آجیل مخلوط خود سلامتی را به بدن خود هدیه دهید. اگر بخواهیم به تعدادی از این مغزیجات خوشمزه اشاره منیم ، عبارتند از : مغز گردو ، کشمش سبز ، کشمش مویز ، برگه زرد آلو ، نخود چی ساده یا طعم دار شده ، انجیر خشک ، عناب ، سنجد و …

خرید انواع خشکبار / خرید آجیل عید

میوه خشک شده:

همانطور که میدانید میوه ها دارای خواص بی نظیر فراوانی هستند ولی بخاطر افزایش مشغله و در دسرس نبودن همیشگی این نعمت الهی، از گذشته که صورت سنتی اقدام به خشک نمودن آن می کرده اند تا در فصول مختلف طعم و خواص آن ها را دریافت کنند تا به امروز که توسط دستگاه های پیشرفته آماده، و بسته بندی شده و روانه ی بازار می شود. شما میتوانید با انتخاب انواع میوه خشک ،دایره ی طعم های شرکت کننده در ظرف خرید آجیل عید خود را گسترش دهید.

طعم دهنده های مجاز خوراکی:

برای خوش طعم نمودن آجیل می توان از انواع طعم دهنده خوراکی مفید مثل زنجبیل، فلفل، جوز هندی ، زعفران و… استفاده نمود که طعمی متفاوت به ترکیب آجیل ما میدهند.

محصولات فرآوری شده ی آجیلی:

اگر برای فرزند دلبندتان به فکر تهیه ی یک ترکیب خوشمزه و متفاوت و در عین حال مقوی و سرشار از انواع ویتامین و کلسیم و فیبر و طیف وسیعی از مواد معدنی هستید پیشنهاد ما تهیه ی آجیل هایی است که در کنار مغزیجات دارای ترکیب انواع دراژه و حبه ها استوایی که دارای ترکیبی شبیه به پاستیل می باشد و مغزیجات با آن میکس شده و برای کودکان یک تنقلات عالی محسوب می شود.

خرید گردو / خرید آجیل عید

معرفی ترکیب برخی از آجیل های مخلوط موجود در آجیل منوچهری

آجیل چهار مغز شور

اجزای تشکیل دهنده آجیل چهار مغز شور برخی از خواص دانه های آجیلی بکار رفته در این آجیل
مغز بادام درختی حاوی فیبر، پروتئین،منیزیم، فسفر ،آنتی اکسیدان و اسید های چرب مفید ، مس ، منگنز و…
مغز فندق بوداده ویتامین های A,B1,B2,B3,B6,B9,C ،پروتئین، کربوهیدرات ، فیبر ، آهن، سدیم و…
بادام هندی زعفرانی غنی از کربوهیدرات‌ها،  قندها، فیبر، چربی، پروتئین، ویتامین‌های گروه B ویتامین C ،کلسیم، فسفر، پتاسیم ، سدیم، روی و چربی‌های غیر اشباه و …
پسته احمدآقایی پروتئین،منیزیم، فسفر ،آنتی اکسیدان و اسید های چرب مفید و…

 

مطالب مرتبط : پسته ، معجون طبیعت!

اجزای آجیل مخلوط  عید (اقتصادی)

اجزای تشکیل دهنده آجیل مخلوط شب عید برخی از خواص دانه های آجیلی بکار رفته در این آجیل
پسته احمدآقایی زعفرانی ویتامین E ، کاهش کلسترول بد خون، فسفر، ویتامین B6 ، مس، منگنز ، لیزین و…
فندق با پوست آهن، امگا۳، فیبر، ویتامین E، مس ، آهن، منیزیم ، فسفر، ویتامین B ،پروتئین ضروری و…
مغز بادام درختی کاهش کلیترول بد خون، ویتامین E ، مس، آهن ، منیزیم، فسفر، منگنز ، مس و…
تخمه کدو کم نمک، گوشتی جلوگیری از آرتروز، روی، جلوگیری از عوامل عفونت زا،پیشگیری از سنگ کلیه،تقویت سیستم عصبی و…
تخمه جابونی مغز دار اعلاء پروتئین، اسید های چرب اشباء نشده مثل امگا۶ ،کاهش کلسترول بد خون ،آهن و…

مطالب مرتبط : درمان کمخونی با فندق

مطالب مرتبط : بادام درختی، برای بروزرسانی قلب شما الزامیست!

بیست ترفند تشخیص آجیل و خشکبار تازه از کهنه

 1. به ترکیبات موجود در بسته دقت کنید، اگر پسته با پوست موجود در بسته ی خرید شما دارای پوستی کدر می باشد، از خرید آن اجتناب نمایید.
 2. پسته دارای درجه ی کیفیت متفاوتی می باشد، دقت کنید اگر در هنگام خرید آجیل عید، پسته را به عنوان اعلا خریداری می کنید دهن بست و نیم خند موجود در بسته شما پایین باشد.
 3. باید مغز موجود در پوست پسته کاملا سالم و کامل باشد.
 4. مغز پسته نباید دارای سوراخ هایی شبیه به کرم خوردگی باشد که در صورت مشاهده از خرید آن اجتناب نمایید.
 5. وجود نقطه های سیاه رنگ بر روی پوست پسته یکی از بارز ترین ویژگی های پسته کهنه می باشد.
 6. دقت نمایید پسته های موجود در بسته ی شما از لحاظ سایز و رنگ دارای هماهنگی باشد که در غیر این صورت نشان از قاطی بودن پسته کهنه و تازه دارد.
 7. در مورد بادام درختی دقت نمایید که دانه ها به صورت چروکیده شده نباشند. که این یکی از اصلی ترین ویژگی مغز بادام درختی قدیمی می باشد.
 8. دقت نمایید دانه های بادام سالم و یکدست باشند تا از مخلوط بادام درختی تازه و قدیمی اطمینان حاصل نمایید.
 9. جای سوراخ در بادام درختی نشان از کرم خوردگی بادام دارد که در صورت مشاهده اکیدا از مصرف آن خودداری نمایید.
 10. درصد شکستگی بادام باید پایین باشد، زیرا بادام تازه مقاومت بالایی در برابر فشار دارد و به سادگی خورد نمی شود.
 11. رنگ قهوه ای روشن پوست دانه اصلی ترین روش تصخیص تازگی مغز بادام درختی می باشد. به این گونه که هر چه مغز تازه تر باشد، مغز بادام شفاف تر و تازه تر خواهد بود.
 12. در مورد فندق دقت نمایید که سوراخی بر روی مغز مشاهده نشود که جای کرم خوردگی می باشد.
 13. فندق سالم دارای پوستی شفاف به رنگ قهوه ای می باشد.
 14. دقت نمایید مغز فندق سیاه نشده باشد که باعث تلخ بودن آین دانه خواهد شد.
 15. در مورد انجیر خشک حتما به داخل آن دقت کنید که خانه ی لارو نشده باشد . انجیر کهنه بسرعت به خانه ای برای کرم ها تبدیل می شود.
 16. در خرید تخمه کدو دقت نمایید که دانه ها، سفید مایل به شیری رنگ باشند، در غیر این صورت یا محصول کهنه است یا در حین پخت، سوخته است.
 17. به یکدست بودن تخمه های مختلف دقت نمایید که احتمالا بار تازه و کهنه با هم ترکیب نشده باشند.
 18. در مورد بادام هندی اطمینان حاصل نمایید که دانه دارای رطوبت نشده باشد که میتواند شرایط ایده عالی برای رشد قارچ های خطرناک در سطح خود شود.
 19. اگر بادام هندی را با عنوان لوکس و اعلاء تهیه می کنید دقت نمایید که دانه ها به صورت کامل و درشت به شما ارائه شود.
 20. در مورد توت خشک دقت نمایی که تازه و نرم باشد و میزان درشتی آن نسبت مستقیمی با درجه ی کیفیت آن خواهد داشت.

حالا اگر به موارد فوق در هنگام خرید دقت نمایید میتوان اطمینان داشت که خرید آجیل عید با کیفیتی را برای دور همی های خانوادگی خود انتخاب خواهید کرد. و همچنین برای اطمینان از یک خرید مطمئن میتوانید از مراکزی اقدام به تهیه ی آجیل و خشکبار مصرفی خانواده نمایید که سالها با فعالیت خود در زمینه تولید و پخش آجیل و خشکبار کیفیت خود را به همگان اثبات نموده اند.

 

آجیل منوچهری

پیشنهاد ما برای شما شرکت آجیل و خشکبار منوچهری می باشد که به تازگی در راستای افزایش خدمات خود به مشتریان اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی آجیل منوچهری نموده تا مراحل ثبت، پرداخت ، و ارسال سفارشات بدون حضور مستقیم مشتری در یکی از شعب آجیل منوچهری میسر گردد.

آدرس دفتر مرکزی و فروشگاه شعبه ۱ کردکوی دور میدان شهرداری مجتمع آجیل منوچهری
آدرس شعبه ۲ گرگان- عمده فروشی شهرستان گرگان، ۳۰ متری رسالت،روبروی بازار ظروف رسالت
آدرس شعبه ۳- خرده فروشی شهرستان گرگان، گلشهر، رو بروی گلشهر ۹

شرکت آجیل منوچهری در سال ۷۴ فعالیت خود را در گارگاهی کوچک آغاز نمود و حالا بعد از نزدیک به ۳ دهه فعالیت در زمینه تولید و پخش آجیل و خشکبار به یکی از بزرگترین مارکز تولید و بسته بندی در شمال کشور تبدیل شده است.

همچنین تمامی سفارشات فروشگاه اینترنتی آجیل منوچهری در شرایطی کاملا بهداشتی تهیه و بسته بندی های زیپ لاک عرضه می شود و تمامی محصولات دارای درجه کیفیت لوکس و اعلا می باشد. همچنین قابلیت مرجوع را برای تضمین کیفیت محصولات شرکت فعال نموده ایم تا مشتری پس از خرید در صورت عدم رضایت از کیفیت محصولات بتواند محصول خریداری شده را مرجوع نماید.

مطالب مرتبط : تحویل فوری انواع آجیل و خشکبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.